Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van ennyi rémes család?...

Miért van ennyi rémes család? Erőszakos, elmebeteg szülők? Hogy lehet ezt elviselni? Mi lesz az emberekkel, akiknek ilyen környezetben kell felnőniük?

Figyelt kérdés
Van értelme ennek a világnak egyáltalán?

2012. dec. 19. 17:38
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Én is sokszor kiakadok azokon amiket olvasok és megszakad a szívem. Most vettem észre, h mennyire burokban voltam, és azok az apró-cseprő nézeteltérések amik a mi családunkban vannak,azok semmik. Nagyon felnézek azokra, akik ezeket a szörnyűségeket túlélik és teljes életet teremtenek maguknak.
2012. dec. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Mi lenne? ugyan úgy felnőnek majd, élik az életüket. Ez most furán fog hangzani, de lehet hogy még tanulni is fognak belőle nagyon sokat és hasznosíthatnak belőle hogy ne legyenek olyanok mint a család többi tagja. az okosabb ember. de aki fél, az rosszabb esélyekkel indul. Nem kellemes olyan családban felnőni, de utána annál jobb lesz végre nyugalomban élni, csak itt a bibi. a mai világban elég nehéz nyugalomban élni, ennek hatására lesznek az emberek agresszívak, mert mástól ezt látják... olyan ez mit egy lánc.... és honnan indul ki? általában vagy anyagiak... vagy egyszerűen baj van az adott embernél.
2013. jan. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
92%
Ne rinyáljatok. A világ sokkal rosszabb volt évtizedekkel/századokkal ezelőtt. Jól írta az egyik válaszoló, ugyanilyen volt a világ, csak kevesebben tudtak a másik bajáról. Manapság divat az, hogy minden bajunkat felnyomjuk az internetre, meg a hírekbe. Régen az emberek magukba fojtották, vagy csak a nagyon bizalmas ismerősnek beszéltek róla. Sokan nőnek fel ilyen körülmények között. Köztük én is. Arra vagy kíváncsi mi lesz belőlem/ünk? Én kétféle megoldást látok. Az egyik, ami kb hetente eszembe jut, hogy feladom. "Kész nem bírom, megyek a vonat alá". Ez általában csak egy kósza gondolat, de félek, hogy egyszer eluralkodik rajtam, vagy csak felindulásból esetleg tettlegességig fajul. A másik, hogy ha nekem családom lesz, akkor pontosan próbálok majd emlékezni a saját gyermekkoromra és arra is, mit hogyan éltem meg, aztán majd azok alapján mérlegelem, hogy szerintem mi a helyes és mi nem. Van aki rosszul mérlegel, van aki jól. Lehet, hogy én is rossz szülő leszek, de lehet hogy nem. Próbálok majd mindent megtenni, de sosem tudhatom és szerintem mások sem, hogy az amit én látok, az az elszenvedő szemszögéből is, ugyanolyan-e mint az enyémből.
2013. ápr. 22. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Hasonló élményekkel vagyok én is megáldva, mint akik itt írnak: [link]

Én is sokszor gondolkodom ezen. Az anyám paranoid skizofrén, az egész családja egy csődtömeg volt, elmebeteg, agresszív állatok. Az apám alkesz volt 12 éves koromig, meg molesztált 10-20 éves koromig. Ja, és ő orvos.

Beteg egy világ, de próbálom megtalálni a számomra értékes embereket, és értékes elfoglaltságokat.


23/N

2014. jún. 18. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Drk91 ***** válasza:
azóta eltelt lassan 4 év.. és a világban még több szörnyűség van. Ilyen környezetben kell embernek maradni. családos dologhoz annyit tennék hozzá, hogy aki a rossz családi körülmények ellenére is egy kedves és értelmes emberré válik, az az igazi csoda! tehát mégis van értelme a világnak, csak megfelelő szemszögből kell nézni.. :)
2016. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!