Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet, hogy valaki kiegyensúly...

Lehet, hogy valaki kiegyensúlyozott családi háttérrel (és átlagos anyagi körülményekkel) rendelkezik, mégis utál otthon lenni? Miért?

Figyelt kérdés

Megismertem egy lányt, még tavaly, és nagyon furcsának találtam néhány dolgát, mint pl. azt hogy -20 fokban is fog egy párnát, leviszi a könyveit a parkba, és leül. Vagy bennmarad a suliba este 7-ig (valamikor akkor mehet az utolsó busza), és ott tanul. Még tavaly felmentem hozzájuk, és találkoztam a szüleivel is, amikor egyedül hagytak minket, és a lány elment kólát tölteni, végigkerestem a konyhát pia után, mert azt gondoltam, hogy esetleg az apja iszik, vagy valami, de nem. Aztán most az idén betervezett magának egy csomó programot, még informatika szakkörre is elment, pedig mindig azt hajtja, hogy utálja a számítógépeket (facebookja sincs), és egyszer, mikor kérdeztem tőle, hogy miért nem megy inkább haza délután, akkor azt mondta, hogy nem szeretne, falfehér lett, és kiment a teremből. Szerintetek? Miért ilyen fura? Lehet hogy van valami?


16/l (2. gimi)


2011. szept. 20. 19:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Millió oka lehet. Ne feszegesd, majd ha akarja, elmondja.
2011. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem iszik egyik szülő sem, korántsem jelenti azt, hogy minden rendben. Ráadásul vendégek előtt nyilván visszafogja magát a többség.


Az én apám pl. nem ivott, és ha nálunk volt valaki, akkor adta a jó oldalát, de egyébként meg pokol volt elviselni és én sem szerettem otthon lenni. Biztos van rá oka, szerintem ne firtasd.

2011. szept. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem látod a mindennapjaikat. Az egyik barátom volt így, de ő még panaszkodott is, hogy anyja éhezteti, bezárja, stb. Mondtam, hogy csúnya dolog ilyeneket kitalálni, mert ismertem(azt hittem, na) a családot, olyan rendezett volt, tökéletes... Később kiderült, hogy igazat mondott, el is vette az anyától az állam a gyereket, aki ment is örömmel. Sosem tudhatod, mi folyik a 4 fal között, sajnos.
2011. szept. 20. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

valami miatt nem érzi jól otthon magát

ne piszkáld

2011. szept. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Apuci molesztálja.
2011. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 ava87 ***** válasza:

Attól még, hogy a családi háttér rendezettnek látszik, nem biztos, hogy tényleg minden rendben is van otthon.

És ha mégis, akkor is lehet, hogy egyszerűen kamasz korban nem jönnek ki olyan jól egymással. Csak saját magamat tudom felhozni példának, de biztos mások is jártak ebben a cipőben. Pont ilyen idős koromban én is mindent megtettem, hogy ne kelljen otthon lennem, pedig két teljesen normális szülőm van, az anyagi helyzetünk átlagos volt, stb. Csak egyszerűen olyan sértődős és hisztis tini lett belőlem, hogy az hihetetlen. Elég volt annyi, hogy apukám próbált valami szellemes megjegyzést tenni a zenére, amit hallgattam, és én már toporzékoltam. Úgy gondoltam, az én szüleim nem képesek engem megérteni, fogalmuk sincs a mai világról, és egyáltalán, az a fő céljuk, hogy engem piszkáljanak :)

Mire felnőtt lettem, és kinőttem az ilyen dilijeimet, teljesen jó lett a viszonyunk :)

2011. szept. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Valóban, nem a te dolgod. Érthető, ha érdekel, de ha majd akarja, elmondja neked, ha megbízik benned annyira. Nem minden tökéletes, ami annak látszik. Tudod, szokták mondani, h mindenkinek megvan a maga keresztje, ez bizony nagyon igaz.
2011. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Figyelj, a mi családunkról sem mondanád meg, milyen, ha kívülről látod. Tök idilli család, naná... csak élj benne.


Iszonyat! Én elmondom a barátnőimnek az itthoni dolgokat, mert belehülyülnék (még így is kajazavaros lettem), ha magamban kéne tartanom.

2011. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is megpróbáltam minél kevesebbet otthon lenni. Imádom a szüleimet, ők is imádják egymást, nincsen velük semmi baj, de anyukámnak lételeme a veszekedés (sírva, kiabálva szitkozódva). Természetesen csak akkor adja magát, ha nincs ott senki idegen. Mások előtt egy igazi halk szavú tündér. Ha valakinek elmeséltem milyen, kiröhögtek, hogy csak kamaszként látom így. Aha! Most 30 évesen is ugyanezt mondom! Most is imádjuk egymást, de a külön lakásnak párja nincs! :)

Szóval, igen, előfordulhat, hogy útál otthon lenni.

2011. szept. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!