Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Én örökölhetek, ha apám meghal?

Én örökölhetek, ha apám meghal?

Figyelt kérdés

Apámmal kiskorom óta nem tartjuk a kapcsolatot, max néha felhívjuk egymást.

Van 3 gyereke,más nőtől és unokái, akiket felnevelt, támogatott, lakás, kocsi, ésatöbbi. DNS teszt van arról, hogy 99,9%ban az ő gyereke vagyok.

Ha meghal, nekem alapesetben jár valami?

Illetve ha nem, nem is lehet semmit tenni?


2018. nov. 16. 08:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Csak teszt van vagy szerepel az anyakönyvi kivonatodban is a neve?

Ha előbbi, nem, az még kevés ahhoz, hogy automatikusan örökölj. Pereskedned kellene.

Ha utóbbi, akkor igen.

2018. nov. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom, 2 éve meghalt anyum, akkor keresett először. Azt tudom, hogy voltak a bíróságon, és teszt is lett csináltatva, azt gondolom kilehet kérni valahonnan, az anyakönyvi kivonatomon nem tudom, hogy szerepel-e a neve, utánakeresek majd.

1 hét múlva fogunk találkozni, beszélgetni (amit fél éve én kezdeményeztem)

2018. nov. 16. 08:24
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Ez attól is függ, hogy ír-e végrendeletet és ha igen, akkor szerepelsz-e benne.
2018. nov. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem jár neked is, tehát ugyanannyit fogsz örökölni (ha nem hagy végrendeletet, mert ebben az esetben csak köteles rész), mint a többi gyermeke. De ehhez a DNS teszt papírjára szükséged lesz.
2018. nov. 16. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Elvben igen, de apád elhunytáról neked tudomásod kell legyen, mert a közjegyző a hagyatéki tárgyalásra csak az általa hozzáférhető dokumentumokban fellelhető "örökösöket" hívja be és ha ők sem említenek Téged, akkor bizony kimaradsz az öröklésből és utána csak bonyolult pereskedés után lehet valamit elérni (hacsak el nem évül közben a követelés).
2018. nov. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

Ha bizonyítottan a vér szerinti gyereke vagy, akkor ugyanannyi jár neked, mint a többi vér szerinti gyerekének.

Ha van végrendelet, akkor is jár Neked a törvényes rész.

Az illetékes közjegyzőnél érdeklődj és mutasd be a papírokat. Utolsó bejelentett lakcím és a halálának hónapja alapján tudod megkeresni a közjegyzőt.

2018. nov. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A jogi státuszotok milyen? A nevére vett? Elismerte az apaságot? Kérdezz meg ügyvédet, intézd az intézendőket, addig, amig él...
2018. nov. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Akkor jàr, ha a nevén van valami. Ha még éltében àtîrat mindent màsokra, akkor nincs miből közeles részt szàmolni neked. Ha a nevén van valami, és végrendelkezik, úgy, hogy te nem vagy benne, a köteles rész akkor megillet.
2018. nov. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

En ugy emlekszem nem orokolhetsz csak akkor, ha elismeri az apasagot. Errol legjobb ugyvedet megkerdezned, aki oroklesben jartas, mert eleg bonyolult tud lenni, ki es mennyit kap es milyen vagyonbol. Masik ami tiszta eset amikor orokolsz, ha ir vegrendeletet es abba bevesz. Azonban ez utobbit az egyenesagi leszartmazottak (azaz pl. jogszerinti gyerekei) megtamadhatjak.

Aminek nemreg utana jartam, az epp a forditott eset. Ha valaki genetikailag nem is a gyereke az apanak, ha a nevere vette, elismerte gyerekenek, akkor orokol (senkit nem erdekel, hogy nincs hogy kozos genjuk se a DNS teszt szerint) es nem tudod kizarni az oroklesbol.

2018. nov. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Jár a köteles rész. Akkor is, ha kitgadna.

De lehet, hogy semmi, mert minden az ottani gyerekek nevén van.

Nem tartod vele a kapcsolatot, de már a haláláról spekulálsz?

2018. nov. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!