Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi idősen, "kellene"...

Mennyi idősen, "kellene" elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

Azért, foglalkoztatott most ez a kérdés, mert hétvégén Budapesten albérletbe voltam ( haverok) miatt Rajottem nem is annyira rossz ez így önállóbban.

Amit tudni kell rólam, 21 éves vagyok nettó 380-at keresek, segítek picit rezsibe, ház körüli állat ellátásban, főzök csaladomra is, mosok néha, amit el kell intézzek magamnak megteszem. Próbálok önállósodni. Viszont ami rettenetesen zavar, hiába nagy a házunk ( édes apámmal, anyámmal) élek együtt 2 testvérem külön küszködik albérletben Pesten, látom mennyire nehéz nekik... Én ebből a pénzből kerek 300-ezret mindig felére tudok rakni. Szóval, igen nagy a ház viszont egyteru, konkrétan egy lányt nem tudok felhozni magamhoz pl egy buli után, mert levegőt veszek már hallatszodik, és ez egyrejobban zavar. Gimiben megoldottam, mert logtunk óráról és ennyi. Viszont azt is látom, hatalmas anyagi segítség még itthon lakhatom. + most szeretnék még 2 penzforrasi lehetőség beépiteni, amivel 500+t meg tudnám keresni. Mert nem telhetetlen vagyok, viszont matekolok szamolgatok, és nem rossz kereset ez főleg így itthon vagyok, de mire ebből saját ház lenne hitel nélkül hát az sokáig eltartana. Amúgy meg büszke vagyok magamra kevesebb mint 1 éve sem dolgozom, s sikerült összeszednem egy 2012 sportosabb, számomra nagyon jó autóra a pénzt. S nem elherdáltam, elbuliztam..! Szóval tenlyeg a kérdés, meddig húzzom itthon?



máj. 20. 08:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
81%

Hat igen, valamit valamiert. Most tudsz sporolni, albiban mar ez nehez.

Cserebe szabad vagy.

Neked kell tudni, hogy mi a fontos, ez mindenkinek mas.

Hitel nelkuli mennyit is kene sporolnod? 20 evet? Ez realis szerinted? Igy akarsz elni? :DD

En elengedtem. Vegul lett egy kis lakasom, de albi mellett 10 evig tartott mire osszejott az onero a hitelhez. Cserebe mondjuk nagy labon is eltem, elveztem az eletet, egyszer voltam fiatal. En ezt valasztottam, de mas meg mast.

Neked kell tudni.

máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 Rakott karfiol ***** válasza:
93%

Én azt gondolom, hogy akkor önálló egy felnőtt, ha önállóan hoz egy döntést. Vagy a közvetlen környezetével, olyanokkal vitatja meg, akik őt ismerik. De semmiképpen nem az internet idegen népével.

Itt ahány ember, annyiféle tapasztalat és út lesz.

Van, aki erre a fizetésre meg sem mozdulna, van, aki már 300 ezerrel is bevállalja.

Melyik válasszal leszel előrébb?

Te hogy érzed? Menne az önálló élet? Ami nemcsak abból áll, hogy beköltözöl és egyedül vagy. Egy sereg más dolog is mutatja, hogy egyedül helyt állsz-e.

máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
20%

"...hétvégén Budapesten albérletbe voltam ( haverok) miatt Rajottem nem is annyira rossz ez így önállóbban."


Egy hétvége alberletben? Az hotel/hostel/b&b/airbnb, még véletlenül sem alberlet.


Addig húzod otthon, amíg a pénz fontosabb, mint az önállóság

máj. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%

Igazából akkor, amikor megvan a rávaló és az igény is egyidejűleg.


De enm javaslom senkinek sem a különköltözést kizárólag megfelelési kényszerre vagy társadalmi nyomásra, úgy meg végképp nem, hogy erőfeletti anyagi áldozatok árán.

máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%

4-es vagyok, kiegészítendő: ezt az egész elköltözést olyan mítoszok és legendák övezik a felnőttes felelősségvállalás szimbolikájától az önállóságig és mindenféle megfelelési kényszerig és nehézséghelyeslésig stb.


Holott egyetlen egy dolog kell csak hozzá, de az nagyon:


PÉNZ!


Ha van pénzed, akkor tudsz venni vagy bérelni ingatlant, fenn tudod tartani, tudod fizetni a költségeit, az étkezés lemenedzseléséhez is elsősorban pénz kell. Sajnos nem is kevés.


Ha van bőven lekvár, akkor jól érzi magát az önállósodó fiatal, ha nincs, akkor kínkeserv.

máj. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem olyan 18 és 30 év között, helyzettől és tervektől függően.
máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
82%

A mai világban ilyen árak mellett? Örülök, hogy van munkám, de albérletbe elmenni annyi lenne, hogy egyedül tudnék éhezni, de legalább elmondhatnám, hogy egyedül lakok és emiatt én fa sza gyerek lennék. Aha..

25F

máj. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
28%

Nem kellene, hanem érdemes és sztem minél hamarabb.

Az önállóságot csak önállóan tanulja meg az ember. Ez az “otthon lakom mert így spórolok” meg jó duma, sok embertől hallottam már, mégsem láttam egynél sem, h saját lakásba vagy új autóba ugrott volna otthonról. Inkább arról van szó, h így több marad zsebben. Nincs ezzel baj, csak ne hazudjunk önmagunknak is erről.

máj. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Akkor illik mikor a mérleg nyelve többségében inkább arra billen.

Az én esetemben alig volt érv az otthon élésre. Kicsi lakás, lett egy párom, brutál jó fizetés stb. Nekem nem volt kérdés a költözés. Az egyetlen ellenérvem a rezsi alacsonysága lett volna.

De a felvázolt esetedben több lenne a hátránya, mint az előnye. Dugni bérelhetsz szobát, önállósodni otthon is lehet (hiszen felnőtt vagy és nem tartozol senkinek elszámolással).

máj. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
ha szerinted 500-ból nem jön össze a lakás sose, akkor majd 300-ból összejön?
máj. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!