Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hány évesen illik elköltözni...

Hány évesen illik elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok, szingli, diplomás, önálló, nincs különösebb motvációm arra, hogy elköltözzek. Két hotel is felajánlott egy rezervációs manager állást (az egyik a régi munkahelyem volt), fizetés nagyjából megegyezik. Az egyik nyújt szállást, a másik húsz percre van otthonról kocsival. A szüleim azt mondják, hogy azt fogadjam el, ami közel van, mindenki más azt, hogy ideje különköltözni.

Én nem akarok mindenáron otthon maradni, de elköltözni sem. Mindkét hotel egyformán jó, előrelépési lehetőségek is vannak.


2022. dec. 6. 12:13
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
74%
SZerintem ebben az esetben az elköltözés jogos lenne, ideje lenne ugyanis elkezdeni felnött módra, önállóan élni, nem pedig anyuka-apuka segítségével. (NEM pénzre gondolok!)
2022. dec. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
95%
Ez a kifejezés olyan buta, hogy illik. 18 éves kor után bármikor, amikor úgy érzed, hogy anyagilag és lelkileg is képes vagy rá, illetve elég önálló vagy.
2022. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem szerepel a terveid között komoly párkapcsolat, családalapítás, akkor maradhatsz otthon. Aztán késő bánat...
2022. dec. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 Greg35 válasza:
94%
Azt a munkahelyet válaszd amelyik jobban tetszik :) Illik nem illik otthonról elköltözni ez több tényezős dolog :D Nem olyan olcsó megúszni a különélést pláne egyedül. Ha igényed lesz rá addigra meg spórolsz annyit hogy különköltözz. Szerintem a plusz szállásos izgalmasabb :)
2022. dec. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Kólauborkával ***** válasza:
69%

Én 31 évesen a családi kecóban lakok, senkit nem zavar néhány “mamhotelezősön” kívül. Ráadásul egy felnőtt ember pontosan tudja, hogy épp élősködik, vagy kiveszi a részét mindenből, jóból, rosszból.


Milyen jó is lenne a nagycsaládból egy üres albérletbe menni…. (Irónia)

2022. dec. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
36%
Ha a munkahely biztosítja a szállást, az csak addig tart, amíg ott dolgozol. Ha nem válik be, kilépsz, a szállás is megszűnt, mehetsz vissza a szüleidhez. Talán a másik jobb lenne.
2022. dec. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Nincs olyan, hogy "illik". Családtól függ. Vannak szülők, akik alig várják, hogy a gyerek elköltözzön, és vannak olyanok, akik a küszöbre fekszenek, csakhogy NE költözzön el.

Én elköltöznék, de nem elégednék meg a munkahelyi szállással, törekednék egy saját lakásra is, mert később, ha a szüleid öregebbek lesznek, esetleg az egyikük egyedül marad, sokkal nehezebb lesz elmenned akkor is, ha már igazán akarsz.

2022. dec. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%
Anelyik neked jobban tetszik. Nincs olyan hogy mikor illik elköltözni. Sok idióta persze azt hangoztatja hogy 18 után olyan 20 évesen márpedig költözzön el mindenki. Hát hajrá. Nekem 27 évesen sincs pénzem arra hogy vegyek egy lakást vagy házat de még albérletre sem telne hogy normálisan éljek. Ha egy munkahely felajánlana szállással egy állást én kipróbálnám mert miért ne. Ha honvágyad van még mindig haza mehetsz.
2022. dec. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
92%

Azt fogadd el amelyik neked szimpatikusabb, ha pedig te szeretsz otthon lakni és a szüleidet sem zavarja, akkor nyugodtan, szerintem nem kell siettetni a költözést.


Én 22 évesen költöztem külön, sokan dicsértek miatta, de őszintén ha jobban kijöttem volna a családommal és normális helyen laktunk volna, akkor biztos nem ilyen korán költözöm el, hiszen pénzügyileg nem valami effektív...

2022. dec. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
93%

Külön költöznék. Ha kikerülsz a szüleid lakásából, új nézőpontból fogod a világot szeml3lni, ami hasznos. Ha nem akarsz többet ott dolgozni, még mindig visszaköltözhetsz.


De ha laktál már külön, akár csak koliban, akkor ez az érvelés nem érvényes, akkor a közelit választanám.

2022. dec. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!