Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyámnak semmi se jó, amit...

Anyámnak semmi se jó, amit csinálok. Utálok itthon lenni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez a tinédzser évek velejárója, hogy konfliktus van a szülő és a gyerek között, de én ezt már nem bírom. Több éve megy ez és bármit csinálok, neki nem megfelelő. Ha nem csinálok semmit, de elromlik valami, vagy elkeveredik, rögtön én vagyok a hibás és ok nélkül leáll velem üvölteni meg veszekedni. Volt olyan is ( nem egyszer), hogy bejött a szobámba és elkezdett üvölteni olyan miatt, hogy elfelejtettem összenyomni a vizes palackot.

Minden nap veszekszünk és ő csak üvölt. Már megtanultam nem felvenni és csendben ülni mellette, de ez nem állapot. Csak vele élek. Amíg mamám velünk lakott, minden sokkal jobb volt, vele tökéletesen kijöttem. Sosem veszekedtünk, mindig szót fogadtam, segítettem.

Többször is úgy van vége a veszekedésnek, hogy utállak te hülye gyerek, le se szarlak és csomagolj aztán takarodj apádhoz.

Szerintem ez már nem normális. Biztos sok minden miatt feszült és nem felhőtlen az élete, de nem rajtam kell levezetni a feszültséget.


Ötletek?

15L


2012. máj. 28. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom,mennyit segítesz Neki a házimunkában,takarítani,főzni,jól tanulsz-e,eljársz-e otthonról,ilyesmik.Ezek mind olyan dolgok,amelyekkel egy-egy terhet veszel le a túlterhelt szülő válláról.Írnál kicsit arról,Veled mi a helyzet,te hogyan viselkedsz,mennyit és mit,miben segítesz Neki?Mennyire megy jól a tanulás?A csavargással hogy állsz?
2012. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Költözz hozzám.
2012. máj. 28. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Félévkor kitűnő tanuló voltam, most is csak 2 négyesem lesz év végén.

Házimunka terén mindig én takarítom a fürdőszobát, a saját szobámat természetesen és a teraszt. Ha szükséges az étkezőt és a nappalit is összepakolom, mikor megkér.

Hétköznap maximum pénteken szoktam mászkálni, amúgy nem. Hétvégén és szünetekben persze kevesebb időt töltök itthon, hiszen a barátaimmal vagyok.

Amikor csak lehet, busszal járok mindenhova, vagy apukám fuvaroz, mióta anya itthon dolgozik.

2012. máj. 28. 18:35
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Lényegtelen az amit az első kérdezett, egy gyereket nem azért "kell" szülni hogy majd jó lesz cselédnek vagy hogy majd egyszer hű de jó lesz nem lesz annyi dolgom, nem várható el egy gyerektől sem, hogy amiért megszültem kutya kötelessége segíteni, hisz ő nem kérte. Úgy meg elég nehéz segíteni a másiknak ha annak semmi nem tetszik mert ő jobban csinálná, nálunk a nagymamám volt ilyen anyukámmal, érdekes módon az én anyám nem tartott vissza soha, nem kötelezett semmire mégis beálltam mellé, mert én ezt éreztem jónak, de nem tettem volna ha utasít, ordít mert akkor még jó hogy inkább kerülöm , mint vele legyek. Ez egy ilyen korszak,az is lehet hogy (mivel logikusan elváltak a szüleid) apukádra emlékezteted, minden emlék feljön folyamatosan rólad és ezt rajtad csattan, nem tudom mit tenne ha tényleg elmennél apukádhoz, lehet jobban járnál, tipikus olyan anyuka aki nem azért szül ami a lényege lenne a gyereknemzésnek hanem mert házasságban ezt "illik" vagy ezt "kell"
2012. máj. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem azt is, hogy még életemben nem voltam discoban és barátnőhöz ott aludni is alig enged el, vagy esetleg be a városba. (vidéki vagyok)
2012. máj. 28. 18:38
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Az tiszta sor, gyerek vagy még, jó hogy nem mászkálsz el egyedül, pláne éjszaka.


Ha valóban annyira rossz a helyzet, akkor miért nem költözöl valóban apukádhoz?

2012. máj. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam még 20 éves koromban is ez van, soha semmi nem jó. Egyszerűen vannak ilyen emberek, ezzel együtt ilyen szülők, akiknek soha semmi nem felel meg. Mindenben keresik a kivetnivalót és ha nincs probléma, akkor kreálnak egyet.

Arra vigyázz, hogy te ne válj ilyenné, még pár év, és nem kell elviselned ezt. :)

2012. máj. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nem költözöm el, mert apukám barátnője utál és nem viseli el, ha együtt vagyok a saját apámmal. Szóval nem akarok kolonc lenni a nyakán.

Amúgy nem mondom azt, hogy rossz életem van vagy ilyesmi, mert anyagiakban minden oké, de nem erről szól a dolog.

2012. máj. 28. 18:51
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként van, amikor meglepően jó minden, csak mindig elromlik. Nem lehet minden tökéletes, ezzel tisztában vagyok, csupán kicsit több békességet szeretnék.
2012. máj. 28. 18:57
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Jó gyerek lennél te, más örülne ha fele ilyen rendes gyereke lenne normális családi körülmények között, nem benned van a hiba. De tarts ki, majd jól jön későbbiekben ez az önfegyelem és érett gondolkodás.
2012. máj. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!