Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatal felnőtt korotokban...

Fiatal felnőtt korotokban tettek valamilyen utalást a szüleitek, hogy ideje lenne elköltözni otthonról?

Figyelt kérdés
Ha igen, mit?

jan. 25. 17:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem, de én idöben elköltöztem
jan. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, sőt anyukám teljesen kiborult, amikor tudomást szerzett a szándékomról. De aztán megnyugodott.
jan. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tettek, de egy idő után éreztem, hogy ez tovább nem lesz jó. A szokásaink teljesen különböztek, és elkezdtük idegesíteni egymást, ezért döntöttem a költözés mellett.
jan. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, magamtól mentem. Viszont mindig mondták, hogy ha bajban vagyok, szóljak, bármikor számíthatok rájuk. Soha nem vettem igénybe, de nagy biztonságot adott, hogy tudtam, hogy van védőhálóm.
jan. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Metionin ***** válasza:
90%
Elköltöztem 19 évesen de utána is mondta anyám, hogy ugye tudom, hogy nem mehetek vissza, szóval úgy intézzem a dolgaimat. Úgy intéztem.
jan. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem, de a nővéremnek igen, de neki is csak apám. Miután elvégezte az iskoláit és lett szakmája, nem akart dolgozni menni, mert nem tetszett neki a szakma, amit elvégzett és más munkára se akart menni, de az volt a kifogás, hogy nem azért tanult, hogy másban dolgozzon, csak ugye a szakmájában se akart. Apám meg megmondta neki többször is, hogy márpedig nem fog ingyenélni otthon. A nővérem nem vette fel, legalább egy évig semmit se csinált, csak tévézett otthon, meg eljárkált az akkori barátjával motorozni, anya adta neki a pénzt, apa meg mondta mindenre, hogy pl akkor egyél ennyit, ha fizettél érte, akkor zuhanyozz annyit, ha te fizeted a számlát stb.


Én viszonylag hamar elköltöztem az egyetem miatt, de a nővérem majdnem harminc éves koráig otthon lakott, volt is sok balhé, mert vagy dolgozott vagy nem.

jan. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én mindig azt hallgattam ne költözek el. Féltek nem tudok önállósodni leválni. 10 év távlátba.az idő engem igazolt és a szüleim is beletörödtek.

Perszs kapcsolat megmaradt és számíthatók rájuk. De eddig nem kellett élnem vele.

jan. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kaptam utalásokat, csak időben észrevettem magam, hogy zavaró, ahogy mosogatok, ahogy este kaját melegítek, vagy ha a másik pihenő idejében ténykedek otthon. Évekkel később, mikor két állás közt nem tudtam fizetni az albérletet, visszamentem néhány hónapra és szívesen fogadtak, nem zavartak akkor sem. Nem fizethettem semmit, kaptam mindent otthon. Amikor újra elköltöztem, akkor megtudtam, hogy anyám például sok saját hobbiba kezdett a távollétemben, kiélvezte az idejét. Jó volt így.

Nekem még messze van, de sosem fogom elküldeni a gyerekeimet. Mindig lesz helyük nálunk és bármikor beeshetnek, ha úgy adódik.

jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem de mindig azt mondták, "vagy tanulás vagy munka"

Egyiket sem csináltam vagyis elmentem dolgozni 8 osztállyal, mindenféle segédmunkákon szenvedtem csak aztán rájöttem, hogy ez így nem fog menni

Úgyhogy elmentem pár év csúszassal szakmát tanulni és le is tettem, amiből aztán lett 4 szakmám is a végén

Úgyhogy nincs veszve végül is semmi csak az ember gondolkodjon kicsit, ma már jóval nagyobb a lehetőség mint több mint 20 éve volt nemzetközi munkavállalás téren nemcsak diplomásoknak hanem szakmunkásoknak is

jan. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%
Tettek. 18 évesen közöltem apámmal hogy elkoltozom. Kérdezte hogy mikorra vegye meg a vonatjegyet. Két nap múlva kértem. Megvette. 🤣🤣🤣
jan. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!