Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Volt már olyan hogy a szüleid...

Volt már olyan hogy a szüleid megvertek? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

2012. aug. 31. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%

Apámnak elég gyakran eljárt a keze gyerekkorunkban...


Kb mindenért. Rossz jegy, kupi a szobában, bármi. Sose tudtunk épp miért fogunk kapni (3-an vagyunk tesók)


Le is léptünk otthonról, amint betöltöttük a 18-at.

2012. aug. 31. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem soha.

Ferjemet es a ket tesojat barmiert kepes volt megverni, ha ivott.Es bizony ivott rendesen.Onnan is mindenki lelepett 18 evesen.

Volt, hogy telen kizarta oket a lepcsohazba, mert reszegen hazajott a fazon, az egyik gyerek papucsaban elbukott.Es szerinte ezt erdemeltek.Mindannyian megfaztak.

2012. aug. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Életemben egyszer vertek meg a szüleim (20 éve). 8 éves voltam, amikor a testvéreimmel (13 és 14 évesek voltak akkor) elmentünk fürödni a környékbeli gyerekkel a lakótelep közelében lévő folyóhoz. Nem egy nagy folyó, de azon a részes elég mély és örvények is vannak. Arra már nem emlékszem, hogyan derült ki a dolog de nagyon kikaptunk.


28/F

2012. aug. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem folyamatosan vert anyám, pláne ha az éppen aktuál 'nevelőapám' dobta, vagy összevesztek, akkor azért, ha nem, azért. Ha kitakarítottam, azért, ha a mamával jól elvoltam, azért. Heti 3x, de csak mert a többi napokon nem vele voltam, azaz csütörtökön elment bulizni, vasárnap este, esetleg hétfőn előkerült. Ma rám akar telepedni, és tagadja, hogy megvert volna, csak az a gond ezzel, vannak nyomok a testemen. A mamának sohasem mondtam el, csak 20 év múlva, aminek folyománya, hogy meggyűlölte anyát, többek közért ezért is.


Ha anno nem félek segítséget kérni, ha lehet, egészségesebb felnőtt lennék! Soha nem emelek kezet a gyerekemre!!

2012. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Uhh nagyon sajnállak titeket :( ezek azért durvák... Engem soha nem vertek, viszont volt egy barátnőm aki néha, ha mondjuk véletlenül nekimentem úgy ellökött hogy a padlóra estem, kb ötödikes koromban, de egyszer emiatt úgy összevesztem vele... ebben csak az a poén hogy mára ő a legjobb barátnőm :) 16,5/L
2012. aug. 31. 19:22
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem nagyon sokszor.Tavaly vert meg utoljára mert megőrült.Apám őrült szó szerint de semmit nem csinálnak vele.Jelenleg nem tudok elköltözni.MAjd csak januártól ha minden jól megy.De undor itthon lenni.
2012. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Anya rácsapott a lábamra fakanállal, mikor a tüskés kerítésen akartam épp átmászni (ott helyben mászás közben)


Szerintem megérdemeltem :D


Néha rácsapott a fenekünkre ha szájaltunk, de csak picit. Nem lett semmi bajunk, azon kívül, hogy nem szájaltunk. 1-2 anyai/atyai pofon a megfelelő időben kiosztva (pl. hiszti, "lehülyézés" stb) szerintem még jót is tesz. Persze nem pártolom a gyerekverést.

2012. aug. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Engem meg a bátyámat anyukám vert még kiskorunkban, ha veszekedtünk a tesómmal, vagy futkároztunk, vagy ha csak úgy hozta a kedve. Meg amikor 6-7 éves koromban egyedül kellett "sétálnom" a húgommal aki alig volt 1 éves. Ha elesett akkor annyiszor ordított velem meg megvert. Emlékszem, hogy egyszer szegényke elesett, mert nem tudtam olyan jól tartani, bátyámnak mondtam hogy ne áruljon el, de a kicsi nagyon sírt és a verés után majdnem én is. Apukám nem vert meg még minket, ő "csak" ordibálni szokott velünk. Bátyámmal szerintem nincs rendben valami, ő is már állandóan piszkál minket meg ver is engem meg a hugomat, meg mintha egy 8 éves szintjén lenne, és ez most tényleg így van, lehet a gyerekkori "sérelmek" miatt ilyen. 1 év múlva egyetemre megy, én csak 3 év múlva, hugom 9 éves. Alig várom, hogy elköltözzek itthonról, csak a hugomat sajnálom, hogy egyedül marad majd itthon és rajta lesz "levezetve" a szüleim stressze. Én soha nem fogok kezet emelni a gyerekemre!!!
2012. aug. 31. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
80%

Régen folyamatosan vertek a szüleim. Akkor is ha ketten összevesztek, és lementem az emeletről szólni, hogy hagyják légyszíves abba a veszekedést, mert az öcsém aludni szeretne. De elég volt egy rossz jegy, vagy egy rossz szó.

Ma már nem engedem, hogy megüssenek, meg is mondtam nekik. De ha esetleg folytatódik, amint betöltöm a 18-at elhúzok itthonról.


13/L

2012. aug. 31. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
21%

Ezen az oldalon csak a két szélsőség van? ( vagy két véglet, ahogy tetszik) Engem nem vertek hanem 1-2 atyai pofon és helyre zökkent az agyam. Nem is lehet gyereket nevelni pofon néllül ez egyszer úgyis be fog bizonyosodni ezt garantálom!!!

Jöhet a lepontozás de az

mindig jobb ember akit néha esetleg kicsit többször a néhánál megütöttek, mint aki nem kapott egyszer sem. Mert őt nevelték nem dédelgették!

2012. aug. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!