Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fiatalok, jó anyagi háttérrel....

Fiatalok, jó anyagi háttérrel. Mikor kezdtetek el dolgozni és milyen munkát vállaltatok?

Figyelt kérdés

Olyan fiatalok válaszára lennék kíváncsi, akiket a szülei tudtak támogatni, tehát nem szükségből kezdtek dolgozni.

Onnantól nem is fogadtatok el otthonról pénzt? Vagy csak kiegészítettétek?

Sok barátom van, akit támogatnak a szülők. Egyikük diplomás és még mindig otthon van, nem is keres munkát.

Nekem is szerencsém van, édesapám mindenben támogat, de nem akarok ezzel visszaélni. Ő azt kéri a tanulásra koncentráljak, ne dolgozzak az egyetem mellett. Most vagyok elsőéves, és minden jól megy. Ilyenkor hogy döntenél, ő ad pénzt így a kérését megfogadod, vagy mégis próbálgatod a szárnyaidat?



2012. dec. 11. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
64%
Bevallom én nem próbáltam a lábamra állni. Míg egyetemen tanultam, addig a szüleim pénzeltek. Megtehették, ha nagyobb gondot okozott volna nekik, akkor vállaltam volna diákmunkát, hogy legalább pótoljak, de szerencsére nem voltunk olyan helyzetben. Miután végeztem, találtam munkát, már a két lábamra álltak (ehhez hozzátartozik, hogy éppen akkor örökölt anyukám és lett egy lakásom, így csak rezsit kellett fizetni). Remélem én is megtehetem majd, hogy támogatom a gyerekeimet, ebben az esetben nagyon szívesen tenném és nem érteném miért nem él vele
2012. dec. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Rögtön egyetem után (szüleim fizették) kezdtem el dolgozni 22 évesen egy cégnél irodavezetőként ( apukámnak köszönhetően).

Tisztában vagyok vele, hogy nagyon jó helyre születtem, ennek ellenére nem lettem elkényeztetve, tisztában vagyok a dolgok értékével és sosem éltem vissza ezzel a helyzettel.

Mitóta dolgozom egy ft-ot sem fogadok el a szüleimtől és mivel otthon élek 50 ezret adok is a rezsibe.


Az utolsó kérdésr válaszolva...ha megteheted akkor koncentrálj csak a tanulásra, fogsz még eleget dolgozni az életben úgy gondolom és annyit segíthetsz nekik amennyit csak tudsz.


22/N

2012. dec. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Én sajnos hamar elkezdtem dolgozni egyetem mellett, mert ugyan segítettek a szüleim, de cserébe beleszóltak abba, hogy mit csinálok, hogy szervezem az életem, milyen nézeteket vallok, milyen gyakran látogatom meg őket. Ebből pedig már érettségi előtt elegem lett.


Szerencsém volt, néhány tipikus diákmunka után sikerült jó munkát kapnom jó fizetéssel. De sajnos a munka az egyetem rovására ment, egy évet csúsztam miatta. Ami még a kisebbik baj, a nagyobb baj az, hogy időközben azt a munkát ott kellett hagynom, viszont a szüleim sem tudnak már támogatni, sőt ők szorulnak lassan az én támogatásomra. Most olyan munkám van, ami még sokkal több időt és energiát igényel, és ha nem történik valami csoda, akkor sajna nem lesz diplomám.

Igaz, a két munka miatt három szakmát is kitanultam, plusz eredetileg is volt már egy, de az elsőn kívül semmiről nincs papírom, és így diplomám se nagyon lesz.

Kicsit sajnálom, viszont nekem nem volt más választásom, nem bírtam elviselni a szüleim (konkrétan anyukám, akinek valami elképesztően kifordult értékrendje van, leszólta a szakom is, mert gyakorlatias, nem "igazi tudomány" - az már mindegy, hogy ezzel a szakkal van esélyem jó munkára, szerinte ezzel nem kell foglalkozni. igaz, ő soha nem is dolgozott, világéletében háztartásbeli volt, azt hiszi, hogy a pénz az csak úgy terem)


Mindenképpen azt javaslom, hogy ha van lehetőséged, akkor valóban ne dolgozz egyetem mellett, hanem tanulj. Sokkal többet számít a későbbiekben a biztos szakmai tudás, mint a mekis vagy szórólaposztós munkatapasztalat!

2012. dec. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

25 évesen kezdtem el dolgozni anyukámék egyik cégénél, egészen addig a saját vállalkozásomat építgettem. De igazából ezt se külső nyomásra csináltam, hanem mert marhára kínos volt már úgy élni, hogy semmi kötelezettségem, és azt csinálok, amit akarok, mint egy tini. Erkölcsileg volt számomra dehonesztáló. Meg jól jött, hogy volt egy biztos bejelentett állásom is, amíg a vállalkozásom még nem indult be.


Amúgy nem jártam egyetemre, szóval elég szerencsém volt, hogy a családom támogatott anyagilag 18 éves koromtól egészen addig, amíg a saját jövedelemforrásomat ki tudtam építeni, és addig nem voltam rászorulva semmilyen munkára.

2012. dec. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
28 evesen kedtem el dolgozni, de edesapam a mai napig tamogat.
2012. dec. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!