Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám állandóan kikészül a...

Anyám állandóan kikészül a legalapvetőbb dolgokon is. Ez miért van?

Figyelt kérdés

15éves jól nevelt fiú vagyok. Senkinek sem szeretnék rosszat és ahogy csak tudok bármiben segítek... Apám egy átlagos szürke ember éli mindennapi életét és boldog. Persze csak akkor ha anyám is nyugodt. Nem tudom miért van, de anyám még a viccelődésen is kiakad és állandóan szitkozódik mindenkivel... Elmegyünk nagyszüleimhez ebédre, jól érezzük magunkat, viccelődünk nevetünk, erre mikor hazaérünk anyám egyszerűen összeomlik és elkezdi szidni az egész családot, hogy hogy viselkedtünk máshol és, hogy mindig ő húzta a rövidebbet... Ez persze nem így van, nem tudom mi a baja azzal, ha bemondok neki egy viccet, amin röhögni kellene, vagy azzal, ha másvalaki egy tanácsot ad neki, hogy próbálja meg talán úgy könnyebb... 15 éves létemre még mindig nevelni próbál, gyakran kezet emel rám, megüt... Nem fáj, felnőttem, megértem legalább annyira, hogy kiérdemeljem azt, hogy úgy viselkedjen velemi mintha értelmes ember lennék... Ez nem így van. Talán én is örököltem 1-2 tulajdonságát, mivel ha olvasok és valaki akár 1 szót is mond elvesztem a fonalat és dühbe jövök. persze megtanultam kezelni ezt (nem tudom milyen betegség lehet.. :S) és manapság ma már csak az esetek 10%ában szidok meg valaki... A kérdésem az, hogy hogyan próbáljam meg anyámat lenyugtatni és megtanítani az érzéseit kezelni? Nem akarom, hogy válás legyen belőle, tanácsaimat lenézi, mintha csak egy értelmetlen mondat lenne és továbbáll... Egy pár példát mondok még azért... :

-Ha elejti az ételt, tárgyat, vagy valamit a kezéből (ami ugyebár egy átlagos porszem jelenség) és testvérem kineveti, mert vicces volt, elkezd ordítozni, nem csak testvéremmel velem is, de velem nem azért mert nevetek, hanem mondjuk mert nem tetszenek a jegyeim amit hazavittem.... (jeles vagyok 4,46) Próbálkozom ezt is megadni neki, de még ha kitűnő is lennék találna rá más példát, hogy leszidjon, vagy megpróbáljon megverni...

-ha vendégekhez megyünk és felmerül pár jó tanács amit szerintem érdemes lenne kipróbálni és mikor hazaérünk ugyanez a pakli...

-Ebéd után gyakran lefekszik delelni kicsit. Nem tudom mi a baja lehet, de próbálok olyan csendben közlekedni ahogyan csak tudok. Tesóm áthív az emeleten lévő másik szobába, ő felébred és kiakad, hogy mi a francért futkározom és ugrálok? o.O (MI?) Aki tud segíteni ez ügyben az kérem tegye meg, nem csak azért mert lelki teher a család számára e viselkedés, hanem mert az állandó idegesség jelentősen fokozza az életszínvonalat, és nem akarok elveszíteni senkit a családomból egyelőre! Ui.: Anyukám cigizik....



2012. júl. 20. 14:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Jó a szüleid házassága? Mióta megy ez? Nekem úgy tűnik hogy valami nincs pedig rendben. Lehet ez betegség, szerető, rossz házasság, anyagi gondok vagy ilyesmi. Én tizenévesen voltam ilyesmi, de nagyjából kinőttem. Most már akkor jön rám ha meg akar jönni. Bár engem csak az zavart ha piszkáltak, vagy felkeltettek vagy hasonló. verni sem vertem senkit :D Én rákérdeznék hogy mi a baja. Nem durván. Hátha egyből nem is, de a 3-4. kérdést már komolyan venné. vagy legalább célzásnak hogy valami nem jó, nem klaffol, valamin változtatnia kellene.
2012. júl. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nem történt valami haláleset, vagy nem érte valami trauma mostanság? Sokszor emiatt omlanak össze emberek, és érzéketlenné válhatnak, vagy éppen nem úgy reagálják le a dolgokat ahogy kéne. Én erre tudok gondolni.. De az is lehet hogy apukáddal romlott meg a kapcsolata. Szerintem próbálj meg leülni vele, és megbeszélni vele, hogy mi bántja. Ha ez sem segít, és ugyan úgy idegbeteg marad (bocsánat a kifejezésért),akkor megkéne próbálkozni egy pszichológussal.(tapasztalatból mondom)
2012. júl. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A kapcsolatuk... Hááát. Igazából már együtt sem akarnak aludni egy ágyban.. Az elmúlt 5 évben 2x ha láttam őket egy ágyban aludni. Pénzterheink vannak ugyan, de meg szoktuk oldani. Nincs hivatalos munkája, állandóan dolgozik itthon. Műkörmöket készít, varr.. Persze TV nézés és szórakozás az ő életéből sem marad ki. A beszédre nem hajlamos, senkit sem hallgat meg ha róla van szó... Anyagi tehernek mondhatnánk mondjuk a rezsi lemaradását, de ez általában minden családban jelen van valamilyen szinten... Nem történt haláleset, apám apja halt meg, de ő már átvészelte, őt meg én nem is ismertem.. Amúgy meg már egy jó 10-12 éve tart ez... Csak azóta rosszabbodott a helyzet azért akartam itt segítséget kérni. Ha kell még infó szóljatok!
2012. júl. 20. 14:49
 4/12 A kérdező kommentje:
ui.: pszichológushoz sem hajlandó menni... -.-
2012. júl. 20. 14:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Sajnos a mai világban nagyon sok teher nehezedik a szülők vállára. Attól hogy nem panaszkodnak, azért az még ott van. Nehéz a megélhetés,sokba van az iskoláztatás,munkahelyi problémák,sorolhatnám. De azért nem kellene a gyerekével így bánni, főleg meg verni, ok nélkül szidalmazni. Amikor jó hangulatba van el kellene vele beszélgetni.
2012. júl. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Amikor jó hangulatban van vagy főz, vagy TVt néz (olyankor nemigen kellene zavarni... :S) vagy alszik (ha felkeltem nekem annyi....) Igazából a komolyabb beszélgetésre nemigen látok esélyt, de talán helyre tudnám hozni valahogyan a dolgokat, ha esetleg én is besegítek egy kicsit a háztartás tőkéjébe, esetleg a házimunka egy részét magamra vállalom (ami most is megy: porszívózok, néha főzök, mosogatok stb...) De ajánlhattok egy harmadik dolgot is, pszichológust ne, attól összetörne teljesen... :s Szal ami kilőve: Hosszabb elbeszélgetés és pszichológus . Előttem ezek a lehetőségek állnak: Kicsit jobban besegítek a tőke és a házimunka eltartásában/elvégzésében.
2012. júl. 20. 14:57
 7/12 anonim ***** válasza:
Ismerem ezt az embertípust. Neki semmi sem jó, soha nem érzi jól magát, nem tud lazítani, nem szereti a vicceket, tragédiát lát abban, ha egy 100 Ft-os pohár véletlenül eltörik, mindenkit agyon kritizál, mindennel elégedetlen, nem tudsz a kedvére tenni. Mindig neki van igaza, és csak az a jó, amit ő gondol vagy amit ő talált ki. Ez egyfajta életszemléleti probléma, sajnos nem sokat lehet ellene tenni, sőt semmit. Ha beteg, nem megy orvoshoz, mert az orvosok hülyék. Ne is várd tőle, hogy pl. egy pszichológussal szóba álljon. Számára is nagy problémát jelent, mert megkeseríti az egész életét. Sajnos kénytelenek vagytok tudomásul venni, hogy ő ilyen.
2012. júl. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez esetben megpróbálok passzívan tenni ellene, észre se veszem ha netán szidalmazni próbál és haladok tovább utamon, nem tudom mik lehetnek ennek a következményei, de bánt, hogy ilyen embert kel elfogadnom anyámként.... Talán jobb lenne ha meg se próbálnék a kedvébe járni...
2012. júl. 20. 15:10
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha valóban így van ahogy le írtad,komolyan mondom nem irigyellek. Nem akarom bántani, mert nem is ismerem, de a te anyukád egy nagy hisztéria lehet. Mi az hogy nem lehet fel költeni? Éjszaka dolgozik?Meg amikor jó a hangulata főz, és tévézik?Akkor mikor beszélgettek? Édesapád hol van? Vagy ő már meg szaladt? Ha valóban igaz amit írtál akkor ez borzasztó.
2012. júl. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Éjszaka általában 2ig dolgozik, vagy TVt néz, azt nem szoktam figyelni csak hallom, hogy még nem alszik, apám munkaideje elég hosszú. .Rendőr 8 órát dolgozik egy nap, de utána megy az erdőbe fát vágni... Amikor itthon van akkor az esetek 25%ában van az, hogy anyámmal jól kijönnek, a többiben csak szidja anyám... Igazából 95%a igaz amit írok, máskül. nem is írtam volna ide... Csak tudni akartam ,hogy mi a baja neki, de most már tudom, és próbálok beletörődni, ahogyan csak tudok. Köszi a válaszokat!
2012. júl. 20. 15:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!