Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a szüleimet arról, hogy abba a suliba menjek ahová én akarok?

Figyelt kérdés

8. osztályos vagyok, és idén fogok felvételizni.

Nagyon közel hozzánk (gyalog kb. 3 percnyire) van egy szép, modern iskola. Megpróbáltam megbeszélni a szüleimmel,hogy oda jelentkezzek,de ők nem engedik,mert az a suli szakközép iskola ahol marketinget és üzleti dolgokat tanítanak.Attól tartanak,hogyha oda megyek akkor utána nem vesznek föl egyetemre.

Én nagyon szeretnék abba a suliba járni!!

Segítsetek, mivel beszéljem rá a szüleimet,hogy engedjék,hogy oda felvételizzek?


2009. okt. 4. 16:04
 1/9 anonim ***** válasza:
A szakközép is ad érettségit, avval ugyan miért ne lehetne egyetemre felvételizni? Szerintem ha érdekel, akkor duplán jó. Egyrészt szakmát ad, ami lehet annyira megtetszik, hogy nem akarsz egyetemre menni és még állást is találsz, de ha ez mégsem így lenne, mehetsz egyetmre az érettségi után.
2009. okt. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

Igazából az a gond,hogy teljesen más szakra szeretnék menni egyetemen, de ebben a suliban az éretségi tárgyakat kissé hanyagolják, és a marketinget helyezik előtérbe. Emiatt gondolják a szüleim azt,hogyha nem tanulok "rendesen" pl. magyar irodalmat akkor az egyetemre a felvételit sem tudom olyanra megírni,hogy fölvegyenek. a szüleim ezért ragaszkodnak ahhoz,hogy gimnáziumba menjek (mellesleg zavar,hogy pont ők mondják, amikor apukám villamosmérnöknek tanult, és mára számitás technikus lett belőle....)

2009. okt. 4. 16:18
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid azért erőltetik a gimnáziumot, mert jót akarnak neked. Apu is villamosmérnöknek tanult, és semmi hasznát nem vette, de "rugdos" is minket tesómmal rendesen, hogy normális iskolába kerüljünk, ne járjunk úgy ahogy ő. Attól hogy az iskola modern, és szép épület, meg amiért közel van, teljesen hülyeség lenne oda menni. Mindegy hogy milyen a szorgalmad, ha a tanárok nem erőltetik az érettségi tantárgyak tanulását, akkor lehet hogy 5-ös lesz az érettségid, de a főiskola első évében ki fogsz bukni, mert túl erősnek fogod érezni az elvárásokat. Én is egy gyenge iskolába szerettem volna menni középiskolába. Hozzáteszem a mostanit is "meg kell erősíteni" pár különórával, de el sem tudom képzelni mi lenne ha nem erőltetik a szüleim hogy gimibe is jelentkezzek. Ha nem is ezzel a szakkal szeretnél tovább menni, akkor meg csak elvesz az idődből a szaktantárgyak tanulása, amit mondjuk nyelvtanulással tölthetnél, kicsit hasznosabban. Egy szakközép csak akkor ad szakmát, ha ott maradsz a négy év után még két éves szakmaira, és mivel te azt mondtad nem érdekel igazán így én azt mondom fölösleges... Ha megvannak a képességeid ahhoz hogy bekerülj egy jobb középiskolába, akkor ne vacakold el! 19/L
2009. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A te életedről van szó, ez a te döntésed. Az érettségi egyébként nem annyira nehéz, hogy ne tudd megírni szakközépből, és az sem utolsó szempont hogy itt könnyebben lehet jó jegyet szerezni, tehát jobb átlagod lehet, mint gimnáziumból. És lehet mire odakerülsz, már nem is arra a szakra szeretnél majd jelentkezni egyetemre...
2009. okt. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem szólók nagyon jó dolgokat írtak.

Én még annyival szeretném kiegészíteni a dolgot, hogy gimnáziumokban meg szakközepekben is van nagyon szemét sulik amik kb semmire nem jók, a tanárok csak leadják az anyagot felébe harmadába(mind1 nekik, hogy érted e) aztán úgy vannak vele, hogy majd lesz veled valami.


Én a helyedben kérdezősködnék a suliról vagy akik ott végeztek mondjuk ilyen barátkozós oldalon, hogy nekik tetszett e, milyenek a tanárok stb...

2009. okt. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy nem vesznek fel utána. Sőt, Te még duplán előnyben leszel, mert egy JÓ szakközépiskolában ugyanazt megtanítják, mint egy gimiben (és mivel a szakközépben már több a gyengébb tanuló, a tanárok általában jobban ügyelnek a minőségi, érthető oktatásra, mint egy elit gimiben), tehát ugyanazt tudni fogod, mint egy gimibenvégzett. Emellett lesz egy szakmád, ami soha nem baj, ha van.

Ráadásul a mai világban kifejezetten előny, hogy tisztában leszel a marketing és üzleti dolgokkal.

Nálunk fősulin sem azok voltak a legjobbak, akik gimiből jöttek, hanem akik szakközépből. Kell ennél többet mondani?...

Mellesleg a "mi időnkben" még úgy szólt a diákjogi maszlag, hogy a továbbtanulást nem a szülő dönti el, hanem a tanuló és a szülők közösen. Főleg hogy a saját életedről van szó, nem a szüleidéről. Nem ők fognak abba az iskolába járni.

2009. okt. 5. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az előttem szólóval értek egyet. Nekem is voltak olyan csoporttársaim az egyetemen, akik szakközépből jöttek, és az még a írásbeli+szóbeli felvételis időszakban volt. Nemhogy nem buktak ki, de volt, aki bevállalt egy másik szakot is. Ha ők megcsinálták, te miért ne tudnád?
2009. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A férjem szakközépben végzett, itt kapott egy szakmát/elektroműszerész/ onnan ment műszaki fősulira. Híradástechnikai mérnökként végzett és azóta nagyon jól menő vállalkozása van. A szakmai dolgokban sokkal felkészültebb és ügyesebb mint akinek nem volt műszaki "előélete". Elkezdte a közgáz másoddiplomás szakát is amit viszont otthagyott mert azt mondta neki erre nincs ideje/rengeteg a munkája hála istennek/ és semmi újat nem tudnak neki mondani amit ne tudna magától is.Ha van egy szakmád is az soha sem baj! Okosan érvelj a szüleidnek. Hajrá!!!
2009. nov. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
borotva pengével vagdosd bele a szeretett intézmény nevét az alkarodba, tuti hatás
2010. febr. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!