Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Örökölhetem anyától a kézíráso...

Örökölhetem anyától a kézírásom? Vagy ez mindenkinek magától formálódik? 18L

Figyelt kérdés
Apukámnak nagyon csúnya kézírása van, sokszor ő sem tudja elolvasni. Viszont anyának nagyon szép, sima gyöngybetűkkel ír. Azt vettem észre az én kézírásom az ugyanolyan vagy nagyon hasonló anyáéhoz. Ezt örökölhettem tőle?

máj. 22. 13:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%
Nem gondolom. Soha nem láttam, hogy bárkinek is hasonlítana a kézírása a szüleiéhez. Ez ugyanolyan egyedi dolog, mint az ujjlenyomat.
máj. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
Inkább eltanulhattad azt.
máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
34%

Örökölheted!


Én ugyanúgy szōgletesen rángatom a betűket mint apám tette leszámítva a negyvenes években nádpálcával beléjükvert oldalra döntött írásmódot. Anyám meg laposra kerekít, nincs egy kör egy betűjében sem hanem fekvő tojásokat csinál!


Az én írásképemben mindkettő tulajdonság felfedezhető és én is bevésem a tollat mint apám tette! A V betűink szinte ugyanolyanok!

máj. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Siman orokolhetted. En is ugy irtam fiatalkoromban, mint anyam, azota ez megvaltozott.
máj. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Annyira hasonlíthat, amennyire a személyiségetek. A kézírás tükrözi a személyiség legfontosabb jegyeit.
máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Katona Dius ***** válasza:
84%
Nem örökletes, inkább tanult dolog. Anyu őgy ír, mint egy elsős kisdiák, apu lendületesen, de olvashatóan. Én anno nagyon sokat gyakoroltam, hogy hasonlítson rá az írásom, mert nagyon tetszett, ahogy ír, mai napig nagyon hasonlóan írok, mint apu. Van pár betű, amit máshogy írunk, de majdnem ugyanaz.
máj. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
62%
Örökölheted. Én is örököltem apám undorító írását. De legalább senki sem tudja hamisítani az aláírásom.
máj. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sokat változott is az írásom az évek alatt, amióta a tanárok engedték az egyénieskedést (még 4.- ben is bünti járt érte, ha nem úgy írtunk, mint elsőben tanultuk). Kísérleteztem, ha megtetszett valakinek a kézírása átvettem elemeket belőle, volt ami megmaradt, volt ami kikopott, volt ami átalakult kicsit. Sokat írok kézzel, az összes egyetemi jegyzetem is úgy készült, most az irodában is oldalakat írok minden nap. Van a szép írásom (vizsga, személyes levelek), van a hétköznapi, van a csak nekem kell tudni elolvasni (ebből több is aszerint, hogy milyen hosszú ideig kell). A nem domináns kezemmel is megtanultam, de az katasztrófa, az nagyon hasonlít az iskolai sztenderd verzióra, túlságosan sok koncentráció kell hozzá, nem fér bele hogy még egyéni is legyen
máj. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy ezt lehet e örökölni. Sosem gondolkodtam rajta. Szerintem inkább egyéni mindenkinek és csak tanulunk el egy egy mozdulatot vagy tipikus betűelemet. Nekem az évek során sokat változott. Kedv függő is, hogy hogyan írok vagy befolyásolja az is, hogy egyszerre mennyit kell aláírnom. De tudok úgy írni mint az anyukám, az apukám, a tesóm vagy a férjem. A barátnőmnek gimis korunkban megtetszett az A betűje. Azt azóta is úgy írom.

Pl próbáld ki: keress egy random aláírást és gyakorolgasd írni. Egyforma sosem lesz de hasonló igen .

máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha spontán írok, akkor az egy mások számára olvashatatlan macskakaparás. Viszont ha szépen, olvashatóan akarok írni, az megkülönböztethetetlen anyum normál írásától.
máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!