Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek? A nevelőapám...

Mit tegyek? A nevelőapám szörnyű, és a helyzet katasztrofális.

Figyelt kérdés
A nevelőapám 17 éve nevel engem- a saját apámként tekintettem rá. A 3 kisebb testvéremnek az édesapja. Viszont egy drogos, alkoholista állat, sajnos ezt kell hogy mondjam. És lehet, hogy elmebeteg is, legalábbis szörnyű dolgokat csinál. Régen is sokszor veszekedtek anyuval, volt hogy nem csak verbálisan... Nemrég volt egy időszak, amikor nem ivott, de akkor sem volt jobb a helyzet,talán csak egy kicsit. De most újra elkezdett inni, és megtudtam, hogy nem csak a pohárhoz nyúl, hanem a tűhöz is... Nincs tekintettel az 1 nevelt és a 3 saját gyerekére, és anyura sem- abszolút... Nem tudom, hogy mi lenne a helyes... anyu sosem volt elég erős ahhoz, hogy elküldje, vagy nem tudom, hogy miért nem tette meg... Talán a kistesóim miatt. De ez akkor is tűrhetetlen! Tegnap is megkérdeztem nevelőapámtól, hogy ki fog vigyázni a gyerekekre (mert anyámnak és az egyik húgomnak foglalkozásra kellett mennie, mivel a húgomnak tanulási nehézségei vannak-vajon miért..., nekem pedig szintén dolgom volt), és annyit válaszolt, hogy ők maguk, a gyerekek...Bár,egy drogos inkább ne legyen a tesóim közelében, még akkor em, ha az apjuk... nem tudom, hogy mi lenne a helyes, hogy mit tudnék tenni, vagy hogy beleszóljak-e én egyáltalán ebbe az egészbe. Végzős vagyok, nemsokára jön a szóbeli, és ilyen helyzetben elég rossz még tanulni is.

2013. máj. 18. 09:32
 1/8 dani900 ***** válasza:
100%

Igen, jobb, ha "apád" nem nevel senkit semmire.

Először neked kel túllépni ezeken a sérelmeken, és amikor már meg tudtad oldani magadban, akkor tudsz másoknak is segíteni, pl a tesóidnak.

2013. máj. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja és azt kihyagtam, hogy anyukám cukorbeteg lett, ezt kb 1 hete "hozta nyilvánosságra", és apám nemhogy kimélné, vagy ilyesmi, hanem pont az ellenkezője- ordit mindenkivel, és a fentiek.
2013. máj. 18. 10:07
 3/8 anonim válasza:
53%
en konkretan orultem volna ha a neveloapam csak drogozott volna.. engem mentalisan es testileg is terrorban tartott 8 even keresztul es eluldozte a 2 tesomat. sot nekunk nem az volt a legnagyobb gondunk h dobjuk ki. nekunk kellett elmennunk ugy h elegge szukos volt az anyagi helyzetunk. szerintem nem a gyakori kerdeseken kene nyavajogni hanem belegondolni h sokkal rosszabb is lehetne..
2013. máj. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Bele sem merek gondolni, hogy neked(nektek) milyen szörnyű lehetett ez, elképzelni sem tudom. De mit gondolsz, én ide leirtam mindent? Jó, folytassuk: 4 gyerek előtt szijat rántani és azzal nekimenni hulla részegen egy nőnek. Tessék.És ez csak egy eset, hidd el volt bőven 11 év alatt. Azért tettem fel ide a kérdést, mert tanácstalan vagyok, nem pedig nyavajgok. És nem szeretném, hogy még rosszabb legyen. Itt nem egy emberről van szó, hanem 4 gyerekről, hiszen még én is az vagyok, és még ott van anyu is persze. Itt most nem az a lényeg, hogy kinek, mennyire "rossz" élményei vannak- hanem az, hogy hogyan lehetne ENNEK véget vetni, mielőtt még rosszabb lenne. A kisebbik húgomnak tanulási és beilleszkedési nehézségei vannak... a nagyobbik húgomnak szintén tanulási nehézségei vannak. Na vajon miért? És maradjon itt tovább ez az alak, aki az apjuknak meri nevezni magát, hogy még nagyobb sebeket ejtsen ezeken a gyerekeken, valamint az éppen felcseperedő kisöcsémen is???? Az anyagiak pedig.. mégis mit gondolsz, van egy alkoholista, egy munkanélküli anya, és 4 gyerek. Valószinű, hogy mi úszunk a pénzben, igaz?

2013. máj. 21. 14:45
 5/8 A kérdező kommentje:
Történt egyszer, hogy megpróbáltuk hivni a rendőrséget is, épp apám egyik "akciója" közben... de azok nem jönnek, csak maximum akkor, ha már valami baj történt. Tehát rájuk nem lehet számitani. Akkor kihez forduljak?
2013. máj. 21. 14:48
 6/8 dani900 ***** válasza:

Menj be személyesen egy rendőrségre, és kérdezd meg, miket tudsz tenni a helyzet ellen, nem hiszem, hogy ennyi dolog után ne lehetne lépni, max azért nem jöttek ki, mert épp nem vélték komolynak az ügyet, de én minden követ megmozgatnék a helyedben.

Bátorság, valami megoldás biztos van :)

Plusz ez is segíthet: [link]

2013. máj. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor nagy levegőt kell vennem, és lépek ez ügyben.
2013. máj. 21. 15:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Történt azóta valami? Tesóid hány évesek?
2013. jún. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!