Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha az anyád azt mondaná...

Ha az anyád azt mondaná neked, hogy megbánta hogy gyereket vállalt, hogyan reagálnátok rá/megsértődnétek?

Figyelt kérdés
Manapság már egyre több szülő vallja be ezt a gyerekének, de bárki bármit is mond, szerintem a gyereknek ez baromi rosszul esik.
ápr. 21. 17:27
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Reagálnál/megsértődnél*, bocsánat
ápr. 21. 17:28
 2/30 anonim válasza:
95%
Nekem mondta többször is gyerekkorom alatt, borzasztó lélektörő érzés :((
ápr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
83%

nem gondolnám, hogy a személyem ellen irányul, ha ezt mondja.

Én is mondtam már a lányomnak, amikor felmerült, hogy ők egyelőre nem terveznek gyereket, hogy ha újra annyi idős lennék, én sem biztos, hogy szülnék.

Ettől még tudja, hogy imádom :)

ápr. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
74%
Minden gyerek-nincs kivétel-akinek ilyet mondott valaha a szülője, a lelke a bizalma, a gyermeki lényének az identitása, az ősbizalom a szülő felé-meghal. Mennél többet mondják, annál jobban. Először csak megrendül, útóbb meg is törik.
ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
25%
5+ Ez nem olyan dolog egy gyermeknél, amit el lehetne intézni ezzel: "jajj bocsi nem úgy gondoltam".
ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
68%
26 év alatt soha egyetlen gyermekemnek sem mondtam ilyet, pedig bőven volt nehézségben részünk.
ápr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
44%
Egyszer kétszer nekem is a fejemhez vágta. Mindenkinél vannak ilyenek, hogy kicsúsznak olyan dolgok az ember száján amit megbánik. Én nem neheztelek emiatt anyámra. Mai napig jól elvagyunk.
ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
98%
Persze hogy rosszul esne. De függ a kontextustól is. Ha pl. egy veszekedés során, hozzá téve, hogy elvettem az életét, akkor azt nyilván komolyan venném; de ha úgy mondaná, megbánta hogy nem később, azzal nem mondana semmi rosszat. Vagy ha megbánta, mert nem érzi magát jó szülőnek, az is megint más.
ápr. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%

Hát ha most mondaná (34 éves vagyok), akkor simán azt válaszolnám, hogy "sajnálom, hogy így érzel". Nem sértődnék meg, maximum csodálkoznék.


Viszont akinek az édesanyja _tényleg_ így érez, az nagy valószínűséggel kihat a gyerekkorára és tuti hogy nem lesz egy ép, erős lélek. Nem fogja ezt ilyen simán venni.

ápr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
85%

Ha nem a gyerekemet mint a személyét illetoleg mondom az nem gond.

En is szoktam mondani , hogy nem szulnek ha ujra kezdhetnem. De nem a gyerekemet nem szeretem hanem ebben a vilagban a gyermekvallalast.

Utalom az anyakat es a gyerekes kozossegeket, utalom, hogy feszt csesztetnek, hogy szuljek még, es vegyek fel " b@aszó" hiteleket is hozza.

Utalom a tobbi undok kis vakarcsot akiket a szuleik nem neveltek meg.

Utalom a rossz oktatast , es imadkozom, hogy birja meg ki a rendszer azt a 10 evet amit a gyerekem meg minimum intezmenybe tolt. Mielott teljesen osszeomlik az oktatas.

Vaaagy dolgozhatunk meg tobbet , hogy fussa rendes magan sulira.


Szoval gyereket szulni manaosag jo nagy szivas. Es nem a gyerek miatt, hanem a vilag miatt.

Enyem 10 eves, azt hiszem kb az utolso evek egyike volt amikor azt mondtam csinaljuk... Azota se jott meg a kedvem a tesohoz... Ha meg varunk 2-3 evet akkor fixen nem lesz gyerekunk.

ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!