Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mihez kezdenétek egy ilyen...

Mihez kezdenétek egy ilyen szülővel?

Figyelt kérdés
Folyton sérteget engem és a barátomat is, állandóan uszít minket egymás ellen (bár nem nagyon jön össze neki), mindig kell valakivel háborúznia. A legutóbb mindenfélét a fejemhez vágott, majd mikor megvédtem magam, ki akart tenni engem a házból. Azóta a veszekedés óta hozzám sem szól, még a páromnak sem köszön (kb egy hete). Olyanokat vágott a fejemhez, amik szinte megbocsáthatatlanok, egy anya nem mondhatna ilyet a lányának, mégis ő van megsértődve és ő nem szól hozzám. Persze amikor kell neki valami, akkor meg jön a segítségért, mert ugráltatni meg lehúzni minket, ehhez jók vagyunk (fát hordani stb.). Ráadásul most apámat meg a húgomat próbálja ellenem fordítani. Ti mit tennétek ilyen helyzetben (azon kívül, hogy költözöm innen, amint lehet)? Ne szóljak hozzá, ha ő sem szól hozzám? Hagyjam, hogy akit lehet, ellenem uszítson? Legyek egész nap bezárkózva a szobámba, mert már a képét sem bírom elviselni, annyit ártott (és fel vagyok háborodva, hogy még ő mer megsértődni)?
2013. máj. 23. 11:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit konkrétabban.


Hány éves vagy? A barátod ott lakik, vagy csak látogatóban van? Miket vágott a fejedhez?

2013. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagykorú vagyok, de nappalin tanulok még. A barátom nem nálunk lakik, bár sokat van nálunk, de ezért bőven kárpótolja is a szüleimet, megvesz egy csomó dolgot nekik (pl ha kérik, hogy hozzon ezt-azt, néha sokezer Ft-ért, azt soha nem fizetik ki neki), emellett nagyon sokat segít a ház körül. Én is sokat segítek, mégis mi vagyunk a világ legnagyobb szemétládái anyám szemében és úgy utál minket, hogy már hozzánk szólni sem hajlandó a múltkori veszekedés után. Olyanokat vágott a fejemhez, hogy ne élősködjünk rajta tovább, mi élősködő senkik vagyunk, semmi nem lenne belőlem, ha ő nincs, és hogy takarodjunk el, mert nem bír elviselni minket, és hogy ne kelljen többet látnia minket. Hozzátenném, ennél már kaptam rosszabbakat is. Sőt inkább rendes szót nem kaptam tőle soha.
2013. máj. 23. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
Ha a fiú sokat van nalatok és CSERÉBE segít, miért kellene visszaadni neki? Gondolom ott is alszik, nem?
2013. máj. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem is erről van szó, hanem arról, hogy miért kell állandóan keverni köztünk azt a bizonyost, miért akarja, hogy mi a párommal veszekedjünk, miért akarja, hogy engem senki ne szeressen (mert ezt igyekszik elérni mindenkinél)...?
2013. máj. 23. 12:21
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Van egy könyv:

Susan Forward: Mérgező szülők

2013. máj. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Ismerős a helyzet ezért tudom hogy a legjobb sz...ni az ilyenek fejére és az első adandó alkalommal lelépni.

(gondolom nem fogadja el ha neked van igazad)jól gondolom?

2013. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!