Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kinek van igaza? Kíváncsi...

Kinek van igaza? Kíváncsi vagyok a szülő és a gyerek szemszögéből is a válaszokra.

Figyelt kérdés
Örököltem, nem olyan nagy összeget,de annyit hogy épp egy pici lakást tudok venni, egy picit megpótolva..nem akartam elherdálni a pénzt,gondoltam befektetés és majd jó lesz a gyerekeimnek ( vagy bármi is történhet...betegség,stb) na ekkor lettem és a rossz anya :( a 33 éves fiam gondolata: neki abból jár, hogyhogy nem kap, stb. jelenleg nem beszélünk, mert ő van megsértődve. ( csak zárójelbe jegyzem meg, kapott egy ingatlant, amit eladott és elköltötte a pénzt, kapott egy autót az élete megindulásához ) jelenleg dolgozik, nem él párkapcsolatba ( tehát nem esküvő, vagy gyerek vagy családalapításra kell mert akkor másképp gondolnám) hanem elherdálásra.....
ápr. 10. 07:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A te örökséged te osztod be, a lakás pedig jó befektetés. A fiad bőven többet kapott kezdésnek, mint a nagy átlag, így egy szava sem lehet. Új ruhát se vegyél már, mert kibírja a mostani a halálodig és az ára még jól jönne neki másra? Vicc a követelése.
ápr. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Vedd meg a lakást. Az örökség a TIÉD. Neked pedig gondolnod kell a hátralévő életedre is, amiben a fiad nem kimondottan biztos pont. Megsértődve akkor lehetne - akkor sem jogosan - ha világkörüli útra mennél a pénzből. De így, hogy lényegében az ő majdani örökségét gyarapítod, jobban tenné, ha hallgatna.
ápr. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
72%

Nem, a te örökségedből neki nem jár, viszont te is furán gondolkozol: attól, hogy valaki nem él párkapcsolatban, és nem esküvőre vagy gyerekre kell neki a pénz, már csak elherdálhatja? Anyám is így gondolkodott, öcsémnek volt párkapcsolata, nekem nem, ezért az öcsémnek segített lakást venni, ő kapta a lecserélt autóját, stb. Ugyan nem is kértem segítséget, de számomra furcsa volt ez az indoklás. Egyébként öcsém azóta már a hatodik barátnővel kezd családot alapítani, de valahogy a "pár hónapig együtt bújunk ágyba esténként"-en túl még nem jutott egyikkel sem.

Szóval az alapkérdésben neked van igazad, de az indoklással nem tudok egyetérteni.

ápr. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Valahol félresiklott a nevelése. Bocsi, de így van. Talán ott, hogy neked ilyen egyértelmű élethelyzetnél is idegenek segítségére van szükséged. Sajnálom.

Terápia kellene.

ápr. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Igen,igazad van. Csak egy példa, ha most pont tényleg pont kellene egy kisbaba szoba berendezés vagy ne legyen akkor párkapcsolat, hanem akkor azt mondaná,hogy most elköltözök egy új helyre és bútort akarok venni akkor biztos,hogy segíteném. De hogy ada adok 5 M ÉS SEMMIT nem látok belőle csak az elherdálást, azt nem tudom támogatni :(
ápr. 10. 07:17
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem szükségem van, hanem írtam,hogy kíváncsi vagyok. Köszönöm válaszod.
ápr. 10. 07:17
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű a válasz, nem? Fiadnak nem jár. Te kaptad, nem vagy köteles neki adni. Pont.
ápr. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%

Nem jár, sőt! Ha ennyire felelőtlen, hogy mindent elherdál öregsêgedre sem számíthatsz rá. Inkább fektesd be, később jól fog jönni.

De tudod mit? Mondd azt a fiadnak, oké rád íratom a lakást, a haszonélvezetet megtartom, kitudod adni, lesz belőle bevételed, cserébe írjunk eltartási szerződést, neked kell gondoznod ha úgy alakul és nem adhatsz otthonba! Figyeld a reakcióját!

ápr. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
35%

"Mondd azt a fiadnak, oké rád íratom a lakást, a haszonélvezetet megtartom, kitudod adni, lesz belőle bevételed, cserébe írjunk eltartási szerződést, neked kell gondoznod ha úgy alakul és nem adhatsz otthonba! "


Mondjuk a haszonélvezettel terhelt ingatlant csak és kizárólag a haszonélvező tudja kiadni és a bérleti díj is őt illeti. HASZONélvezet

ápr. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%

Igen, őt illeti, de meddig tart odaadni a fia kezecskéjébe?

Amúgy meg, nem azt írtam, hogy tegye is meg, csak mondja a fiának és figyelje a reakcióját!

Nyilván a fiúnak az 5misi kéne és esze ágában sincs gondoskodni anyukáról.

ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!