Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni? Úgy érzem...

Mit tudok tenni? Úgy érzem magam, mint egy árva.

Figyelt kérdés

Katasztrofális a helyzet a családban. Szüleim állandóan egymással vannak elfoglalva (vita, gúnyolódás, szitkozódás stb) és ezek utána mindig rajtam csattannak, én vagyok az igazi vesztes.

Nem érzem magam biztonságban sem itthon, sem máshol, mert nincs, aki szeret, akire számíthatok.

Nem tudom mi a gond oka, nem vonnak be, és általában ha hibás van, akkor mindig a másik fél, ők nem csináltak semmit rosszul és még érvelnek is mellette.

Mit csináljak? Amikor tudok, igyekszek olyan dolgokat csinálni, ami egyedül itthon is jó, de ha más nincs, akkor emiatt esnek nekem. Itthonról talán elmehetnék néha, de egyedül borzasztó unalmas, és nincs kivel.

15/F



2013. márc. 29. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem jársz le edzeni? Egyrészt a feszkót levezeted, másrészt meg nem leszel ennek az egésznek fültanuja..
2013. márc. 29. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jártam nagyon sokáig, azért kellett abbahagynom, mert a tanulás nem ment már olyan jól.
2013. márc. 29. 16:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyon jó gyerek lehetsz. Megérdemelnéd a szeretetet. Talán így 15 évesen már tudnál valamit tenni. Tanítanak nálatok az iskolában erőszakmentes kommunikációt? Esetleg próbáld beszerezni a Szülői hatékonyság kézikönyve c. könyvet, írója Tomas Gordon. Vedd úgy, hogy te vagy a szülő, ők a gyerekek. Ráveszed egyiküket valami cukrászdára, vagy kirándulásra, szóval nem otthon, és úgy, hogy ne lehessen elrohanni, vagy ordítozni veled. Előre gondold ki, hogyan lenne jó előjönni a témával. Jól fel kell készülnöd, esetleg kérj segítséget kedvenc tanártól, közeli rokontól, vagy tőlem privi üzenetben. Pl: Mindkettőnek, de külön külön mondd el, hogy milyen árva vagy. Kérdezd meg, mi romlott el, hová lett a kezdeti szerelem. És ha elkezdi egyikük a másikat szidalmazni, akkor tedd fel a kérdést: tényleg annyira nagy baj ez? Nem lehetne kiagyalni valamit, hogy el tudjad viselni őt? Vagy csak túlhajszolt vagy anya, és emiatt vagy türelmetlen? Vagy apa a túlhajszolt?
2013. márc. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
És még: A "A két Lotti"-nak sikerült. Habár lányok voltak a Lottik, elolvashatod a történetüket. Erik Kestner írta.
2013. márc. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!