Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti nem érzitek kellemetlenül...

Ti nem érzitek kellemetlenül magatokat, ha folyton csak egyoldalúan ti kerestek valakit, ő meg szinte soha?

Figyelt kérdés
Nem egy rokonom van, aki felé én folyamatosan mutatom az érdeklődést és keresem, meg próbálnám hívni, de ezt nulla szinten kapom vissza. Szerintetek nagyon kellemetlen, ha mindig csak én keresek valakit? Van egy unokahúgom, akivel tavaly még jól elszórakozgattunk, egy héten egyszer találkoztunk, viszont ő egyik napról a másikra teljesen elhidegült és alig keresett engem. Pedig az elején pont fordítva volt, mindig ő keresett és már ő szólt, hogy néha nyissak én is, aminek én eleget is tettem. Viszont amióta elhidegült, volt vagy 3-4 hónap, amíg egyáltalán nem találkoztunk. Húsvéton és karácsonykor is én köszöntöttem fel őt. Ő is búékolt nekem szilveszterkor, de szerintem csak udvariasságból. Mindegy, azóta megint találkoztunk egy párszor, de mostanában csak én keresem megint, ő szinte sose. Mindig csak megígéri, hogy majd, majd, felkelti bennem a reményt, de utána semmi nem lesz az egészből. Amúgy ő nagyon fontos nekem, mert kevés barátom van és nélküle még jobban egyedül érezném magam, ami nagyon rossz. De érdemes ezek után még keresni? Nyilvánvaló, hogy nem jelenthetek neki valami sokat, viszont nagyon fáj ez az egész, nem hiszem el. Ti hogy éreznétek magatokat egy ilyen helyzetben?

2013. máj. 4. 17:43
 1/10 anonim ***** válasza:
szia! Szerintem aki nem keresi a társaságodat az sokat veszít...sokszor átéltem ezt és az elején engem is zavart...de később rájöttem azokét keresem akik megbecsülik és akik meghálálják a többiekkel nem kell foglalkozni mindenki a maga kis világában van a maga életét és szekerét nyomja előre és nem fog senki sem bevárni vagy rád figyelni...kevés a pénz..kevés az idő az energiákat magadra összpontosítsd és aki megérdemli!:)
2013. máj. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha valaki maximum 2-3 megkeresés után nem reagál, akkor azzal nem erölködök többet, igy nem kell kellemetlenül éreznem magam.


Ha a másikat nem érdeklem, akkor minek erölködjek?

2013. máj. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Már azt hittem , én vagyok az egyetlen ezzel a problémával. Én több barátommal jártam így, folyton kerestem őket, hívtam őket mindenfelé, programokra, de egyre ritkábban reagáltak, néha vártam, hogy esetleg ők is keresnek, de persze, hogy nem. Most itt állok majdnem egyedül, néha még sikerül egy-egy vacsit vagy ilyesmit beiktatni, de igazából senki nem töri magát.
2013. máj. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok. Unokanővérem legjobb barátnője az "alany". Nagyon jóban voltunk, de mindig én kerestem, én hívtam, én írtam neki, és egy idő után feladtam.


Úgy gondoltam, hogy ha fontos vagyok neki, akkor keres. Fel is vette velem a kapcsolatot, közel fél év után, de csak azért, mert szívességet kért.


Azóta megint hónapok teltek el, időközben elköltözött innen, és most jött látogatóba. Két hétig volt itt és egy órát nem volt képes rám szánni. Kulturáltan megmondtam neki a véleményemet, azóta nem keres, gondolom ennyi volt a barátság.

2013. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hány évesek vagytok? Mert én pl. 25, az összes barátnőm velem hasonló korú (23-24 évesek), nekem vannak már gyerekeim, nekik nincs, most végeznek az egyetemmel, az egyik dolgozik, stb. Egyikünk se nagyon ér rá, én szoktam őket keresni, nagyon nehéz összecsődíteni mindenkit (rajtam kívül még 4-en vannak +1 külföldön). Egy időben én is belefáradtam abba, hogy mindig én keresem őket, én mondom, hogy mikor és miért találkozzunk, stb. Ráhagytam, foglalkoztam a gyerekeimmel és a férjemmel. És érdekes módon pár hét után előkerültek. Szóval, ha valaki igazán akar veled találkozni, az előbb vagy utóbb előkerül. Hozzátenném, hogy nem vizsgaidőszakban zaklattam őket, de szóval kellett egy kis idő, hogy rájöjjenek, milyen rég nem találkoztunk. (Mondjuk mi középsuli óta nagy barátnők vagyunk, de öten három különböző településen élünk egy 25 km átmérőjű területen, ill. az egyik barátnőnk kb. 180 km-rel arrébb jár fősulira, 2-3 hetente jön haza.)


A külföldön dolgozó barátnőnk arra sem képes, hogy néha írjon két sort FB-on, hogy mi van vele, sőt, akkor se mindig szól, ha hazajön. Már ez se érdekel, pedig az elején nagyon zavart (van, akit még most is bánt a baráti körből). Ha akar velünk találkozni, telefonál, amikor itthon van, aztán vagy összejön, vagy nem, de nincs harag, mindent onnan folytatunk, ahol abbahagytuk, nincs sértődés, hogy miért nem írt, stb.


Próbáld ki, hogy nem keresed egy darabig, aztán, ha előkerül, előkerül, ha meg nem, akkor nem vesztettél sokat.

2013. máj. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
5 Kipróbáltam és éppen itt ért az igazi kudarc. Sz@r érzés, amikor valakinek semmit nem jelentesz.
2013. máj. 4. 20:31
 7/10 A kérdező kommentje:
Amúgy azért írtam ki a kérdést, mert nagyon vaciláltam rajta, hogy keressem e, de nem sok kedvem volt hozzá, mert elég kellemetlenül érzem magam, hogy folyton én hívom és már kezd elmenni a kedvem. Pedig nagyon jól érzem vele magam, éppen ezért kár érte.
2013. máj. 4. 20:33
 8/10 A kérdező kommentje:
Inkább keresek olyan embereket, akiknek számítok valamit.
2013. máj. 4. 20:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha nem keres, ne fájjon a fejed miatta. Hiába rokon, ha akar, majd előkerül, addig foglalkozz mással. Én az unokatesóimmal pl. tök jóban vagyok, de csak családi ünnepeken találkozunk, egyébként nem keressük egymást, mindenkinek megvan a maga baja. 5-ös voltam.
2013. máj. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De sajnos fáj, tök nehezen viselem. De mégsem tudom most felvenni a telefont.
2013. máj. 4. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!