Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt miért ítélik el sokan, ha...

Azt miért ítélik el sokan, ha valaki segíti, támogatja a (már felnőtt) gyerekét?

Figyelt kérdés

Ezt itt láttam legtöbbször, nagyon csúnya stílusban.

De miért baj, ha egy szülő a saját gyerekére költi el a pénzét? Hisz a szülők azt szeretnék, ha a gyereküknek jó és kényelmes élete lenne.


Én is szorgalmas voltam egész életemben, egyetemet végeztem, de a pályakezdő fizetésemből nem boldogulnék, szülői segítség nélkül sehol sem lennék.

Egy autó, még használtan is több millió forint, egy kisebb lakás (!) jobb kerületben, jobb környéken 50+ milliónál indul és ahhoz még vegyél teremgarázshelyet. Nagyon hálás vagyok, amiért a fizetésem nagyobb részét nem kell albérletre költenem, közlekedni, mozogni is szabadon tudok, mert van autóm. Sosem éreztem, hogy a szüleim a segítségükkel ártanának nekem.


máj. 13. 13:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%
Egyrészt irigység. Másrészt azok, akiket segítenek a szülők, sokszor felvágnak azok előtt, akik meg kínlódnak a nulláról indulva, előadják, hogy maguk értek el mindent, célozva arra, hogy akinek nincs ugyanannyija, maga tehet róla - sokszor amúgy nem is tudatosan csinálják, csak az ő önbecsülésüket is bántja, hogy segítséggel van az, amilyük, ezért próbálják maguknak is bemesélni, hogy az ő érdemük, ez meg visszatetszést kelt abban, akinek tényleg semmi segítsége.
máj. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
73%
Nem ítélem el, HA(!!) a gyerek közben amúgy dolgozik, félre tesz, de egy kis plussz lökés kell az életébe, hogy pl kevesebb hitelt vegyen fel a lakásvásárláshoz. Minket is támogatnak mind a két oldalról, és remélem én is tudom majd a gyerekemet.
máj. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
95%

"És pont erről a stílusról beszéltem, mint amit a 3-as is mutat."


A te 5. számú kommented, ahol ezt irtad, pont azt a stílust képviseli, ami kivaltja az indulatokat az emberekből. Mert te "én meg idegenekkel, lakótársakkal egyetem alatt sem tudtam volna élni, nemhogy felnőttként", meg "A "legolcsóbb autóval" sokszor az a gond, hogy...". Milliók képesek együtt élni másokkal és olcsó autót vezetni, vagy ne adj isten tömegkozlekedessel járni, mert az ő szüleiknek nem telik rá. Te alapnak veszed és ha így beszélsz róla, mint ebben a kommentben nem véletlenül állnak hozzád negatívan, ez ugyanis az elkényeztetett pitsa/fax szintet tükrözi

máj. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
33%

3-mas vagyok!


Ez 10 évvel ezelőtt volt és szobát béreltem ennyiért. Leléptem otthonról és a saját lábamra álltam. Nem volt könnyű és drágább is volt, de végre a saját magam ura voltam. Elkezdtem a nagybetűs életet. 21 évesen 330 ezerért vettem a kocsit, folyton szar volt, eladtam és céges busszal jártam, tudod, mint mások és nem haltam bele. Aztán albiról albira költöztem volt hogy egy évben kétszer is mert mind szar volt és laktam együtt 6-8 emberrel is.


Szerintem te egy kicsit magas lóról beszélsz lefele és várod a megerősítést, hogy ne kelljen leszakadni a szüleidről, mert anyagilag nem éri meg. Csakhogy amíg a szüleid nyomnak pénzzel, addig sosem leszel felnőtt! Majd akkor leszel felnőtt, ha külön házad lesz, magadnak veszel milliós autót és mindenért keményen megdolgozol! Azzal nincs semmi baj ha a szülő segíti a gyereket, csak azzal van a baj, hogy ezzel nem neveli önállóságra és majd ha nem lesz a szülő, akkor fogsz szembesülni a való világgal!

máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
95%

Na igen, 13-astól egyébként jogos. Erre írtam, hogy sokan, akiket segítenek a szülei, észre sem veszik, milyen lefitymálóan nyilatkoznak.


Pedig, bizony laknál te is másokkal felnöttként, kérdező meg jáenál olcsó autóval, vagy azzal sem, ha a nulláról indulnál.

máj. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Persze, ha muszáj lenne, biztosan.
máj. 13. 18:57
 17/32 anonim ***** válasza:
Így vagy úgy, nem bánok semmit és nem csinálnék máshogy semmit! 21 évesen a saját lábadra állni olyan dolgokra tanít meg az élet, ami nem elvesz, hanem hozzá ad a személyiségedhez. Eleve megtanulsz problémákat megoldani, ami az egyik legfontosabb az életben. Egy példát mondok: a szar kocsiknak olyan baja volt, ami egy másik kocsimon is jelentkezett sok évvel később, amikor már Angliában éltem. És amiatt, hogy tudtam mi volt a baja és hogy kell megcsinálni, a pakisztáni szerelő nem tudott átverni 2 napi munkadíjjal egy egy órás melóért. Na pl ez az az élettapasztalat, amit nem tanulsz meg addig amíg otthon laksz és mindent alád tesznek. Megtanulsz ügyeket elintézni, műszaki, szerelő, számlák ide-oda. Emberi kapcsolatokat kell kialakíts, aki mondjuk segít feketén levizsgáztatni a kocsit, mert pénzed nincs megcsinálni, de a kocsi meg kell. Meg tanulod megbecsülni a szar munkahelyedet, ha nincs hova haza menj és megtanulod értékelni azt, amiért kín keservesen dolgoztál meg, nem csak úgy megkaptad. Meg tudod mi az a 300 óra munka és azt is, hogy nincs választásod, ha tetszik, ha nem. Szóval a te kipárnázott életednek semmi köze a felnőtt élethez és a felnőtté váláshoz.
máj. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Nem a szüleim "nyomnak" 47 vagyok 20 éve nem élek otthon és anyám rég halott, de nem is tudtak segíteni régen sem


Fenntartom hogy ma sokkal nehezebb saját lábra állni a fiataloknak

Se bérelni se venni nem tudnak főleg nem egyedül Elszálltak az árak

máj. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
29%

18


Miért nem tudnak bérelni? Amikor én 21 voltam 40k volt egy szoba, 82k volt a minimálbér, tehát a fele. Most duplája a minimálbér és 80-ért már van szoba még Budapesten is. Tehát arányában pont ugyan annyi, csak a szám lett nagyobb. Arról nem is beszélve, hogy 10 éve a 300 ezres fizu top top kategória volt, a felét se kerestem, most meg már szinte bárhol meg lehet keresni. Tehát a 300 ezerből az a 80k nem nagy pénz azért, hogy a saját lábukra álljanak. Nem a pénz a gond, hanem hogy nincsenek rákényszerülve arra, hogy felnőjenek. Amúgy kiváncsi lennék hogy azok akik anyagi megfontolásból otthon laknak, mennyit tesznek félre havonta? Mert akkor a 300 ezres fuziból 250-et kéne félre tenni minimum, hogy értelme legyen. Az egy év alatt 3M, 10 év alatt 30M. Egy ház most 50M, 10 év múlva 60. Tehát akkor lakhatsz 35-40 éves korodig a szülőkkel és még akkor is lazán lesz 20M hiteled.

máj. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom, te hol élsz, ahol 50 millióból házat tudsz vásárolni, ami költözhető azonnal...


Barátnőmék agglomerációban nézelődtek, 80 alatt nem találtak semmit, de amik ennél az összegnél voltak, azok is olyanok, hogy kellett volna még rá költeni, alakítgatni.

A lakásom 2 éve lett vásárolva, 2 hálószoba és nappali, 72 millió volt (és ebben a teremgarázs hely nem volt benne).

máj. 13. 20:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!