Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi pénzt illik adni?...

Mennyi pénzt illik adni? Egyáltalán kell?

Figyelt kérdés

Külföldön dolgozok, ha otthon töltök egy hetet akkor pedig a feleségemmel vagyok. Az ő szülei udvarán építettünk fel egy kis házat.

Van még 5 testvérem, egyik sem, pedig mindegyik dolgozik, meg van egy lusta aki a szüleim nyakán élősködik a feleségével és a két gyerekével.

Engem folyamatosan szekálnak amiért nem adok, mondván hogy kötelességem. Szinte semmi nélkül engedtek el külföldre, akkor még otthon laktam, de azóta még inkább semmi, feleségem, vagy pedig anyósom az aki rak el kaját, és ez jól esne a vér szerinti anyámtól is. Mindig ha oda megyek akkor állandóan csak a pénzről beszélnek, arról hogy nincs. Szüleimnek soha nem volt munkájuk, vagy csak alkalmi. Ők is tudhatnák hogy segélyből nem lehet élni. Feleségem is megelégelte a dolgot, mert hogy egyidősek a szüleink, és neki mindkettő dolgozik, évek óta, és szerinte sem kellene adni. Mi az illő???


2013. máj. 17. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Az illő az lenne, ha oda vissza működne a dolog. De mivel titeket nem támogatnak semmivel, csak a panaszt kell hallgatni a pénz miatt, így meg sem érdemlik, hogy valamit is adj nekik. Megvan a magad élete, neked is van családod. Ha ők nem támogatják a te családod, akkor neked miért kellene támogatnod őket?
2013. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
miért várják el, hogy adj nekik? mivel érvelnek? szerintük ez kötelességed? én sem adnék a helyedben.
2013. máj. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Anyuék csak mondják, főleg apu hogy adjak, anyu meg hogy nincs pénz, nincs fa stb


Kiszámoltam összesen 3segélyt, 2csp,gyest, lakástámogatást kapnak, szerintem ebből meg kellene élni??!! Vagy kevés?


Például a bátyám írogatott facebookon, ugye az ingyen van, hogy hogy nincs utalás, mert megígértem hogy adok, végűl feleségem nem engedte. Meg mit képzelek én hogy nem adok, fenn hordom az orrom, félek hogy megutálnak ezért.

2013. máj. 17. 15:00
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

És ha megutálnak? Legfeljebb nem kell hallgatni őket,mit vesztessz?


Nekem is ilyenek a szüleim,amig velük éltem,addig sokszor még kaját se kaptam,de elköltöztem,találtam melót,stb,stb,most viszonylag jól keresek,most már keresnek engem,adjak pénzt,ez nincs,az nincs,de dolgozni büdös.

Én nem adok egy forintot sem,nem érdemlik meg.

(melót ajánlottam,hogy segitek,az nem kellett)

2013. máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Sok szülő sajnos úgy gondolja, hogy ha a gyerekének fut a szekér, akkor kötelessége anyagilag támogatni a szüleit, "Mert felneveltelek..." alapon. Szerintem egyáltalán nem normális, hogy egy szülő ilyet várjon el a gyerekétől, főleg ha már külön élete, saját családja van. Sok esetben a rokonok is automatikus segítséget várnak ha az egyik családtagjuknak jól megy, mert "ő megteheti, miaz az x forint neki stb." De azt elfelejtik, hogy jobb esetben mindenki keményen megdolgozik a pénzéért, és tudja mire költeni, megvan a helye, nem pedig szórja és osztogatja boldog-boldogtalannak..

Én nem adnék a helyedben, főleg, hogy a szüleitől sem kaptál túl sok támogatást (a leírásod alapján), hogy elindulj külföldre dolgozni és megteremtsd magadnak az anyagi biztonságot. Biztosan nektek is jól jön minden forint és tudjátok hova költeni a feleségeddel. Ne engedj a lelki zsarolásnak, mert a fejedre fognak nőni a saját szüleid/testvéreid, és életük végéig elvárják majd, hogy eltartsd őket. Most légy okos, s ne hagyd magad.

Nekem is van olyan ismerősöm aki külföldön dolgozik, jól keres, a szülei és a keresztanyja pedig elvárják, hogy ossza nekik a pénzt (a semmiért), valamint mondogatják boldog-boldogtalannak, hogy remélik xy a jövőben is gondolni fog rájuk....Szerintem ez nagyon gáz. Nem azért kellene gyermeket vállalni, hogy a jövőben ha az a gyerek felnőtt lesz, eltartson...Nem tudom egyesek mit gondolnak..

2013. máj. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Szomorú,hogy ilyenek a szüleid :( Nekik kéne téged,a gyerekeiket támogatni,segíteni.Nekünk az anyukám rengeteget segít,pedig neki sincs sok és mégis.Nem is tudom,hogy fogom én ezt neki meghálálni!

Ne foglalkozz velük,kihasználnak csaj sajnos :(

2013. máj. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Lehet igazatok van, a feleségem is sokszor kiakad, és veszekedik velem hogy mi jogon kérnek ők, meg ezeket az apróságokat illeti, azt hittem szimpla utálat jött belőle elő, de akkor talán jogos???
2013. máj. 17. 15:13
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jogos, hogy kiakad. Gondolom nem tetszik neki, hogy kihasználnak meg félt is. A testvéred nem akar kimenni veled dolgozni? Mert ő is dolgozhatna. semmire vállalni gyerekeket...
2013. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Én cégnél vagyok, ő pedig egy 20éves iskolázatlan, a 7. osztályban 3szor bukott meg és onnan már apa lett...:( Őszintén nem is égetném magam, most dolgozott Pesten,de anyu mondta hogy nem fog 5.000ft ért dolgozni ott, inkább vagy Biharmegyében 80.000 vagy segély. Hát köszönöm.... Egyébként biztos aputól vette át a szöveget, ő mondta egyszer hogy nem fog 5.000 10órát dolgozni.
2013. máj. 17. 15:35
 10/14 A kérdező kommentje:
:D Nem ismerős ez a családi vásárlás, mégha az én szüleimnek mosópor kellene.......
2013. máj. 17. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!