Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Aki egy bantalmazo szulo-gyere...

Aki egy bantalmazo szulo-gyerek kapcsolatban volt, es ki tudott lepni belole, jo dontes volt utolag?

Figyelt kérdés
Sajnos mindket szulom nagy valoszinuseggel beteg. Anyukamnak papirja van rola, hogy borderline, apukamra pedig a narcisztikus szemelyisegzavar szakmai kriteriumai kozul egy-ketto kivetellel az osszes jellemzo. Raadasul csak az anyukam dolgozik, az apukamat pedig mar kb. 10 eve eltartja. Eljutottam oda, hogy meg szeretnem szakitani veluk a kapcsolatot. Aki volt mar hasonlo helyzetben, leirna a velemenyet legyszives? Szivesen meghallgatnek tole par tanacsot.
ápr. 11. 22:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
jó döntés volt. hamarabb kellett volna
ápr. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Apám volt alkoholista, agresszív.

A lehető legjobb döntés volt elköltözni 18 évesen és megszakítani a kapcsolatot.

Mikor meghalt akkor persze a temetésére elmentem meg valamilyen szinten fájt is de sosem fogom elfelejteni, hogy 18 évet napi szinten gyomoridegben kellett leélni.

ápr. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyetértek az előttem szólókkal, sajnos ez a jó döntés. Fáj, nehéz, és rohadt sz.r, igazságtalannak érzi az ember, de ezt kell tenni. Ha nem zárod le mielőbb a kapcsolatot, akkor a bántalmazó szülőd sajnos megnyomorít téged lelkileg és ebből baromi drága és időigényes kikecmeregni.
ápr. 12. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. A szüleim elváltak, apámat nem is láttam gyerekkorom óta, anyám viszont az elrontott, megkeseredett élete minden feszültségét rajtunk vezette le, gyülölködő, rosszindulatú ember volt, és nem tűrte el, hogy más véleményünk, akaratunk legyen, mint neki, plusz jött emellé a kontrollmánia, passzív-agresszió, hú, napokig tudnám mesélni, a végén már a szobámból sem mertem kijönni, egymáshoz se szóltunk.


Érettségi utàn leléptem, egy pár évig még évi 2-3 alkalommal tartottuk a kapcsolatot társadalmi nyomás miatt, aztán a gyerekem születése előtt úgy döntöttem, vége, nincs szükségünk ilyen kapcsolatra.


A legjobb dolog volt, azóta nincs meg a gyomorideg rágondolva.

ápr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bántalmazó kapcsolatból ki kell lépni, mindegy milyen milyen jellegű (legyen az akár szülő-gyermek viszony, tanár-tanuló viszony férj-feleség viszony, élettársi viszony, kizárólag intimitáson alapuló, vagy akár munkahelyi főnök-beosztott viszony).

Ott már nincs meg az egyes iránti szeretet, tisztelet.

ápr. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

18 éves voltam mikor elköltöztem, de a mai napig nem tudtam teljesen megszakítani a kapcsolatot.

Nagyon fáj, de ez lesz a legjobb, mert már nem bírom idegekkel

ápr. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jó döntés volt. Megszűnt idővel az állandó gyomorideg, amiről a többiek is beszélnek. Meghozni a döntést nehéz, de felszabadít.
ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal hamarabb kellett volna...
ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Életem legjobb döntése volt, mikor megszakítottam apámmal a kapcsolatot. Addig a pillanatig tépelődtem, hogy megtegyem-e, mert mégiscsak az apám stb., de miután ott hagytam, furcsa módon már nem volt bennem szemernyi kétség sem, csak hatalmas megkönnyebbülés. És azóta sem bántam meg, sőt. Azt sajnálom, hogy nem tettem meg már jóval korábban. Elmúlt a stressz, a bűntudat. Nem érdemes benne ragadni ilyen kapcsolatokban, mert teljesen kicsinálnak.
ápr. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia facebookon van a mérgező szülők csoport.

Amúgy én is megszakítottam a szüleimmel a kapcsolatot. Halálos fenyegetés volt már.

Az elején fura volt de most már jól vagyok.

ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!