Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van e olyan lehetőség ami...

Talmamo kérdése:

Van e olyan lehetőség ami mindenkinek jó lenne?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Rettenetes nagy gondban vagyok! Van egy 13 éves fiam akit skizofréniával diagnosztizáltak már több éve, plusz 3 diszes is. Ezáltal elég sok problémám van vele az iskolában is de sajnos itthon is! Hiába kapja a gyógyszeres kezelést, az itthoni szeretetet semmi nem ragad rá! Jelenleg bukásra áll amin nem hiszem, h tudok segíteni! Ez is nagy baj de az a legnagyobb baj, h most már eljutottunk arra a pontra, h a testvérének heti több alkalommal nekimegy késsel.! :( A testvére fél már tőle és úgy vettem észre, h kikészíti ez az állandó koncentrálás a gyereket, mert egyedül nevelem őket és dolgoznom kell. igaz csak 4 órában. Itthon nem maradhatok velük, mert így is sok a fizetni való és sokszor rengeteg a tartozás! Gyógyszereket nem kapjuk ingyen, mert nem magántanuló. Kérlek benneteket ha tudtok segítsetek valami okos ötlettel, mert őszintén szólva kicsit én is kivagyok és nagyon szeretnék valami megoldást ami mindenkinek jó lenne.! Gondoltam egy bentlakásos iskolára is, h ott hátha megfelelően tudnak foglalkozni vele de csak kifejezetten fogyatékos gyerekeknek van ilyen. Segítségeteket előre is köszönöm!

2013. máj. 21. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Elsö lépésként beszélj a kezelöorvossal, lehetséges, hogy tartós intézeti kezelés lenne szükséges. Ha valakinek ilyen betegsége van, akkor a szeretet sajnos semmit sem ér. Viszont a gyógyszereket valószinüleg módosítani kellene, vagy az adagolást, vagy más szerre lenne szüksége.


Ha esetleg meg tudod oldani, a kicsit - nem irtad, ö mekkora - add egész napos óvodába/iskolába, akkor kevesebb esély van arra, hogy valami baj történik. Esetleg szükséges lehetne, hogy a testvért pszichológushoz vidd, mert neki ez a tartós stressz ártalmas lesz a lelki fejlödésére.

2013. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen ezeken már túl vagyunk...elég sok gyógyszer lett neki kipróbálva de eddig nem igazán vált be és 2 hetente járunk az orvoshoz! Bár lehet orvost sem ártana cserélni?! 12 a kisebb...
2013. máj. 21. 21:14
 3/13 anonim ***** válasza:

A skrizofénát csak a 20 években lehet diagnosztizálni,

keres új dokit vagy neveled meg a gyereket beképzelt betegségek helyet.

2013. máj. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Felelős vagy a másik gyerekedért is, az ő egészséges lelki fejlődése és a fizikai biztonsága a legfontosabb. Bocs, hogy ezt írom, de belőle még lehet normális ember, a másikból nem igazán, szeretet ide vagy oda. Egyiket be kell áldozni a másik érdekében, mielőtt az egészséges is tönkremegy. Ha ennyire nem bírsz a beteg gyerekkel (és az orvos sem, ezek szerint), akkor találni kell neki valami intézetet, ahol kezelni tudják, mielőtt tragédia történik. A kezelőorvos nyilván tud ehhez segítséget adni.
2013. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Ebben tévedsz,mert nem beképzelt betegség...! 6 éves kora óta járjuk az orvosokat és mind azt mondja...akár pesti akár vidéki...!!!!


Sajnos ezt írtam a levelemben,h csak és kizárólag fogyatékkal élőknek van ilyen jellegű bentlakásos iskola...!

2013. máj. 21. 22:05
 6/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress másik orvost, mert olyan nincs, hogy nem lehet VAGY megfelelö gyógyszerezést beállítani, VAGY tartós intézeti (ideggyógyászati) kezelésbe venni.
2013. máj. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem...! Köszi szépen a segítséget....


Ziperid,Truxal,Ripedon,Risperdal ...stb...akkor ezek milyen gyógyszerek kedves uram/hölgyem...??? Sztem Skizofrén....Na meg a papírokon is ott van feketén fehéren!

Csak azt tudom üzenni,h tedd össze a két kezed h nem tudod és ne is tudd meg mivel is jár ez a betegség...!!!!

2013. máj. 22. 12:01
 8/13 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de ezek a gyógyszerek mindegyikét másra is alkalmazzák, nem csak skozifréniára, hanem mániás depresszióra, illetve értelmi fogyatékos gyerekek kezelésére is.
2013. máj. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Ez így van...megtudnám mutatni a papírokat de magyarázkodni vagyok itt,hanem valami okos ötletért...!!

Nehari de nem is vitázni....

2013. máj. 22. 16:38
 10/13 anonim válasza:
Én skizofrén vagyok de csak 19 éves koromban jött ki.De annyit talán tudnék hozzászólni,hogy a gyógyszereket amit kap valami kontár doki irhatta fel,keress másik orvost.
2013. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!