Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Önző a részemről, ha nem...

Önző a részemről, ha nem szeretnék apámról tudni? De ha meg akarom vele szakítani a kapcsolatot, akkor szomorúság tölt el, mert legalább már keres?

Figyelt kérdés

Gyermekkoromban hagyott el. Felnőttként néha találkoztunk, valamennyire sikerült megbeszélni a dolgokat, de több dolog miatt is összeszólalkoztunk. Gyakran beszélt édesanyám ellen, mondván, ő ellene (mármint apám ellen) nevelt, ami bár igaz volt, de én akkor gyerek voltam. Huszonévesen megtört a kapcsolatunk, nem számíthattam rá, anyagilag nagyon mélyen voltam, később mikor segítséget kért, én sem segítettem neki (ami mindkettőnk részéről hiba volt).

Évtizedekre elhidegedtünk. Nemrégóta beszélünk neten, csak most keresett fel, mert most köttették még csak be az internetet.

Majd 50 éves fejjel már úgy érzem, nincs vele miről beszélnem. Érdeklődik az unokákról is, de nem akar utazni, túl messze vagyunk (ami érthető, hiszen lassan 80-hoz közeledik), viszont mi sem aludhatunk náluk.

Kissé olyan érzés, mintha egy soha nem létezett kapcsolatot akarna újra ápolni.

Volt már valaki hasonló cipőben? Ez az érzés változni fog, ha jobban az életem része lesz? Vagy én érzem jogosnak, hogy semmit nem érzek apám iránt? Egyáltalán mi lehet a motivációja, azon kívül, hogy igaznak tartom, hogy bánja, amit tett?


ápr. 10. 20:04
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Minek akarod még jobban megalázni magad?
ápr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Motivacioja?

Hat rajott, hogy meg fog halni, es esetleg marja a buntudat. Vagy csak fel, hogy egyedul marad, netan azt szeretne, hogy valaki majd pelenkazza.


Ettol fuggetlenul rajtad all, kapcsolodsz-e vele meg. Az is teljesen ertheto, ha nem.

ápr. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Ha le se sz@rod, semmi empátiád nincs iránta, nem érdekel, bármi is történjen vele, az az alap. Emiatt senki sem ítélkezhet fölötted, és egy rossz szót sem szólhatnak rád. Ebből a szempontból problémás, hogy egyáltalán felmerül benned a kérdés, önző vagy-e.


Te döntésed, hogy mit teszel. Bármi jó, amit teszel, az a felelősségeden, kötelezettségein felüli, úgymond egy extra dolog. Viszont én azt javasolnám, hogy ne azért tegyél jó dolgokat, mert rosszul érzed magadat, ha nem teszed, hanem hogy vagy szívből tegyed, vagy sehogy. Ez az én kéretlen tanácsomat, ha nem probléma, hogy megosztottam!

ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Na, már írni sem tudok, de azért kösz a zöld kezeket! 3.-as voltam.
ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy önző. Jobb lenne a lelki egyensúlyodnak, ha nem lenne része az életednek. Ő idős, érzi, hogy törékenyebb, szüksége lenne valakire. De gondolj bele, hogy gyerekként te voltál törékeny és neked lett volna szükséged rá, de nem volt ott. Értem, hogy anyád is közrejátszhatottt ebben, de apád is felnőtt ember volt, neki kellett volna biztosítania, hogy amikor szükséged van rá, ott legyen. Bűntudatod ne legyen, ha nem szívesen tartod vele a kapcsolatot.
ápr. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
36%
DEhogy önző. Szerintem csak ingyen csicskást keres vén napjaira. Ha akkor nem törődött veled mikor neked kellett volna, hagyd a fenébe, jobban jársz. Hasonlóban voltam én is. Gyerekként elhagyott aztán mikor rákos lett jött könyörögni hogy jajj de szeret foglalkozzak vele. Jól a szemébe röhögtem:-D
ápr. 11. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem önző dolog, hogy nem akarod vele tartani a kapcsolatot, nem vagy hibás ha így teszel. Senki el nem ítélhet érte, a te döntésed. Ha nagyon lelkiismeret furdalásod van, akkor évente látogasd meg egyszer, esetleg vidd az unokákat is (nem muszáj), igyál meg vele egy kávét és kész. Nem kell nagy csinadatrát csinálni.
ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
27%
Nem hiszem el, hogy az ilyen kérdésekhez komolyan mások válaszára lenne szükséged.
ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!