Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám meggyőzni...

Hogyan tudnám meggyőzni anyámat, hogy tetkót akarok?

Figyelt kérdés

[link]


Már írtam ki hasonló kérdést, de nem tudok dűlőre jutni.


Szülinapomra tetkót 'kértem' (febr. eleje). Anyám rá is bólintott, több hónapja mondom neki, hogy 18. szülinapomra tetkót szeretnék.

Tudta, hogy megyek, azt is, hogy hová. Csúszás volt a szalonba, így még nem került rám a sor, és anyám odajött vergődni. A tetoválóval piszkálták egymást. Anyám a tetkókat rondázta, a művész pedig anyám cuccait, szóval ment a szájalás.

Anyám azzal fenyegetőzött, ha nem szállok ki a székből, hazamegy mamához, és lakjak apámmal, nem érdekli mi lesz velem, nem akarja, hogy 'alja' társasághoz tartozzak, stb.


Miért is akarok tetoválást? (csak azért, hogy tisztázódjon, hogy nem divat tetkó lett volna, és nem kérek beleszólást az okba)

Azért szerettem volna megcsináltatni ezt a tetkót (zenével kapcsolatos), mert központi szerepe van az életemben a zenének. Zongoráztam, gitároztam, énekkaros voltam (idő és energia hiányában abbahagytam). Általános iskolában nagyon keményen bántottak (tudom, sok mindenkit), olyannyira, hogy 8. végén öngyilkossággal próbálkoztam. Pszichológushoz is jártam, de anyám eldöntötte, hogy nincs rá szükségem. Aztán gimiben is többször akartam megpróbálni, de ehelyett fogtam a lejátszómat, és a kedvenc számaimat hajnalokig hallgattam, sírtam, és kerestem a megoldást (nem sokat találtam).

Nincs normális kapcsolatom a családommal, csak a zenével van szoros kapcsolatom (bután hangzik, tudom). Itt a példa rá, hogy nem sutyiban akartam megcsináltatni, akartam, hogy tudjanak róla, aztán az utolsó percben anyám meggondolta magát. Már várom, hogy leérettségizzek, legyen munkám, és elköltözzek otthonról.

Végül is a zene ad nekem erőt, hogy képes vagyok dolgokra, és kibírhatok bármit.



2012. máj. 23. 15:56
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
25%

"Már várom, hogy leérettségizzek, legyen munkám, és elköltözzek otthonról. "

Ok. Tetkóval szerinted milyen helyre vesznek fel?

2012. máj. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
80%, hogy lesz munkám, akár már egyből érettségi után. Tavaly nyár óta munkálkodom egy cégnél. Tegnap is voltam bent náluk, ma szólt egy srác, hogy a vezetősséggel beszél velem kapcsolatban.
2012. máj. 23. 16:05
 3/31 anonim ***** válasza:
100%
Amit tehetsz: amint lesz rá lehetőséged elköltözöl és amikor már magad ura vagy akkor megcsináltatod, vagy megcsináltatod titokban és utólag megmutatod, vagy olyan helyre csináltatod, amit könnyű takarni és akkor otthon nem mutogatod. De esetleg emagyarázhatod anyukádnak, hogy a tetoválástó még nem lesz az "aljanép" tagja senki. Sőt tetoválás nélkül is lehet "aljanép" vaakiből.
2012. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
84%

ma 16:04

Ha nem a homloka közepére akarja,akkor nem mindenhol lesz ez akadály..Vagy a tetkós emberek(van egy pár) közül egyik se dolgozik?


Amúgy szerintem nehéz lesz ez.Megpróbálhatod mégegyszer felhozni.Én hanyagolnám még ott élek vele.

2012. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
79%

Tuti sokan lepontoznak, de nem érdekel... Szóval a kérdés az, hogy hogyan tudnád anyukádat meggyőzni arról, hogy te tetkót akarsz? Vagy arról akarod meggyőzni, hogy megcsináltathasd? Azért nem tök mindegy...


Miért nem csinálod meg érettségi után a tetkót? Úgyis utána elköltözöl akkor meg tök mindegy nem? Mi értelme volt még egy kérdést kiírni amibe bemásoltad az előző kérdés szövegét, plusz szenvedsz még x sort aminek totál nincs köze a kérdéshez. Ha szeretethiányod van akkor ne ilyen kérdést tegyél fel, ha barátokat keresel akkor se, ha problémáid vannak akkor se, ha meg szenvedni akarsz csak máshol tedd.

2012. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első válaszoló. És honnan tudod, hogy hova, melyik testrészére akarja tetováltatni? Lehet olyan helyen lenne, ahol nem látják, vagy el tudja takarni.
2012. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
ja, és ezt a tetkóval nem taálok munkát dolgot meg hagyjuk már... Ízléses tetkó nem zavar senkit, plusz ha olyan helyen van még mutogatni sem muszáj. (főleg, ha magának csinája az ember)
2012. máj. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
18%

Elsőnek: kocsmába felveszik, kidobóembernek is. Minden olyan helyre, ahol az elmebeli képességek nem hogy nem szükségesek, de kizáró ok.

-----------------

Az rendben van, hogy szeretnéd megad olyan jellel ellátni, amely régebben csak a bűnözők jele volt. Más világ van, ma már nem csak a fegyenceken van tatu. O. K.

De biztos vagy benne, hogy amikor majd 70 évesen prosztatavizsgálatra jelentkezel be a dokinál, akkor is szeretni fogod?

2012. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:

Kedves első, ha nem a homloka közepére tetováltatja akérdező, hanem valami diszkrét helyre ahol vagy nem látható, ha kell, el lehet takarni vagy a munkaadót nem különösebben érdekli, hogy van egy ekkora kis tetkója valakinek, akkor ugyan miért ne varrhatná magára.

Kérdező: akkor bírjad ki, amíg elköltözöl otthonról és lesz saját melód. 18 éves kor után azt csinálsz a testeddel, amit jól esik, nincs joga beleszólni. Főleg ha már eltartod magad és nem otthon héderelsz, akkor mit foglalkozol a véleményével. Szerintem még szép minta is amúgy, nem az a tipikus hányás, egész testet fedő halálfejes undormány vagy nonfi remekmű...

2012. máj. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
71%

Tetkóelleneseknek:


Érdekes, nem egy ismerősömnek van tetoválása és nagyon jó munkahelyük van.A kérdező is egy normális, kis méretű tetkót akar.

Ne keverjünk már össze egy igényes tetkót azzal, amikor valaki teljesen ki van tetoválva.


Ilyen alapon annak milyen munkája lesz, aki dohányzik, aki iszik, aki 2 év múlva gyereket akar, vagy akinek a mellmérete eltér az átlagtól.

2012. máj. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!