Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ennyi rémes család?...

Miért van ennyi rémes család? Erőszakos, elmebeteg szülők? Hogy lehet ezt elviselni? Mi lesz az emberekkel, akiknek ilyen környezetben kell felnőniük?

Figyelt kérdés
Van értelme ennek a világnak egyáltalán?

2012. dec. 19. 17:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
Engem is meglep, hogy lehet ennyi kattant ember a világban.
2012. dec. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

A világnak van értelme, mivel nem családból áll a világ

Ez egy komplex fogalom, amiben helye van a gyűlöletnek, erőszaknak stb

Egy rossz családban felnőtt ember is lehet okos és kedves, én is ilyennek tartom magam, hol ott anyám 20éves fejemhez, nagyon mocskos dolgokat dobál

20/F

2012. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mert sajnos a legtöbb ember, aki gyereket vállal, buta és felelőtlen. És alkalmatlan a gyereknevelésre (tisztelet a kivételnek!). Akkor szerinted milyen lesz az a gyerek? Olyan, mint a szülő, amit tőlük lát. És ők is ezt adják tovább. A mai világban ezért is van olyan sok depressziós, problémás ember. Így nincs sok értelme ennek a világnak...
2012. dec. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én is így látom. A világ egyre borzalmasabb. Az emberi faj elkorcsult. Néha sajnos csak a mocskot látom, pedig tudom, hogy mindenkinek van esélye egy boldogabb életre. Bocsi, hogy ilyen nyálas közhelyekkel fejezem ki magam, csak most elég szomorú/ideges vagyok.
2012. dec. 19. 17:48
 5/15 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így van. De a családját nem válogathatja meg az ember. :( Nekem is voltak problémáim, amíg meg nem találtam azt az embert, akivel úgy élhetek majd, ahogy azt a szüleimtől sosem láttam.
2012. dec. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szerintem...


Aki alapból nem gondolkodik el azon, hogy mit akar kezdeni az életben, csak azt csinálja, amit előtte mindenki, az buta. Ha valaki leül, és komolyan és őszintén elgondolkozik, hogy biztos akar ő gyereket?, képes lenne arra, hogy egy kisembert egészséges, jóravaló emberré neveljen?, az már nem olyan értelmetlen.


Sajnos sokan vagy alapból el sem gondolkoznak ezen, vagy arra a téves következtetésre jutnak, hogy persze, hogy ők meg tudnák csinálni.


Magam úgy hiszem, hogy a legtöbb ember gyerekvállalásának a hátterében a saját mulandóságuktól való félelem áll. Egy illúzió, hogy itt hagyunk valamit a világban.

2012. dec. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Én is megtaláltam azt az embert, akivel le tudnám élni az életemet. Az a gond, hogy túlságosan elszomorít és kétségbe ejt az, amit látok a világban. Szeretnénk gyerekeket is majd pár év múlva. Remélem, sikerül nekik boldog életet biztosítanunk. Most akarta a barátomat megverni a nevelőapja, az anyja meg még segített is volna neki. Hihetetlen. Nálunk is volt ilyesmi, hogy engem szaggatott meg anyám kicsit, de hogyha róla vagy másról van szó, az teljesen más. Tehetetlennek érzem magam. Tényleg nem tudom, mit tegyek. Legszívesebben világgá mennék a szerelmemmel, és minden embertől távol élnék vele.
2012. dec. 19. 18:00
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne olvasgasd ezt az oldal. az interneten mindig azok gyűlnek össze, akiknek nagy baja van. Amit itt látsz az nem átlagos. Senki sem fog kiírni kérdést ha nincs semmi baja.


Szerintem a média nagyítja fel. 10 éve nem volt internet, sok helyen számítógép sem. Mindenki a napi 15 perc híradóra, vagy egy újságra szorította a hírmennyiséget. Limitált időben/helyen nem fért el minden szörnyűség, de az interneten bármi elfér. Rengeteg ilyen sztori a facebookon kerül elő mostanában. Ilyen dolgok 15 éve is történtek, csak akkor még nem jutott el az infó ilyen mennyiségben mindenhová.

2012. dec. 20. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8:

Én ezt nem a médiából ismerem. Sok ismerősöm van, akik hasonló helyzetben vannak, mint amit a kérdező leírt. Nem az internetről tájékozódom, tudom, elég, ha kimegyek az utcára. És nem hiszem, hogy csak én lennék körülvéve ilyen emberekkel.

2012. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Felemészt ez a sok fájdalom. Túl érzékeny vagyok rá. Elég, ha reggelente a buszon hallom, látom, hogyan bánnak egymással az emberek. De abban igazad van, hogy talán kevesebbszer kellene ilyen hírekkel érintkeznem, mert a segítséghez úgyis gyáva vagyok, és így legalább a saját életemet nem rontom el ezzel.
2012. dec. 21. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!