Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy ott akarom hagyni a főiskolát?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyszerűen nem bírom ezt a gazdasági szakot, tanulok becsülettel, de egyszerűen nem megy, teljesen kikészülök, másfél éve járok ide de még hátravan 3 mivel ugye csúszok, egyre jobban elegem van ebből.


Nem tudom hogyan mondhatnám meg meg a szüleimnek, megígértem, hogy jól fogok tanulni és tanulok is de semmi értelme az egésznek.


Most Pesten vagyok 250 kilométerre otthontól. Hazaköltöznék és tanulnék egy jó szakmát.


Államilag támogatott gazdasági szakon vagyok márt csak azért sem kéne de mi a teendő ha egyszerűen nem bírom. Annak nem látom értelmét hogy 6-7 évig járjak ide éls addig is a szüleimen éljek.


Segítsetek légszíves, Köszönöm.



2013. jan. 7. 19:18
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
mond meg nekik azt amit ide leírtál. ha megértik segíteni is fognak neked mivel nem az a terved hogy hazaköltözöl és csak ott élsz rajtuk hanem tovább szeretnél lépni csak más téren.
2013. jan. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, hogy ismernünk kellene a szüleidet, mert az, amit itt leírtál, az én szüleimnek elég lenne ahhoz, hogy türelemmel megbeszéljük a dolgot veszekedés nélkül :/

Mondd el nekik, hogy más szakma érdekelne és nagyon sajnálod, de rosszul mérted fel önmagad 18 évesen.

2013. jan. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:
Botrány lesz belőle otthon
2013. jan. 7. 19:25
 4/37 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb hogy tényleg igyekszek, van olyan 5 kredites tárgyam ami ötös lett de tudom hogy képtelen lennék végigcsinálni..
2013. jan. 7. 19:26
 5/37 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.

Akkor esetleg hozd fel, hogy ilyen nehéz szak esetében ki fogsz csúszni az időből és az utolsó évek már fizetősek lesznek.

2013. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:

szia!én dettó ebben a helyzetben vagyok,21 éves,másodéves,tipikus büfé szakon,ott akarom hagyni,és eü-irányú felépítményi szakra mennék,de anyának nem tetszik

ha kérdésed van írj privátot,szívesen elbeszélgetek veled

2013. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy botrány lesz. Én is most éltem át ezt: szülői nyomásra mentem olyan szakra, ami egy kicsit sem érdekelt, és már így is egy csomó időt elpocsékoltam rá, egyetlen nappal sem akarok többet. Jó, mondjuk én hülye voltam és meg merészeltem említeni, hogy ha ők nem mondják, be se jelölöm ezt a szakot...


Mindegy, ez van. Inkább csinálj egyszer botrányt, minthogy éveket szúrj el olyasmire, aminek semmi értelme.

2013. jan. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:
Már az öngyilkosság is megfordult a fejemben..
2013. jan. 7. 19:37
 9/37 anonim ***** válasza:

Ne csinálj butaságot!


A szüleid a legjobbat akarják Neked, igen, mérgesek lesznek Rád, amiért 1,5 évet "elpazaroltál", de ez a Te életed, és felesleges olyan diplomát szerezni, aminek sosem látod majd hasznát. Egy jó OKJ-s képzés néha többet ér, mint egy diploma, mert szakemberből kevesebb van, diplomásból pedig túlképzés. Esetleg, ha van más szak a főiskolán, ami tetszik, átjelentkezhetsz arra, hátha át tudsz vinni pár tantárgyat.


Bátorság! Biztos nem fognak örülni, de idővel megnyugszanak...

2013. jan. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Ha félsz a szüleidtől, kész tervvel állj elő nekik. Nézd ki a neked tetsző szakmát, olvass utána a tanulási lehetőségeknek, és így állj eléjük.


A botránytól ne tarts, maximum idegesek lesznek, nem fogják elsőre megérteni, de a gyerekük vagy. Kell, hogy normálisan tudjatok egymással beszélni.

2013. jan. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!