Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem vagyok soha jó...

Miért nem vagyok soha jó anyámnak?

Figyelt kérdés

Egyre jobban érzem h anyám attól boldog ha nekem rossz, pedig semmivel nem érdemeltem ezt ki. 17 éves vagyok a környék legerősebb gimijébe járok, kettő 3-asom lesz év végén a többi 4-es, 5-ös, mégis mindig azt kell hallgatnom h milyen h*lye vagyok és h soha nem tanulok, pedig a tanárok szerint is kihozom magamból a maximumot. Pasim még soha nem volt és suli után is egyből jövök haza, szórakozni, barátokkal lógni soha nem szoktam, még ha szünet van akkor se, mert anyám egyből elkezdené h milyen csavargó vagyok, ezért etetett meg nevelt stb. Idén még osztálykirándulásra se megyek csak h ne kelljen egész nyáron azt hallgatnom h elvittem oda is a pénzt. Mindig azt mondja h milyen jó xy-nak, mert neki milyen rendes gyereke van, neki meg milyen h*lye.

Mindig is azt éreztem h anyámnak csak nyűg vagyok a hátán, igaz már majdnem 40 éves volt mikor születtem, ekkor ő már túl volt az élete nagy részén, karrierjén stb. és a felfogása is elég régimódi a világról... testvérem nincs, de még csak velem egykorú sincs a családba, unokatestvéreim is már 30 évesek, gyerekük, családjuk van és velük se tartjuk a kapcsolatot.

Úgy érzem teljesen egyedül vagyok és már teljesen anyám hatása alá kerültem, barátaim se nagyon vannak.

Mit csináljak h anyámat vhogy jobb belátásra bírjam?

beszélni egyáltalán nem lehet vele, mert mindig csak üvöltözik, viszont szembeszállni se nagyon akarok vele, mert még a végén el is zavarna itthonról.

Nagyon fáj mikor a suliba azt hallom a lányoktól, h milyen jó programon voltak az anyjukkal és h ők mindig mindent meg tudnak beszélni vele, nekem pedig mindent egyedül kell megoldanom, mégsem vagyok jó neki.

Vajon miért csinálja ezt? Lehet h vele is így viselkedtek a szülei és ezért viselkedik velem is úgy ahogy a szülei bántak vele?



2012. máj. 29. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, hogy miért viselkedik így, lehet nem voltál tervezett gyerek.

Esetleg kérdezd meg anyudat, hogy mit ártottál neki? Szép, nyugodt hangnemben. Ha rákezdni, akkor hagyd ott.

Másnap megint kérdezd meg ugyanígy. És tovább. Egyszer kapcsolni fog.


Amúgy menj el diákmelóra, ami pénzt ott keresel azt te osztod be. És mehetsz rajta bárhová.

2012. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bence_ ***** válasza:

Gondolom már kérdezted, nem hinném, hogy elmondani. Talán maga sem tudja. Megkeseredett. Sajnos nem veled van gondja hanem a világgal. Ha te eltűnnél (koli) akkor sem lenne boldog.

Evvel te nem igazán tudsz mit tenni. El kéne mennie egy olyan helyre ahol rendbe teszik a lelkét. Édesapáddal mi van?

2012. máj. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

próbáltam én már mindenhogy beszélni vele, de mindig kitér a válasz elől, eltereli a szót, majd ha leállok vele vitatkozni elkezd ordítani.

2. kommentelő: igen, én is tudom h neki már pszichés gondjai is vannak, de hiába mondom neki h keressen fel vkit aki segít neki, kiröhög, majd elküld melegebb éghajlatra. 4 éve elküldték a munkahelyéről(vagyis inkább ő hagyta ott, na, mind1 ez egy hosszú történet) lényeg h azóta nincs állandó munkahelye, csak alkalmi munkái.

apámmal együtt élünk, de csak azért mert ház fele-fele arányba van, és egyikőjük se akar elköltözni, mert nincs hova, de apám egyáltalán nem foglalkozik velünk, ő reggel 6-or elmegy és sokszor csak este 11 körül jön haza, szóval olyan, mintha nem is velünk élne. egyébként vele se lehet beszélni, mert ő meg mindig azt mondja "menj anyádhoz ha vmi bajod van!"

szóval a helyzetem teljesen reménytelen... :/

2012. máj. 29. 17:39
 4/7 Bence_ ***** válasza:

Édes anyád sosem fog rád hallgatni.

De ez normális, neki a pici lánya vagy és ő sokkal okosabb. Plusz az életetek folyamán fellépő összes konfliktus benne van minden beszélgetésetekben. Így te nem csak egy harmadik személy tud erről beszélni, akivel nincs érzelmi kötődése.

Valami barátja, pap, körzeti orvos,védőnő stb. Van olyan akinek a szavára hallgat?

2012. máj. 29. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keress egy biztos továbbtanulási lehetőséget kolival. Hajts arra a pár tárgyra ami kell, a többi nem számít. Anyud sajnos nem tudja reálisan megitélni, milyen vagy . A mentális betegségek már csak ilyenek. Ne Te mondd neki, hogy gyógyíttassa magát, keress erre korabelit, ahogy Előző írta. Ha a szövetségesed se jut eredményre, próbáld figyelmen kívül hagyni az értelmetlen kritikát. Az idő majd igazol. Légy bátor és kitartó. Keress nyári munkát, még ha önkéntes is, ott új helyen magadért fognak becsülni.
2012. máj. 29. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

igen szerintem édesanyádnak komoly lelki problémája van, amit akarva vagy akaratlanul nem akar elmondani neked

inkább úgy látszik, hogy elnyomja magában és rajtad nyomja le a feszültséget

te nem vagy hibás semmiben, viszont jogod van a szabad akarathoz

én a helyedben megtudnám, hogy mi van a háttérben

úgy tűnik, hogy édesanyád nem fogja elmondani

meg kellene kérdezned édesapádtól, hogy anyunak mi a problémája ( esetleg egy kis hazugságot is bevetni: miért sír anyu?)

bár nem ismerem a családod, szóval nem tudom h mi a jó kérdés (sőt lehet ez az utóbbi kérdés balul sülne el)

ahogy előttem is írták kell egy felnőtt akivel szokott anyukád beszélgetni és megbízható ember (bár erre sokszor fiatalon nehéz rájönni)

egy olyan ember kellene aki nagyon türelmes veled, komolyan vesz téged, családtag


egy kicsi rész az életemből: én mindig is éreztem, hogy nem tartozom a családomhoz, utálnak

20 éves koromban hallottam egy veszekedést, hogy én nem vagyok a vér szerinti gyerekük

először fel se fogtam, majd később megrázott

de jobb tudni az igazságot mint egy egész életet hazugságban élni

az én rokonaim között nincs megbízható ember, sőt .....

remélem a tiédben van és tud segíteni neked

mindenképpen érdemes lenne felhalmozni pénzt, amit pl. diákmunkával szerzel, ha anyukád nem akarná hogy dolgozz

akkor azt mondod pl.: anyu én egy fölösleges ember vagyok így, dolgozni szeretnék (vagy valami ilyesmit finoman előadva, érvekkel, normális hangnemben)

kitartás!

2012. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenki válaszát! sokat segítettetek!

utána fogok nézni ennek a diákmunkának is h mik a lehetőségek, és amúgy is az a tervem h gimi után vhogy elmegyek innen.

az a baj h én szinte egyáltalán nem ismerem a baráti körét, bár van 1 ember akivel mind2-en jóban vagyunk, megpróbálok vele beszélni és hátha tud ő segíteni.

6-os hozzászóló: azért a te történeted se semmi! nem lehet/lehetett könnyű neked se, mikor megtudtad az igazságot.

2012. máj. 30. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!