Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám szinte egyik gyerekét se...

Apám szinte egyik gyerekét se keresi pedig örül és kíváncsi ránk, de valamiért azt gondolja, hogy gyerekei keressék őt. Ez miért van?

Figyelt kérdés
Kérdezte, hogy a tesóm miért nem keresi őt, mondtam neki hívd fel a lányodat erre ő azt mondta h a gyerekeinek kell keresni őt. Mondtam neki, hogy ez nem így működik... Ha nem hívom ő fel se hívna, de ha leugrok hozzá akkor örül megköszöni h meglátogattam.
dec. 25. 21:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

"pedig örül és kíváncsi ránk"

Aha, persze:D

El kell keserítselek, de ha tényleg erdemelnetek őt, akkor ő is hívna. Vagy szimplán teljesen idióta

dec. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1.1 mindig kérdezi a tesómat h mi van vele aki egyáltalán nem keresi őt
dec. 25. 21:51
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

A családban általában a nők tartják a kapcsolatot. Ők telefonálgatnak, cseverésznek, meghívják egymás családját kávéra stb. Persze biztos van kivétel is, de sok férfinak nehezére esik az ilyesmi.

Talán nem tudja, hogy ha felhív, mit is mondjon, vagy mit kérdezzen.

Másrészt felnőtt gyerekek esetében ez valamennyire rendben is van. Nem akar a nyakatokra telepedni. Megadja nektek azt a szabadságot, hogy annyira tarthatjátok vele a kapcsolatot, amennyire nincs a terhetekre. Próbáld így felfogni.

Lehet, hogy őt fiatal korban nem engedték a szülei/anyósáék leválni, vagy rossz élménye volt ezzel kapcsolatban, és most nem akar titeket is ilyen helyzetbe hozni.

dec. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%

"Mondtam neki, hogy ez nem így működik..."

És volt erre valami ellenérve? Mert sokak szülei ilyenek, de én sem értem. Vannak, akik (úgy tűnik) ilyen hatalmi kérdés szerűséget csinálnak belőle, hogy nehogy már még nekik kelljen a gyerek után loholni, mert az illő mértékű kapcsolattartás kizárólag a gyerekek dolga.

De az én apám se nagyon keres, nála viszont az az ok, hogy mindig is furcsán és eltúlzottan óvatoskodva udvariaskodó volt, és: nem akar zavarni. Azt gondolja, kényelmesebb nekünk, ha mi keressük, amikor ráérünk és kedvünk van. Annyiból örülök neki, hogy ez még mindig jobb, mintha kétnaponta másfél órát kéne fosnunk a szót a semmiről, mert az tényleg nem az én világom, és zavarna. Azt viszont sajnálom, hogy még akár 1-2 hét után sem merne felhívni egy 5-10 perces "rég hallottam rólad, hogy vagy?"-ra sem. Megsértődni nem sértődöm meg rajta, elfogadtam már őt ilyennek.

dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Sok idős szülő gondolkodik így, valamiért ez rögzült be náluk, hogy a gyereknek illik telefonálni. Az én 80 év körüli szüleim is így gondolkoznak, de engem ez nem zavar, igaz mi nem lakunk messze egymástól, így hetente legalább 1x találkozunk, ha probléma van náluk, akkor sűrűbben is.
dec. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%
Az én anyukám is ilyen. Valahányszor feljön a téma annyi a válasza, hogy "Ne a szülőnek kelljen már keresni a gyerekét". Szerintem ők is a saját szüleiktől vették át, vagy talán a büszkeségük miatt.
dec. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ezek szerint sok ilyen szülő van aki igy gondolkodik
dec. 25. 23:16
 8/16 anonim ***** válasza:
88%
7. Igen. De lehet az oka tulzott tapintatosság is, föleg ha már nyugdijas, aki bármikor hivhato, de ö nem akar beletenyerelni sem a privát sem a munka elfoglaltságaitokba rosszul idözitett hivással..
dec. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Ha úgy se megy oda hozzátok akkor hagyni kell rá.
dec. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
56%
anyukám hiv fel engemet inkább mert mondjuk én ritkábban hivom fel kb 2 hetente 1x igaz nekünk nincs miröl beszélni olyan sokat.
dec. 26. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!