Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az normális, ha emiatt időnkén...

Az normális, ha emiatt időnként rosszul érzem magam?

Figyelt kérdés

Bár még nagyon messze vagyok a gyerektémától, azaz nem érint, de mostanában szinte folyamatosan csak negatív cikkek jönnek velem szembe a gyerekvállalásról, mindenhol az van, hogy mennyi sok nyűggel, lemondással, stresszel, idegeskedésseljár, csupa fizikai és lelki kimerültség, anyagi teher, erőt, energiát emészt fel, mennyien megbánják és még sok-sok más dolog, de akkor már regényt is írhatnék.


Magyarul mindenhol csak a negatív oldalát említik, az sehol nincs írva, hogy a gyerek iránti szeretet semmihez sem fogható érzés, ekkora szeretetet senki mástól nem kap az ember.


Amikor ezeket a negatívumokat olvasom, mindig lelkiismeret-furdalást kelt bennem a dolog, hogy akkor anyukámnak is csak szenvedés az élete velem.


Félreértés ne essék, nagyszerű anyukám van, születésem óta mindent megad nekem, mindenem megvan. Persze néha nála is felmegy a pumpa, de ez teljesen normális, minden szülőnél előfordul.

Nem nárcisztikus, nem zsarol, mindig mindenben támogat és igenis érzem azt a végtelen mennyiségű szeretetet, ami köztünk van.

Csak néha elkeseredem amiatt, hogy ezeket olvasva mindjárt azt hinné az ember, hogy a gyereknevelés rossz dolog.


ápr. 11. 20:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Rengeteg cikk van arról is, hogy miért jó a gyerek,nem csak az árnyoldalát mutatják be. Nyilván jó, ha az ember nem egy rózsaszín szemüvegen keresztül ismeri meg a dolgokat, viszont sajnos mostanában elég erős gyerekelleneség van
ápr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Olvass mást. Probléma megoldva. 👍
ápr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg amíg ilyen gyerek-aggyal gondolkodsz,addig nem kellene errol a temarol olvasgatni.

Egyertelmu, h nem allsz keszen a kritikus gondolkodasra.

ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

"viszont sajnos mostanában elég erős gyerekelleneség van"


1-es, az biztos, sajnos én is ezt tapasztalom.

Ráadásul rendesen lehülyézik azokat az embereket, akik gyereket vállalnak, mintha valami isten tudja milyen rossz dolgot tennének.

ápr. 11. 21:57
 5/18 anonim ***** válasza:
88%
Érdekes, én nem szeretnék gyereket, egyszerűen ha megszakadok sem akar jönni az az ösztönös érzés, anélkül meg nem akarom bevállalni, pedig minden adott hozzá, és csak olyan cikkek jönnek velem szemben meg az ismerősök is azt mondják mennyire gyönyörű, semmihez sem fogható érzés, amitől még elb@szottabbnak érzem magam... Ha úgy vesszük ez ugyanaz fordítva.
ápr. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Mivel van egy társadalmi nyomás, hogy minden gyerekkel és anyasággal kapcsolatos dolgot szépnek és fantasztikusnak kell látni, és ezt nagyon régóta nyomják, így ideje volt már, hogy említsék az árnyoldalait is. Ezek nélkül ugyanis nem teljes a kép. A pozitív oldalai viszont nagyobb arányban szubjektívek, egyáltalán nem mindenki olvadozik el a gyerekétől, meg nem érzi egyből őt az élete értelmének (elég megnézni, hány gyereket hanyagolnak el, hány gyereket bántalmaznak, stb).

Szóval pont, hogy azért kell beszélni az anyaság és a gyereknevelés árnyoldaláról, hogy az emberek felelős döntést hozhassanak, ne szüljön az, aki nem akarja ezt mind bevállalni, ugyanis ha nem gondolkozik előre az ember, akkor kellemetlen meglepetések érik majd a gyereknevelés ideje alatt,és annak sokszor a gyerek issza meg a levét!

ápr. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
Márpedig ott valaminek lennie kell az anyukáddal való viszonyodban, ha te úgy érzed, hogy terhére vagy! A megfojtó, tapadó szeretet is káros, kamaszkorban egyáltalán nem pozitívum a "végtelen mennyiségű szeretet"! Ez most a leválás kora, és lehet, hogy nem ereszt.
ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Na jó, lehet hogy kicsit túloztam, inkább úgy akartam volna írni, hogy nagyon erősnek ki tudja mutatni a szeretetét felém, és ez fordítva is így van.
ápr. 11. 22:51
 9/18 anonim ***** válasza:
56%
Mi a fenének olvasol folyton ilyeneket? A gyerekellenességről meg annyit, hogy ez leginkább itt a Gyakorin létezik, élőben én nem tapasztaltam. Az összes ismerősömnek, szomszédoknak, barátoknak, munkatársaknak van gyereke, van, akinek unokája is. Soha egyiktől sem hallottam negatív dolgokat. Igen, gondjaik is vannak, de ez az élet velejárója, egyik sem nyafog. A való világban kell körülnézni, nem olvasgatni.
ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

9-es véleményét osztom: tudatosan gyermektelen emberrel csak itt találkoztam. Sem munkahelyemen, sem rokonságomban nem volt ilyen ember.

Az anyukáddal való kapcsolatodban viszont komoly problémák vannak, kérdező. Ha neked lelkifurid van attól, hogy anyukád felnevelt, akkor anyukád valószínűleg mártír-anya volt, aki sikeresen nevelt beléd bűntudatot, hogy meg merészeltél születni és utána úgy viselkedni, mint minden gyerek: időnként akaratos voltál, időnként ellenkeztél stb.

ápr. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!