Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ha a gyereketeket...

Mit tennétek ha a gyereketeket azntiszociális személyiségzavarral (szocipátia/pszihopátia) diagnosztizálnák?

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés. Mivel nem mindenki ismeri annyira pár mondatban leírom: Két fő tipusa a pszihopata és a szociopata. A pszihopata már születésétől fogva ilyen mivel "hiányos aggyal" születnek. Az rész az agyukban amelyik az empátiáért/érzelmekért felel hiányosan vagy egyáltalán nem működik. A pszihopaták nem értik mások érzelmeit de megtudják tanulni felismerni azt. A pszihopaták nem szoronganak, nincs bűntudatuk és nem igazán vannak olyan érzelmeik mint nekünk. Bűntudat nélkül betegesen hazudnak, manipulatívak van hogy akár csak kiváncsiságból ölnek embereket/állatokat. Munkájukban általában sikeresek gyakran vezető poziciót tölthetnek be.

A szociopátia ezzel szemben gyermekorri traumák következtében alakul ki. Náluk az az agyrészés túlműködik ami hiányos a pszihopatáknál. Míg a pszihopata sikeres, megnyerő addig a szociopata impulzív hajlamosak a dühkitörésekre, általábban aluliskolázottak.

Még közös lehet bennük hogy mindig unatkoznak.Fontos megjegyezni hogy ez egy spektrum így lehet valakinél nagyon erősek a tünetek míg másnál elhanyagolható.

Tudnád szeretni a gyermekedet ha tudnád hogy nem képes erre az érzelemre?



ápr. 7. 22:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Hany eves a gyerek?

Tudtommal 18 ev alatt nem diagnosztizalnak semmilyen szemelyisegzavart, igy konkretan. Jelek persze lehetnek.

ápr. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%
Uhh nem tudom mit tennék.de nagyon magamra ismertem ezekben a sorokban
ápr. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Fogalmam sincs, de próbálnám terelni az üzleti élet felé, hogy legalább csak egy gci főnök legyen belőle a jövőben, ne pedig valami lecsúszott alak aki agresszív bűncselekményekkel próbálja kiélni magát.
ápr. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
1-es csak elméleti kérdés. A diagnózist nem tudom pontosan de mivel eggyeseknél már kiskorban is megmutatkozik (pl gyerek gyilkosok) így gondolom van akit már akkor is diagnosztizáltak. Inkább csak szülők vélemyényére vagyok kiváncsi ha belegondolnak hogy ez kiderül a gyerekükről (kicsi vagy akár felnőtt) mit éreznének, reagálnának.
ápr. 7. 23:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt egy ilyen kérdés pár hete.

Ott az anyuka inkább azt kérdezte, hogy másnak is elég-e az egy gyerek. Tipikusan unszolta a környezete hogy jöhetne már a tesó. De ő azzal az egy gyerekkel is megküzd.

Ahogy részletesebben leírta többeknek is feltűnt, hogy a kisfiú pszichopata. Több örvosnál is voltak, "majd kinövi." mondták. Oviban, nagymamáknál angyal, amúgy meg kegyetlen, bánt másokat. El kellett ajándékozniuk a kutyát mert majdnem levágta a farkát. Nem mosolyog, csak ha azt látja hogy valakinek rossz.


Kérdésedre válaszolva, ő úgy tűnt szereti a fiát. De fél, mi lesz ebből.

ápr. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Meg egy ok, hogy ne legyen gyerekem.
ápr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
7%

Le modelleztél egy egzaktalan hipotézist ami valójában az életben nem működik.

Gyilkosok nem azért lesznek gyilkosok mert gyerekkorban már tüneteik vannak?

Az ölésnek biológiája van, van pszichéje olyan mint a 6-os hozzászóló nála már a saját léte is tagadás!

ápr. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

"Tudnád szeretni a gyermekedet ha tudnád hogy nem képes erre az érzelemre?"


A szeretet nem így működik. Az én érzelmeim valaki felé nem függenek attól, hogy ő azt viszonozza e.


Amúgy a kérdésre jó valasz az Evil lives here: Something is different about Robbie epizódja. Nem tudom Magyarországon megy ez a sorozat. Robbie Hawkins 2007-ben 19 évesen egy bevasarlokozpontban állt neki lövöldözni, aztán öngyilkos lett. Vele együtt kilencen haltak meg, hatan megsebesultek. Az apa és a neveloanya beszél a gyerekről. Már pici korában is voltak vele problémák, hordták ide oda, senki és semmi nem segített. Az apa szeretete nem változott. Nem vagyok egy túlérzékeny típus, de én mondjuk majdnem elsirtam magam amikor a pasi beszélt róla, hogy a gyereke, szereti akármilyen is...

ápr. 8. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
20%
4 éve a hülye nővérem bevitetett a vigyorgóba, kapaszkodj meg, azért, mert részegen bal kézzel elkaptam a nyakát és megmondtam neki, hogy ha még egyszer az én életemmel foglalkozik megfojtom. Be is vittek nagy örömmel. Nálam szociopátiát, skizofréniát meg még valamit "megállapítottak". Ezt úgy kettő nap után, totálisan leszedált állapotomban állapították meg. Úgyhogy vigyázzunk azért a diagnózisokkal. Bent tartottak több mint egy hónapig és a rohadt "doktornő" olyanokért hosszabbította meg az üdülésem, hogy nem voltam elég jókedvű, vagy nem tudtam milyen nap van. Mondanom se kell, hogy se szociopata, se skizofrén nem vagyok.
ápr. 8. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%
Nem diagnosztizálnak 18 év alatt. Pedig kéne.
ápr. 8. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!