Milyen anyuka az ilyen?

Figyelt kérdés

Osztálytársamnak elég idős az anyukája, 90%, hogy nyugdíjas. Osztálytársam bátyja 30 múlt, és gyereke is van. Az osztálytársam apukája több, mint 1 éve meghalt, és a lány azóta eljár inni, bulizni hétvégente. Sokat hiányzik úgy, hogy nem lehet róla semmit tudni (telefonon, Facebook-on nem lehet elérni. Elviekben reggel elmegy otthonról, és délután kerül haza, vagy otthon van, bár az előbbi a jellemző) Jó eszű lány, de mintha elzüllött volna az apukája halála után.


Anya mondta, hogy valószínűleg iszok az osztálytársam anyukája, mert volt már, hogy ittasan ment szülőire, ráadásul a nő beborulhatott egy árokba, mert az egyik oldala teljesen faleveles volt, és elszáradt dolgok voltak rajta.


Mesélte az osztálytársam, volt már olyan, hogy az erkélyre kellett bemásznia, hogy bejusson a lakásba este, mert a kulcsát otthon hagyta.


Telefonja sincs osztálytársamnak, mert ellopták tőle egy házibuliban, és nem felel meg neki akármilyen (pedig van elfekvőben nekem egy telefon, régebbi walkman mobil, mondtam, hogy odaadom, csak egy kártyát vegyen bele, hogy lehessen elérni, de neki menő, érintős telefon kell... nem tudom, miért nem vesznek, gondolom az anyagiak miatt...). Viszont nem értem, mert nem állnak valami jól anyagilag (nem is rosszul, de nem is a legjobban. Gyakran jár el bulizni, inni, van mindig pénze, viszont telefonja nincs)


Gyakran eljárkált nyáron más városokba, fesztiválokra...


Az érdekelne, hogy az anyuka hogy 'engedi' így 'elkallódni' a lányt, miért nem figyel?


17 éves a lány



2012. nov. 2. 22:10
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

1 évvel idősebb. Bárhogy!

Már az osztályfőnök is beszélt tudtommal az anyukájával.

2012. nov. 2. 22:22
 12/19 anonim ***** válasza:
74%
Probalna nem engedni! Szerinted ez a lany hallgatna ra? Nem tudhatjuk miert szult keson, de ha mar teherbe esett oregen is, legalabb nem vetette el es eleted adott egy emberi lenynek! Az hogy a lany elb@ssza az eletet az csakis az O hibaja. A maski meg az meg ha kisse ittas is volt a no legalabb elment a szuloire, lesz@rhatta volna es nem megy de nem igy tett! Egy 17 eves embert sajnos mar nem lehet visszafogni ha menni akar bulizni stb ugyis menni fog. Ha az anya nem engedi elszokik es haza se megy napokig ha ugy akarja mert lazad! Hidd el tapasztalatbol tudom mert en is ugyanez voltam 17 evesen!!! Nekem nem ittak a szuleim meg sem halt egyik sem csak egyszeruen elkallodtam mert rossz tarsasaggal baratkoztam es azt hittem en mindent jobban tudod mint a szuleim! Ez igy van. Kirugtak az iskolabol is! Azota persze felnottem (34) es az iskolaim is kijartam stb... Csladom is van, szoval minden ok. De akkor mikor fiatal voltam az Isten se tudott volna elem allni hogy ne menjek es bulizzak meg igyak!
2012. nov. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
90%

A telefonos dologra reagálnék:

A márkás, hiperszuper telefon jelen esetben egy jó kifogás, nem ezért nem fogadja el tőled.

Nekem a testvérem hasonló dolgokat csinált/csinál(?passz, nem lakom otthon) (kimaradozás, lógás suliból,ivás,haverozás éjszaka), a teleofonjai mindig vagy tönkremennek, vagy eltűnnek... Akartunk adni neki egyet kártyával együtt, nem akarta elfogadni. Utána elfogadta,de mindig azt mondja, sz@r az akksi, stb.


Ez a lány, akiről írsz, szándékosan nem akar telefont, mert NEM AKARJA, HOGY ELÉRJÉK! Se a családja, sem ismerősök, senki ne tudja, hol van és mit csinál.


Az anyja valószínűleg kikészült attól, hogy egyedül maradt a lányával, mert meghalt a férje, az ő nyakába szakadt minden, és ez sok volt neki... Nem ez a megoldás, de meglehet őt is érteni.


Segíteni akarsz neki? Csinálj vele közös programokat, akár tanulás, akár szórakozás, lényeg, hogy szemmel tudd tartani, hogy ne csináljon hülyeséget!

2012. nov. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 intrepid ***** válasza:
12, - 13 jól megfogtátok a lényeget. Valahol itt van az igazság. Valami ilyet írtam volna én is, de már nem írom le mégegyszer. A lány most lehet, hogy hullámvölgyben van, de később még összeszedheti magát.
2012. nov. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nekem az is furcsa, hogy "valószínüleg iszik is az anyukája".

Mert elesett, mert egyszer ittasan ment szülői értekezletre?

Az idős emberek könnyebben elesnek.. A cukorbetegeknek is jellegzetes szaguk van..Mintha elhamarkodott lenne ez a kijelentés. Sokan haltak meg már úgy, hogy feküdtek az utcán, és senki nem segített, biztos ittas alapon.

A lányról már fent leírták. Nem akarom ismételni.Van abban valami, azért nem kell telefon, ne tudják elérni..

Erkélyen mászott be. Na, ez miért lenne az anyja hibája ?

Vigyen kulcsot..

2012. nov. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Én azért nem menteném fel a szülőt. Amíg bajok vannak, addig neki ott dolga van. Rettentő sok jó szülőt ismerek, érdekes, hogy ők el tudták mondani a kamasz gyereküknek, hogy mi nem vezet sehova, és mi visz a szebb irányba. Ismerek ivási és veszekedési kényszerben szenvedőket is, náluk ez öröklődik nagy valószínűséggel. Itt is, ott is annál kisebb az esély a papírformától eltérni, minél határozottabban olyanok a szülők, amilyenek. Tán csak nem véletlen, talán nem a kölyök az egyetlen felelős!
2012. nov. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Most azért felmentik, mert nem ment abortuszra, hanem megszülte a gyereket.

Gratulálok.


Az ittas embert pedig nehéz összekeverni. Nem az eszméletlenre gondolok, hanem arra, aki részegen érkezik.

Az pedig hogy megtehette volna, hogy el sem megy, de mégis elment részegen, hát arról is megvan a véleményem, aki szerint ez dicsőség. Meg arról is, aki kizárólag a lányt okolja. Abba senki nem gondol bele, vajon ő mit érez, csak ő rossz.

Meghalt az édesapja, az édesanyja nyugdíjas és minden információ szerint alkoholbeteg.

Marha jó gyerekkor.

2012. nov. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nekem is lenne okom higgyétek el, hogy lázadjak, elszökjek otthonról, elmenjek inni, de nem teszem.
2012. nov. 3. 12:32
 19/19 anonim ***** válasza:
17 évesen az ember hajlamos akkor is tévelyegni, ha a jó irányt mutatják neki. Messze nem akkora gáz, mint 30 évesen vagy 70 évesen.
2012. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!