Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet az hogy egy apa...

Hogy lehet az hogy egy apa nem kíváncsi a lányára többet?

Figyelt kérdés

Mesélte nekem valaki hogy a szülei elváltak mikor kb 5 éves volt, egy ideig látogatta az apja, tartották a kapcsolatot de kb 13 éves kora ota nem találkozott vele, nem is keresték egymást. Most ez az ismerősöm 30 éves és mondta hogy az apja a szomszédos faluban lakik egyébként. Szoval az sem lehet indok hogy messze laknak. Az ismerősömet megértem, mert volt nevelőapja is miután a szülei különmentek, igy neki ő az apa-figura, szoval érthető hogy nem hiányzik neki az édesapja.

Viszont szerintem egy apának nem tud egy másik gyerek gyereke lenni az igazi helyett.


Én is apa vagyok de a lányom már 1 nap után hiányozna, azt meg nem birnám elviselni ha nem is tudnám hogy hol van, gondol e rám. Ha elvált lennék és másik párom lenne akinek ilyen idős gyereke lenne ő sem tudná ezt pótolni.


Több ilyen esetről is tudok hogy valaki kisgyerek kora óta nem látta az apját és azt sem tudja róla hogy hol van, pedig a szülei együtt nevelték évekig, nem egy futókapcsolatból született.


ápr. 29. 03:03
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
83%

Mert ott az új nő, esetleg az új gyerek az "új boldog család" - a régi gyerek meg már nem kell, mert az csak a múltra emlékezteti, amit maga mögött hagyott.


Nem kéne elfeljteni, hogy a volt feleségtől vált el nem a közös gyerektől, csakhogy a férfiak jórésze sajnos a gyereket is hátrahagyja.


Szívás - de ennál már csak az a rosszabb, amit apám csinált, amikor épp rájött, hogy létezem látogatott, kedves volt, elhitette, hogy minden oké, és ígért fűt-fát, aztán féléven át felém sem nézett.


Éveken keresztül ez ment, aztán 20 évesen megmondtam neki, hogy nem vagyok kíváncsi rá, éljen a családjával de rólam lehet leszállni.

ápr. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
79%

Úgy, hogy nagyon sok férfi nem akar apa lenni, csak gyereket akar.



A kettő nem ugyanaz.



Státusznak kell neki az, hogy ki legyen pipálva a család a listán, hogy van utód, stb. Lám jó pasi, van jó (!!!) nője, gyereke.


Azt a munkát, ami a gyereknevelés, nem érzi magáénak.

A nője is csak addig érdekes, amíg lehet vele villogni, és egy kisgyerekes anyával nem lehet.

ápr. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
92%
8 vagyok, miért pontozott le valaki? Most fejtsem ki ugyanazt, én is ? Az új élete érdekelte meg ki tudja és b.szott megkeresni, ezen mit kell ragozni?
ápr. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Apámnak csak egyszerűen nem kellett volna család, gyerek. Senki sem hibáztatta volna érte, ha nem, hát nem. Mégis egy futó érzésből megházasodott és lettem én meg a tesóm. Kislányként rajongtam az apámért, ritkán láttam, sokat dolgozott, én nagyon vártam minden nap. De mindig csak elhajtott, és amikor elváltak anyámmal, már a látszatra se akart adni. Azt sem tudja, ki vagyok, milyen ember, az unokája se érdekli (kislányom van). A lányomnak az a szerencséje, hogy remek apja van. Amikor nézem őket együtt, látva mennyit játszanak, szeretik egymást, azt érzem, valahol gyógyul az én bennem élő kislány is.

Fel nem fogtam én sem, hogy a saját véremet hogy ne lehessen szeretni, gondozni, de már nem is akarom. Az élet megy tovább.

ápr. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
84%

Az enyém nem tud bizonyos kor felett viszonyulni a gyerekeihez.



Kb 12 éves kor felett már nem lehet a gyereknek mesélni, vagy elvinni fagyizni.

Ezeket szuper jól tudja, élvezi is.


Aztán ha a gyerek ezt kinövi, akkor kész, vége.



Onnan tudom, hogy talált magának új családot.

ápr. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
89%

Apámnak pl nem család kellett, hanem "gyerek", bizonyítani hogy ő milyen tkös, képes teherbe ejteni egy nőt.


Amúgy meg oldja meg a nő egyedül, ő elvolt a kis világában. Mások felé mutatta, mekkora apuka, otthon meg szrt a fejünkre.

ápr. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát így.


Többen bánják meg a gyerekvállalást vagy nem is gondolják komolyan a dolgot, mint azt hinnéd. Egyszer rákerestem angolul a témában, a Redditen fórumoznak erről, érdekes és tanulságos volt olvasni a kommenteket. Attól mert vk szülővé válik, még nem szereti automatikusan a kölykét. Sokan megkönnyebbülnek, ha kikerülnek a képből, mert élhetik újra a független életüket.

ápr. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak ilyen hímivarsejt donorok, akik azon felül többet nem fektetnek a nevelésbe, hogy ráfekszenek az asszonyra és beleélveznek... Hála Istennek, Téged lehet apának nevezni a megnyilvánulásaid alapján, nem úgy, akikről kérdezősködsz.
máj. 1. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!