Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hugom azt mondja a szüleink...

Hugom azt mondja a szüleink azért nem tudtak jó szülök lenni mert a rendszerváltás elött születtünk és nem tudták mit kezdjenek a rájuk szabadult szabadságtól. Ti mit gondoltok erröl?

Figyelt kérdés
Szerintem a szülöi képességnek semmi köze nincs ehhez. Nem értek vele egyet. Ti?
ápr. 13. 18:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a szülő, aki részegen veri a gyereket semelyik korban nem számított jó szülőnek...
ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
44%

"az én szüleim elváltak még a rendszerváltás előtt"

Ez akkoriban még messze nem volt olyan tipikus, mint manapság, azért ezt tegyük hozzá.

ápr. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Semmi köze hozzá. Lehet valaki xar szülő úgy is, hogy most születik, aztán 30 év múlva azzá válik.
ápr. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:

29.

Ez az én környezetemben nem így volt.

Minél kultúráltabb, iskolázottabb közegből jött valaki, annál jobban bántak vele.

A tanulásban segítették, a középiskola választásban a legjobb gimiket célozták, tanárt fogadtak melléjük.

A melósok, tanulatlanabbnak gyerkeinek meg jutott, ami jutott.

Ez a 70-es 80-as években volt.

Most szülőként is azt látom, hogy jobban odafigyel, az értelmesebb szülő a gyerekére.

Iskolaválasztás, nyelvvizsga, különtanár, lelki gondoskodás.

Nem mondom, hogy minden melós lelketlen és minden értelmiségi mintaszülő, de azért látni, hogy ki honnan jött.

Ha hallasz egy fiatalt beszélni, már ahogy megszólal leszűrhető a mögöttes közeg.

ápr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

34-es: elbeszélünk egymás mellett, egyáltalán nem ezekről a dolgokról beszélek, hogy a tanuláshoz hogy álltak hozzá, hanem a gyereknevelés pszichológiai részéről.


Az, hogy egy ügyvéd és egy tanár gyereke jó gimibe majd egyetemre megy, természetes nyilván, de én a hasonszörű "melós, tanulatlan" szülőkkel rendelkező osztálytársaim nagy részénél is azt láttam, ami nálunk is volt, hogy a szülők ebből a szempontból kifejezetten támogatták a gyereket, tanulásra, továbbtanulásra ösztönözték. Sokszor a mi generációnk lett az első diplomás réteg a családban, általános iskolában és szakközépben is ezt láttam - erős suliba jártam, közvetlenül az elit gimik mögött volt a suli (és van azóta is), és az "elit", ügyvéd, jogász, orvos, tanár réteg mellett nagyon sok gyerek pont ilyen melós családból jött, mint a miénk, mert a szülők többet akartak a gyereknek, mint amit ők elértek.


Nálunk is így volt, a tanulásra kifejezetten odafigyelt anyám is, pont azért, mert látta ő mire (nem) vitte a 8 általánosával, apám (ha már a saját életét elqrta), nagyanyám meg pláne, nagyon jó suliba jártam, öcsém is, mindkettőnknek lett diplomája is, jól kereső szakmában. Én meló mellett végeztem a fősulit levelezőn, ez már részben az én döntésem volt, többek között azért, mert más - lelki nevelés, pszichológia, nem tudom jobban megmagyarázni - szempontból volt anyám "rossz" anya, és nem akartam már tőle függeni tovább.

ápr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

""az én szüleim elváltak még a rendszerváltás előtt"


Ez akkoriban még messze nem volt olyan tipikus, mint manapság, azért ezt tegyük hozzá."


Szám szerint a 70-es és 80-as években volt a legtöbb válás. A csúcs évben majd 2x annyi, mint tavaly.

A rendszerváltás meg 1989-ben kezdődött.

ápr. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!