Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 16 évesen is teljesen a...

16 évesen is teljesen a szüleim szabják meg az életem. Normális ez?

Figyelt kérdés
Főleg az anyám,úgy kezel mint egy kisgyereket.Mindenben korlátoz,és sokszor nem is hisz nekem,valamint idióta beceneveken hív és próbál babusgatni,teljesen leéget nyilvános helyeken.Szinte sehova se enged el egyedül,és ha ellentmondok neki,megfenyeget,hogy nem fizeti tovább az edzéseimet.Sajnos nem tudok semmit sem tenni,hisz teljes mértékben tőlük függök...pedig 16éves vagyok,meglehetősen izmos és okos,valamint eléggé komoly is.Miért van ez?

2012. márc. 23. 17:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ráadásul fiú vagyok
2012. márc. 23. 17:24
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ülj le anyáddal és mondd meg neki,hogy már nem vagy gyerek. 16 éves kamasz vagy, akinek ciki ha az anyja nyalja-falja. Mert az beteges.
2012. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

"meglehetosen izmos es okos, valamint elege komoly"

Jelenleg mint tapasztalod, hogy befolyasolnak, tehat alkalmazkodnod kell, elfogadnod azt, amit mondanak, s ha lehetoseged van, akkor erd el azt, hogy toluk halld ezeket a jelzoket, amit felsoroltal tulajdonsagaidnak, tehat akkor lesz jobb a helyzeted, ha ezt toluk fogod hallani.

Sajnos nagyon sok szulo hasonloan babusgatja a "kicsi" fiat nyilvanosan ebben a korban, ami valoban szanalmas, tehat probald megkerni, hogy mar ezt ne tegye, mivel megalazonak erzed pl. Egyeduli gyerek vagy? Tulsagosan szeretnek, aggodnak, ezert telepednek rad, szinte a szeretetukkel fojtanak meg. Ez majd megvaltozni fog, legy turelmes, de folyamatosan kerd meg oket, hogy ezen valtoztassanak, hiszen mar nagyfiu vagy!

2012. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
De igen, 16 évesen még gyerek vagy, főleg ha így gondolkodsz. Majd akkor leszel felnőtt, ha megtanulsz hálás lenni a szüleidnek azért, hogy felneveltek, fizették a kajádat, ruháidat, az edzéseidet stb. Én is ilyen voltam, és szerintem a tizenévesek nagy többsége ilyen, mert ez életkori sajátosság, a kamasz mindig mindent jobban tud, ő a legokosabb, a szülei pedig nem értik meg őt. A kamaszkor nehéz időszak, de még pár év és egészen másképp fogod látni a dolgokat.
2012. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Már megmondtam többször is..egyszerűen kinevet,hogy milyen édes vagyok ahogy ezt mondom,vagy azt mondja,hogy én vagyok az egyetlen gyereke,vigyáznia kell rám.:( Kösz a választ
2012. márc. 23. 17:35
 6/13 anonim ***** válasza:
28%
ki nem sz@rja le ,hogy izmos vagy ?????de okos nem ,az biztos...gyerek vagy még,akárhogy is nézzük,egyenőre K#SS a neved !
2012. márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10%
haha ez jó volt.... vagy legalábbis remélem hogy ezzel csak a mostani 16 éveseket akartad kiparodizálni
2012. márc. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

Igazuk van az előttem szólóknak, a fent említett tulajdonságok érettséget jeleznek, de nem felnőttséget. Amúgy teljesen érthető az álláspontod. Én a helyedben halálosan komolyan (minél felnőttesebben, semmi indulat!) elmondanám: Figyelj, anyu. Tudom, hogy szeretsz és legjobb képességeid szerint gondoskodsz rólam, de már rég nem erre a fajta szeretetre van szükségem, mint amit te most adsz nekem. (itt szépen elmeséled, hogy neked ez milyen érzés) Sokkal többre mész, ha nem ellenkezel, hanem megpróbálod megnyerni. Amúgy szerintem nem egészséges amit csinál. Bővebben is kifejteném a véleményem és a következtetésem, de attól tartok, túl hosszúra nyúlna.

17/l

2012. márc. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megèrtem,és hálás is vagyok,nekik,hogy eltartanak!Ne higgyétek,hogy egy hisztis kis emós vagyok.De nem lehet saját programom pl.szombat este,mert nem engednek el,vagy 10 percenként felhívnak.A múltkor is megtiltották,hogy egyedül átmenjek a Blahán..nem ismerek mást,akit ennyire óvnának..és teljesen ellenőrizni akarnak mindenhol.Azért írtam,h izmos vagyok,hogy látsszon,hogy nem vagyok védtelen,küzdősportolok is
2012. márc. 23. 17:45
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, apukáddal már beszéltél erről? Ő talán jobban ért, hiszen ő is volt kamaszfiú.
2012. márc. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!