Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Azt miért ítélik el sokan, ha...

Azt miért ítélik el sokan, ha valaki segíti, támogatja a (már felnőtt) gyerekét?

Figyelt kérdés

Ezt itt láttam legtöbbször, nagyon csúnya stílusban.

De miért baj, ha egy szülő a saját gyerekére költi el a pénzét? Hisz a szülők azt szeretnék, ha a gyereküknek jó és kényelmes élete lenne.


Én is szorgalmas voltam egész életemben, egyetemet végeztem, de a pályakezdő fizetésemből nem boldogulnék, szülői segítség nélkül sehol sem lennék.

Egy autó, még használtan is több millió forint, egy kisebb lakás (!) jobb kerületben, jobb környéken 50+ milliónál indul és ahhoz még vegyél teremgarázshelyet. Nagyon hálás vagyok, amiért a fizetésem nagyobb részét nem kell albérletre költenem, közlekedni, mozogni is szabadon tudok, mert van autóm. Sosem éreztem, hogy a szüleim a segítségükkel ártanának nekem.


máj. 13. 13:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
32%

Mert irigyek.


Meg Magyarországon az a primitív életfelfogás van, hogy köktözz össze egy párral, hogy megtudj élni.

Ezért ad az állam a tudatlanoknak pénzt "családtámogatás" címen.


Az fel sem merül bennük, hogy ne azért legyen párjuk, hogy legyen kivel felezni a költségeket.

Ezért van ennyi válás és alkoholista ember mert a párkeresés nem természetes módon történik, hogy elmegy dolgozni a fiatal, van élettere, és úgy ismerkedik, hanem már pár hónapos kapcsolatban összeköltöznek, mert el akarnak szabadulni otthonról.


És még hülyének is néznek, hogy te nem veszed fel a csokot és nem akarod leélni az életedet egy fiatalon megismert emberrel, azért, hogy legyen hol lakni.

máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
65%
Téged elkényeztettek... KÖzfoglalkoztatott voltam, havi 100 ezerből minden pénzt félre tettem, anyámék eltartottak ugyan, hogy vehessek egy autót, mert idősek a szülők és kellett egy autó. Vettem egy akkor 21 éves autót, most lesz a kocsi 24, ez idő alatt hűtőt kellett cserélni, olajat cserélni, műszakin 2 éve simán átment különösebb szerelés javítás nélkül, idén is át fog. Skoda az autó, 300 volt, nem luxus autó. Sosem hagyott ott sehol. Előzni bátran lehet vele, lévén ugye hogy 90 a határ városon kívül, ez az autó meg 130-at is tudna erőlködés nélkül.. eredeti motor van benne, jártmam már vele sok felé.... Nem kellett milliós autó, mert friss volt a jogsi, úgy voltam vele, hogy zeért nem kár ha baja lesz... DE nem lett ...
máj. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
62%
21 éves óta önálló vagyok, most 31 vagyok és tavaly vettem egy kocsit 10M kp-ra! És ehhez nem kellett a szüleimnél laknom 10 évet. Ráadásul semmi extra munkám nincs, még érettségim sincs. Nem jártam luxus egyetemekre. Szóval aki semmit sem tud elérni a szülei nélkül, az egyszerűen életképtelen. Örülhet, hogy nem az állat világban él, mert ott az ilyet hátra hagynák és csak az erősek élik túl.
máj. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
91%

Én nem azt ítélem el, hogyha valaki támogatja, felőlem, hanem amikor a felnőtt gyerek követeli a támogatást.

Neki JÁR a lakás, az autó, mert... miért is? Nem "jár" neki semmi, csak mert xy gyereke.

Amitől még kiborulok, amikor a felnőtt gyerek beleszólna, hogy a szülők mire költhetik a pénzüket. Na, ez is szánalmas.

máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
71%
Ez a gyerekek segítése dolog nem mai keletű. A fizetések mifelénk sose voltak rózsásak, főleg nem a fiataloké. Ma is divat lakást/házat venni a gyereknek. Én ilyesmit nem kaptam, de a gyereknél is meggondolom, hogy mit adjak nekik. Meg kell tanulniuk gazdálkodni, mert ez nem automatikus dolog. Szoktuk őket ezzel-azzal támogatni. A múltkor beszálltam az autóvásárlásba, de készpénzt is adunk, viszont nem fogok nekik lakást venni vagy egyebeket. Az az ő dolguk.
máj. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
43%

Mert az emberek irigyek.

Engem 30 evesen is támogatnak, mindenki tudja a környezetemben mivel 2 gyereket nevelek egyedül, szerencsére aki ismer és tudja a törtenetünket egyaltalán nem ítelnek el. Sőt örülnek hogy ilyen helyzetben vagyok hogy tudnak tamogatni. A szóbeszéd, hogy alám raktak mindent, vagy hogy itt a gyakorin mit írnak pedig pont nem érdekel. Amikor valaki 40 eves koráig semmit nem csinál és úgy penzelik az megint más. Csak sokan nem fogjak fel hogy más a szükseg, meg mas a lustaság. En se saját akaratomból csináltam ezt.

máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
44%
Egyebként hazzal es autoval segitettek, emelett ha a havi fizubol nem jövünk ki akkor természetesen barmikor segítenenek, mert olyan anyagi helyzetben vannak, de szándekosan soha nem húznám le őket.
máj. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Az van elítélve, amikor a kisklampec követelőzik, mint egy másik kérdésnél is, mert “neki jár” a lakás, a kocsi, a pénz. Közben csak a szája jár.
máj. 25. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
30%

Irigység.


Mi vettünk lakást mind a két gyereknek, autót is, és örülök, hogy nekik ilyenek miatt nem kell szenvedniük meg kuporgatniuk már.

"Megtanulja mi a kemény munka és a kuporgatás" és hasonló, meg az "alázatra tanítja az embert" dolgokat meg hagyuk, nyomorogjon aki akar, az én gyerekeim nem fognak.

máj. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
31%
csak megszületni volt nehéz :D
máj. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!