Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Adnátok esélyt anyukátoknak,...

Adnátok esélyt anyukátoknak, akárhányszor? Változhat az ember?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Apám kiskoromban elhagyott. Anyámnak én voltam a negyedik (legkisebb) gyereke (3 pasitól van a négy gyerek, de ez mindegy). Nem volt mintaanya, a legnagyobb baj az vele, hogy egy pasiért, ha szerelmes mindent képes eldobni és minden hülyeségre rá tudják venni (hitel, folyamatos költözés) Legalábbis így hallottam, és a mostani pasijával 10 évig volt, ő is ilyen volt, a többire nem emlékszem, vagy nem születtem meg. Én 17 sem voltam mikor elköltöztem két tesómhoz, akik közös albérletben laktak. Mostanra már csak a nővéremmel és a barátjával élek, nekem jelenleg nincs senkim. Most anyu is szakított, azt akarja, hogy lakjunk együtt közös albérletben. Én hajlok rá, de két tesóm (akiknek sokat köszönhetek egyébként) teljesen kiakadt, hogy miért csinálok hülyét magamból, ne legyek már olyan mint ő. Ők nem tartják vele a kapcsolatot. Csak én, és a legidősebb szokott vele beszélni néha, de ő is azt mondja, hagyjam úgy boldogulni ahogy akar, ő sem tenné meg értem, hogy változtat. Anyám 50 éves, én szeretnék abban hinni, hogy változik, de tesóimat sem akarom elveszíteni, mert többet tettek értem, mint az anyánk. Kiskoromban is a nővérem gondoskodott rólam, ő védett mindig meg (nem vertek, csak rengeteg veszekedés volt otthon, sokszor alaptalanul), ő, ők pénzeltek, mikor kellett valami, mert otthon csak az volt a fontos, hogy a pasinak minden meg legyen. Nem akarom, hogy hálátlannak tűnjek, csak szeretném rendezni a viszonyomat anyámmal, vagyis azt akarom, hogy legyen kapcsolatom vele. Adni neki egy esélyt, hátha rájött, hogy mi a fontos az életbe. Szerintetek megváltozhat idős korára?

2012. okt. 16. 19:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

én magasról lesz*rnám ha így viselkedett eddig velem


szerintem egy szülőnek első a gyerek és nem hagyja el egy fellobbanó szerelem miatt

2012. okt. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én is hagynám. ha odaköltözöl, és ha az anyukának lez egy új pasija akkor ugyan az lesz mint ami volt. szerintem ne költözz oda ...de ez az én véleményem
2012. okt. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A testvéreim is ezt mondják. Csak én vagyok ilyen hülye, hogy bízni akarok benne. Ők valahogy jobban viselik, hogy "nincs" anyjuk. Nem csak azért, mert már idősebbek tőlem, mindig így volt. Talán azért ragaszkodnék anyámhoz jobban mint ők, mert látom a jobb oldalát, tudom, hogy milyen amikor szomorú meg ilyenek. A többiek meg inkább lenézik.
2012. okt. 16. 20:00
 4/7 anonim ***** válasza:
A saját érdekedben ne költözz vele közös albérletbe... ahogyan idáig viselkedett, az lesz a vége, hogy rád fog szakadni az albérlet költségének a nagy része meg be lesz költöztetve a következő delikvens pasi, és megint te leszel a megtűrt 3. Én közelednék felé, de az együttélésbe nem mennék bele. Ha azt megérti, akkor érdemes is kapcsolatot tartani vele, ha meg hisztizni fog emiatt, hogy jajj, mennyire nem törődsz vele meg előveszi a tiszteld anyádat-kártyát, akkor felejtős, mert fogalma sincs, hogy mennyire megbántott és mennyire elrontotta az életedet.
2012. okt. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 AB.ka ***** válasza:

Kedves kérdező! Szomorú történet. Ha egy anya a gyerekeinél előbbre helyezi a pasiját... Nem tudom, mitől változna? Azt sem, hogy meg tudnék-e neki bocsájtani, és akarnék-e vele bárminemű kapcsolatot. Főleg, hogy már felnőttetek. Egyedül nem akar élni? Vagy csak nem tud? Nem tanult a hülyeségeiből?

Én nem tudnék megbízni benne. Amint lesz valakije, megint útban leszel. Tesóid mindig melletted voltak, ők viselkedtek igazi szülőként, most is, hogy velük lakhatsz. Pedig "csak" a tesóid, nem ez lett volna a dolguk. Én örökké hálás lennék nekik, és amiben tudnék, igyekeznék segíteni.

De te tudod. A kapcsolatod rendezheted vele, viszont nem azonnal összeköltözéssel. Kicsit próbáld tesztelni. Mondj nemet neki, aztán ha hátba támad, vagy szidni kezd, akkor jól döntöttél. Ha megért, és leígéri a csillagokat is, akkor talán adhatsz neki 1 legutolsó esélyt. Figyelmeztesd, hogy nincs több. Talán akkor rájön, mit veszíthet. Ciki, ha az ember 4 gyereke nem áll szóba vele!!! Sajnálom, de remélem tudtam segíteni?

2012. okt. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Tesóidnak van igaza! Ne költözz vele össze. Segíts neki meg minden, de ne költözz össze vele. Gondolj bele, mi van, ha lesz egy pasija megint aki majd uralkodik rajta mint az összes ezelőti? Ki majd ki akar rakni Téged/hitelt akar felvenni/stb. Akkor mi lesz Veled? Elsősorban magadra gondolj most, szerintem.
2012. okt. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, de kiegészíteném egy ponton: az eszedbe se jutott, hogy csak azért akar veled békülni, meg rögtön költözni, mert egyedül nem tud fenntartani egy lakást, és mindenképpen kell neki egy lakótárs? Egyébként hova ez a nagy sietség? ha csak szimplán kapcsolatot szeretne rendezni, annak nem az az egyetlen módja, hogy rögtön összebútorozzatok.
2012. okt. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!