Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy ilyen egy szülő?

Normális, hogy ilyen egy szülő?

Figyelt kérdés
2 lánya van az édesanyámnak, egy 8 meg egy 15éves(ez vagyok én) Az apámtól 6-7 éve elvált, eleinte próbáltuk tartani a kapcsolatot, voltak közös programok, de ezek alábbhagytak, az elején fizetett gyerektartást, most már azt sem. Anyukám elment bíróságra, akkor egy ideig fizetett megint az apukám,olyan 20E/gyerek, de most megint nem (kb olyan 5hónapja)Nagymamámmal és édesanyámmal lakunk. Na de nem is az apánk a lényeg. Hanem az, hogy az anyukánk látszólag tök normális anyuka, és tényleg mindent meg próbál adni nekünk, a 40-50E-es fizetéséből. És persze vannak veszekedések, de van amikor tök kicsi dolgon robbannak ki, például azon hogy visszafeleseltem (megjegyezném, semmi olyat hogy 'b.szódj meg' vagy csúnyábbat nem mondok, maximum azt hogy a húgom egy hisztis hülyegyerek) És amikor veszekedés van, sokszor van az, hogy anyukámnak elborul az agya és 'vörös lesz a szeme' és ilyenkor a lehető legcsúnyább szavakat kiabálja. De van még egy fokozat, ami a legdurvább. Van, hogy nekem esik és elkezd ütni teljes erejéből. Néha a kicsi is kap, persze ő nem annyira erőset, csak a fenekére egy vágást (ő csak akkor kap ha tényleg csinált valami rosszat, ok nélkül nem) Viszont amikor rajtam akad ki anyukám, üti a tarkómat, az arcomat, néha belémvájja a körmeit. Ez most amiatt van mert folyamatosan stressznek van kitéve, vagy miért?!

2012. aug. 24. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, azért van, de ettől még nem helyes, vagy mentség!
2012. aug. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
tobb mint valoszinu, hogy a stressz miatt van, de nem lenne szabad bantania teged, vagy a hugod. Probalj vele beszelni, amikor nyugodt.
2012. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy folyamatos stresszben van az anyukád, mert az a fizetés, amit írtál nagyon kevés két gyerek neveléséhez. Lehet, hogy rosszkor feleselsz vissza, épp azon agyal, hogy van valami sürgős kifizetni valója, és nem tudja, hogy fogja megoldani. Persze ez sem mentség arra, hogy ilyen mértékben verjen meg, vagy egyáltalán megverjen. Próbálj meg mindenben segíteni neki, hogy legalább a házimunka egy részét leveszed a válláról. Próbálj meg beszélni vele, kérjen önkormányzati segítséget, ha ennyire kevés a jövedelme kell, hogy kapjon valamit. Nem tudom, nagymamádnak mennyi a nyugdíja, de a kettőjük jövedelme 4 felé oszlik. Szerintem már nagyon ki van készülve idegileg, és ez nem vezet jóra. Kérjetek tanácsot a Gyermekjóléti Szolgálattól.
2012. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem kezdem azt, hogy most nekem sz*rabb, de egy pofba meg tarkonvagasba senki nem halt bele, meg hogy megkarmol istenem, vitrinbe tartson?engem folytogatott,es a fejem vagta a falba.:) es apum meg ugyanigy van mint neked..:)

persze az eroszak nem megoldas, de egyszeruen befogod, es nem kapsz...

erre nemgondoltal?

amugyis sztem kvanagy kenyeskedes, h most kaptal egy tarkonvagast.:)

2012. aug. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!