Milyen anyuka az ilyen?

Figyelt kérdés

Osztálytársamnak elég idős az anyukája, 90%, hogy nyugdíjas. Osztálytársam bátyja 30 múlt, és gyereke is van. Az osztálytársam apukája több, mint 1 éve meghalt, és a lány azóta eljár inni, bulizni hétvégente. Sokat hiányzik úgy, hogy nem lehet róla semmit tudni (telefonon, Facebook-on nem lehet elérni. Elviekben reggel elmegy otthonról, és délután kerül haza, vagy otthon van, bár az előbbi a jellemző) Jó eszű lány, de mintha elzüllött volna az apukája halála után.


Anya mondta, hogy valószínűleg iszok az osztálytársam anyukája, mert volt már, hogy ittasan ment szülőire, ráadásul a nő beborulhatott egy árokba, mert az egyik oldala teljesen faleveles volt, és elszáradt dolgok voltak rajta.


Mesélte az osztálytársam, volt már olyan, hogy az erkélyre kellett bemásznia, hogy bejusson a lakásba este, mert a kulcsát otthon hagyta.


Telefonja sincs osztálytársamnak, mert ellopták tőle egy házibuliban, és nem felel meg neki akármilyen (pedig van elfekvőben nekem egy telefon, régebbi walkman mobil, mondtam, hogy odaadom, csak egy kártyát vegyen bele, hogy lehessen elérni, de neki menő, érintős telefon kell... nem tudom, miért nem vesznek, gondolom az anyagiak miatt...). Viszont nem értem, mert nem állnak valami jól anyagilag (nem is rosszul, de nem is a legjobban. Gyakran jár el bulizni, inni, van mindig pénze, viszont telefonja nincs)


Gyakran eljárkált nyáron más városokba, fesztiválokra...


Az érdekelne, hogy az anyuka hogy 'engedi' így 'elkallódni' a lányt, miért nem figyel?


17 éves a lány



2012. nov. 2. 22:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
53%

A kérdésben ott van a válasz. Mert alkoholista.


Ilyen későn egyébként sem vállalnék gyereket, szerencsétlen most nőhet apa nélkül a nyugdíjas anyja valószínűleg ha nem inna, akkor sem bírna egy lázadó lánnyal.


A bátyjának kellene szólni talán.

2012. nov. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Beszéltem már a bátyjával, hogy figyeljen rá egy kicsit, mert ez a helyzet. Az után kb egy hónapig bejárt rendesen suliba, aztán kezdődött minden elölről.
2012. nov. 2. 22:16
 3/19 anonim ***** válasza:
88%
Ezt a kérdést miért írtad ki? Leírtad, hogy szerinted rossz anya, meg hogy miket hallottál róla. Mi közöd hozzá? Feltételezéseket meg találgatásokat írtál, mit válaszoljunk erre? Nem ismerjük őket, ezek alapján igen, elég gáz. És akkor mi van?
2012. nov. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
29%
Talán mert egy szerencsétlen kislány fog elkallódni miatta.
2012. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
Hát, elég ronda a helyzet. Szerintem az anyukát is megviselhette a férj halála, és a lányát is. Lehet, hogy nincs az anyukának lelki ereje a lánya megneveléséhez. Egy ilyen tragédia sajnos nagyon megtudja rázni a családot. :( Szerintem segítség kellene az anyukának, vagy legalább a lánynak, mert ez a helyzete ki fog hatni a későbbi életére, és nem lesz kóser a csaj. :/ Beszélhettek esetleg a tanárokkal, hátha tudnak segíteni. Vannak barátai? Ivás helyett mehetnének moziba, vagy akárhová, csak kerüljék el a diszkót. Telefonra nem tudok mit mondani, látszik, hogy csak villogni akar vele, nem telefonálni. Remélem, megoldódik a probléma.
2012. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

ma 22:18

Próbálnék segíteni neki...

2012. nov. 2. 22:20
 7/19 anonim ***** válasza:
76%
Igen ez igaz, de attól, ha mi most megválaszoljuk, hogy igen nagyon rossz neki meg rossza az anyja, attól az még így marad.
2012. nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom te is 17 éves vagy, hogy tudnál neki segíteni?
2012. nov. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Gyakran járunk el moziba, ide-oda. Viszont velem nem tud diszkózni, mert én nem járok :P Pedig szokott hívni, de elutasítom. Leginkább csak szüli-névnapokra megyek/megyünk.
2012. nov. 2. 22:21
 10/19 anonim ***** válasza:
20%

Az olyan hozzászólóktól rosszul vagyok, aki úgy kezdi , mi közöd hozzá ....


Gondolom mert alkoholista. Régebben is az volt, vagy mióta meghalt a férje? Lehet, hogy utána lett az, a lányával sem törődik, ő is elzüllik. Talán a lány bátyjának kéne odafigyelni kicsit a családra.

2012. nov. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!