Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha valaki olyan családban nő...

Ha valaki olyan családban nő fel, amelyik nem tud barátságokat, kapcsolatokat kialakítani, akkor az az illető sem fog tudni?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok rá. Vagy mitől függ, hogy valakinek nincsenek barátai? Bár, ahogy elnézem, ez egy erősödő tendencia, kevés a megbízható, rendes barátság, többnyire érdekbarátságok és felszínes kapcsolatok alakulnak ki. Minek köszönhető ez?

2012. júl. 2. 20:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
59%

mivel a család szocializál, ezt a mintát látjuk, nem alakulnak ki a képességek szerintem, amivel barátságokat tudunk kötni. Anyámék soha nem mentek el sehová, otthon ültünk mindig, nem is nagyon beszélgettünk.

Én is ezt csinálom, elvagyok itthon. Őszintén szólva nem is érdekelnek az emberek. Mindig próbáltam barátságokat kötni, de megmaradt felszínes dolognak. Nem jön össze. Nem tudom, hogyan kell.

2012. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
82%
Biztos, hogy összefügg. Én olyan családban nőttem fel (egykeként ráadásul) ahol a szüleim csak egymással érezték jól magukat, nem hiányoztak nekik a barátok, nem jártak össze senkivel. így engem se engedtek el túl sok helyre, gondolom úgy voltak vele, hogy nem olyan fontos az, hogy barátaim legyenek. Megszoktam, hogy sokat vagyok egyedül és jól elvagyok, sokszor hiányzik a társaság, de az igazság az, hogy huzamosabb ideig nem tudom elviselni az embereket, idegesítenek egy idő után. Ezen már nemigen fogok tudni változtatni.
2012. júl. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
68%
Ebben lehet valami. A szüleim se társasági emberek és én se lettem az. Sajnos...
2012. júl. 2. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
A szülők viselkedése tudat alatt beléd ivódik, de ha akarsz, tudsz változtatni rajta.
2012. júl. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Az én szüleim sem társaság kedvelők, én 14-15 éves koromig zárkózott voltam, de most már barátkozom. Igaz kialakult bennem, hogy barátkozás előtt megfigyelem az embereket, ki milyen, hol vannak a határai.
2012. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%

az én családom is ilyen.

én is 14-15 éves koromig nem mentem sehová.

aztán összebarátkoztam szintén 1-2 ilyen otthonülőssel,de a végén már halálra untam hogy nem történik semmi az életemben

az elmúlt 3 évet végigbuliztam, most már vannak barátaim.

sok függ a családtól, de el lehet dönteni hogy te most igenis változtatsz magadon és akkor sikerül is.

2012. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
így van. A családom teljesen el van szigetelődve minden közösségtől, és én is így jártam. Általában csak konfliktusom van az emberekkel.
2012. júl. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

En is egy ilyenben nottem fel. Nehezen baratkozom, hosszu evekig nem volt baratom, de most raleltem egyre, remelem hosszu lesz a baratsag (elethosszig)

Probalunk mi (parom en es gyermekunk) nem ilyenek lenni.

Nem leszunk egy hu de pezsgo eletet folytato csalad, de nem szeretnem, ha ilyen nehezen baratkozna gyermekunk. (Neki ugy tunik ezzel nem is lesz gondja. Nagyon kozvetlen es imadja a gyerekek tarsasagat, es addig nyaggatja oket, mig nem kezdeneke el vele jatszani, odafigyelni ra:D meg jelenleg egy kicsit neha tul ramenos.)

Szinte minden hetvegen osszejovunk baratainkkal egy kavera.

2012. júl. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk szerintem azért nem feltétlenül van ez mindig így. Ismerek olyat, akinek a szülei barátkozós emberek, sok baráttal, ő maga mégis visszahúzódó. Ismerek olyat is, akinek pont fordítva van, antiszociális szülők, ő mégis nagy baráti társasággal rendelkezik.


Azzal egyetértek, aki akar, az tud változni, bár biztosan nem egyszerű.

2012. júl. 2. 21:10
 10/17 anonim ***** válasza:
Szüleim régen ritkán, de összejártak barátokkal. Én is ilyen vagyok szeretek összejárni emberekkel, de minden nap ne legyenek nálam, mert azt én sem szeretem.
2012. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!