Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan, aki úgy érzi, hogy...

Van olyan, aki úgy érzi, hogy szánalmasak a szülei?

Figyelt kérdés

Nem olyan durcás 16 évesekre gondolok, akik nem kapták meg idén a harmadik félmillió forintos ájfont.

Hanem érett gondolkodású felnőtt emberekre.

De azok közül sem olyanokra, akik mondjuk összevesztek 3 napja a szülőkkel, mert gyereknevelés kérdésében nem értettek egyet.

Olyanra lennék kíváncsi, akiben hosszú évek/évtizedek alatt érett meg, hogy mennyire elb...ott családba született, akiben joggal alakult ki, hogy a szülei egyszerűen -nem tudok jobb szót- szánalmasak.



máj. 4. 15:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
17-26 szerintem nem voltam undorító. Nem ismered a csalàdomat, hàla az égnek, remélem, a Te szüleid nem ilyenek. Én sokàig segítettem az édesanyàmnak, próbàltam megérteni, aztàn ràjöttem, hogy nem lehet, csak belebetegedtem és bele is fàradtam. Aztàn amikor kiderültek a dolgok, amiket nem lehet a betegségre fogni, akkor elment a maradék életkedvem is. Nagyon nehéz gyerekkorom volt, és később a fiatalkoromat is tönkretette, nemcsak ő, hanem a családja is. Szerintem ez az undorító! Kihasznàlni szeretetnek àlcàzva a sajàt gyereked, a sajàt testvéred, a sajàt unokàd, stb.
máj. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
72%
Az én szüleim ilyenek. Gyerekkoromban apám elitta a pénzt vagy szerencsejátékozott. anyám háztartásbeli mióta világ a világ. Egy forintot nem rakott bele a családi kasszába. Cserébe dohányzik és iszik ugyanúgy mint az apám és mindig sírnak hogy nincs pénz. A családi házunk nagyjából 10 évvel ezelőtt elúszott. Illetve áron alul kellett eladni a maradék összegből egy kis telket vettek arra meg egy putrit húztak. Engem 17 évesen kiraktak otthonról mert nem tudtak sem szállást sem élelmet biztosítani. 17 éves korom óta magamat tartom el magamat szállásolom. Úgy ahogy tartom velük a kapcsolatot mert nem haragból tettek ki hanem mert csórók voltak. Két öcsém van az egyik még velük él a másikat szintén kitették ugyan abból az okból, csak őt befogadta az egyik rokonunk. Nagyon sok mindent nem jól csináltak. Gyerekkoromban vertek, Szemtanuja voltam családon belüli erőszaknak… 24 éves nő vagyok, éppen 35 hetes kismama és természetesen a saját szüleim 20 Ft-tal nem támogattak. De még csak kedves szavakkal sem. De ők erősködnek hogy unokázni akarnak nyilván én ezek után ezt nem díjazom és nem is szeretném túlzottan engedni. Azt kifelejtettem hogyha bármit elértem az életben akkor mindig lehúztak. Leszidtak és belém akarták nevelni hogy semmire sem vagyok jó , és hogy semmire se fogom vinni az életben. Ha meglett az egyik szakmám akkor a kedves édesapám is beiratkozott egy felnőtt oktatás keretein belül egy szakmára csak azért hogy megmutassa hogy ez neki is megy. Mikor vettem egy kocsit akkor ő képes volt hitelt felvenni hogy ő is vegyen egy kocsit. Ennek tükrében nem csak azt feltételezem hogy szánalmasak hanem azt is hogy nárcisztikusak.
máj. 5. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!