Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt? 16 l

Miért csinálja ezt? 16 l

Figyelt kérdés
Anyámnak van egy elég hülye szokása. Két helyre járok táncolni. Ehhez sajnos kell cipő, meg fekszerekések, ami sajna elég drága. Szoktam tőle kérni dolgokat hogy pl hozzon nekem valamit a boltból, stb. Nyáron megyek osztálykirándulásra velencébe. Szeretnék piercingeket szuratni magamnak, de nem engedi mert drága. (Én fizetném) Nagyon sokat panaszkodik nekem arról hogy mennyit költ rám. Mondta nekem hogy igazán átvállalhatnék valamit. Mondom igen, jogos, fizetem az egyik tánctanfolyamot. Azt is megpróbáltam hogy fizetem az euróváltást is. Azt nem engedte. Amikir hétfőn mentünk táncra, vittem a pénzt mondom kifizetem. Nen engedte, mert "ne költsem a pénzemet" mondom az jó. De tegnap kicsit összevesztünk, és a fejemhez vágta hogy mennxit költ rám. Gondoltam az nem az én hibám hogy nem enged hogy költsek magamra. Miért csinálja ezt? Miért panaszkodik hogy sokat költ rám, de nem engedi hogy a SAJÁT dolgainat ÉN MAGAM fizessem?

máj. 12. 12:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Kérdező: Mi nem tudjuk megmondani, hogy miért csinálja, mert nem ismerjük őt. Találgatni lehet, talán eltalálni sem lehetetlen, de te élsz vele, te szoktál vele beszélni. Ha már vitában vagytok, akkor ott szükség szerűen ellenállásba ütközöl. Érdemesebb lenne arra törekedned, hogy megértsd az álláspontját, ahelyett, hogy minden áron megnyerni próbálod a vitákat.


Minden vitát sokkal könnyebb úgy rendezni, hogy nem csak a saját álláspontodat ismételgeted és ütközteted az ő álláspontjával. Próbáld inkább megismerni, megérteni, hogy ő mit miért mond. Mi a gondolatmenete, ami mentén a saját álláspontját kialakítja, milyen érzések és tények vannak az ő álláspontja mögött. Szokták mondani, hogy azért van az embernek két füle és csak egy szája, hogy kétszer annyit hallgassa mások véleményét, mint amennyit a sajátját hangoztatja. Ha sikerül megértened, hogy a másik hogyan gondolkozik, milyen dolgok formálják a véleményét, akkor könnyebben tudsz azokra a vélt vagy valós aggályokra, álláspontokra válaszolva érvelni és így könnyebben meggyőzni is.

Általában a viták során elhangzó érvek nem önmagukban állnak, nem is mindig konkrétan azt jelentik, amit kimond a másik. Általában van mögöttük egy gondolatmenet, hogy ez vagy az a dolog miért is probléma a másiknak. Sok esetben ezek egész láncolatot alkotnak a másik fejében, amiket nem mond ki, de ettől még ezek nagyon erősen tudják befolyásolni az érzéseit és a döntéseit. Próbáld megismerni, hogy anyukád hogyan gondolkozik a dolgokról és miért, milyen gondolatmenet mentén jut el bizonyos döntésekhez.


Ha szeretnéd, hogy felnőttként kezeljen, akkor tanulj meg felnőttkén viselkedni és érvelve vitatkozni. Érdemes lenne tanulmányoznod az asszertív kommunikációt.

máj. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Akik írták hogy középsuliban nincs ösztöndíj, azok nézzenek meg pár technikumot. 9-es nem tudom honnan vetted azt hogy azt gonfolom higy a zsp az alap. Nem hálátlan kölyök vagyok, hanem feltettem egy kérdést anyám viselkedésével kapcsolatban, mert nem értem. Hálás vagyok a szüleimnek, de nem értem hogy miér bsz le hogy drágák a dolgaim, ha nem engedi hogy fizessem értük. Nem hülyeségekre herdálom el a pénzem hanem egy tánctanfolyamra, ami akár sikeres táncost csinál belőlem. Ezek nem luxusigények. Hálás vagyok hogy anyám elenged, de nem esik jól hogy leszid a oénz miatt. Igen még nincs tapasztalatom munkából, de lesz majd, de ez nem az én hibám. A zsebpénzet pedig főleg a tanulmányu eredményeimért kapom
máj. 13. 16:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!