Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kezdenétek új életet nulláról...

Kezdenétek új életet nulláról Kanadában negyvenesként?

Figyelt kérdés

A férjem nekivágott Kanadának, annak ellenére, hogy én nem szeretnék olyan messzire költözni. Most azt kéri, égessek fel mindent magam után, aztán induljak utána a gyerekekkel.

Mit tegyek? Egy évben egyszer vagy kétszer találkozunk, ez sem élet, egyre csak romlik a kapcsolatunk, de voltam kint és úgy éreztem semmi pénzért nem tudnék ott élni. Nem értem mitől vannak elájulva egyesek.


2013. máj. 6. 09:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem mennék ki.Főleg ilyen messzire,honvágyam lenne egy idő után szerintem.Fiatalon még belevágtam ilyen dolgokba,de elég is volt belőle.
2013. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyban függ az otthoni helyzetedtől is. Ha nincs nagyon miért elenned és jól kijössz illetve jól érzed magad otthon is akkor maradj, ha viszont úgy érzed hogy a gyerekeknek illetve neked jobb lenne a jövőben akkor menj.

Ha azt várod hogy MO mellett hozzunk fel racionális és nem érzelmi érveket az nehéz lesz.

2013. máj. 6. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Nem
2013. máj. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

én azt hiszem bárhol jobb mint Mo-n. most költöztem ki anyuval Olaszországba. tesóm 17 éve kint él,21 évesen jött,most 39 éves. anyu 60 lesz,és kijött. én 17 vagyok,és kijöttem. nem volt sok kedvem,de jobb itt kint.. bárhol jobb mint MO-n. én neki vágnék szerintem.. max ha nem jó akkor vissza jösztök.

2013. máj. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Tudom, racionális érv nem sok van jelenleg Mo mellett, én is mentem volna, főleg, hogy nyelveket beszélek, csupán olyan távolságra ahonnan gyalog is hazajövök ha kell, de a férjemnek Európa nem jön be, mondván, hogy úgyis majd csődbe megy. Így aztán elment a tengeren túlra, megvalósítani az álmait, az enyémek meg romba dőltek. Ha a gyerekeimnek nem alakul jól a jövőjük, (tizenévesek)míg élek én leszek a hibás, hogy miattam nem boldogulnak, ha kimegyek lehet szintén én leszek a hibás, mert nem érzik jól magukat barátok, nagyszülők megszokott környezet stb nélkül a nyelvet nem beszélik. Haragot érzek, amiért ilyen döntéskényszerbe hozott a férjem, hogy ilyen súlyt tett a vállamra.
2013. máj. 6. 10:14
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Én mennék. De én szeretem Kanadát. Ha te nem, és úgy érzed, nem is lennél képes megszeretni, ne menj. Én olyan vagyok, hogy ha ott a férjem és a gyerekeim, tök mindegy, hol vagyok, más nem hiányozna. Azért a gyerekeket is kérdezd meg, ők szeretnének-e menni. Amúgy mihez kötődsz jobban: a férjedhez, vagy Magyarországhoz? Csak ezt a kérdést kell őszintén megválaszolnod magadnak. Amúgy Kanadában gyönyörű helyek vannak, de ha nem tetszik, persze az is érthető.
2013. máj. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Olaszországba kimennék szívesen, már csak az időjárás miatt is, és persze, mert közel van. Kanada más, hideg van, messze van munkavállalási engedélyek kellenek, végzettséget nem fogadnak el ha európai és sorolhatnám, amellett a legunalmasabb hely, amit valaha láttam. Haza jönni nem könnyű, ha kimegy az ember két gyerekkel nem ugrál vissza, amúgy meg mivel nem Eu. a kint töltött évek nem számítanak ledolgozott éveknek csupán tíz év után. Ebben a korban már ez is szempont szerintem.
2013. máj. 6. 10:23
 8/19 A kérdező kommentje:
Hm, ezt én is kérdezhetném, hogy a férjem mit szeret jobban Kanadát, vagy engem és a családját. Mivel tudja, hogy hogyan érzek Kanadával szemben, ugyanakkor vágyom rá, hogy az Euban dolgozhassak és élhessek.
2013. máj. 6. 10:29
 9/19 anonim ***** válasza:
68%
Mint a szél! Ráadásul Kanada nagyon jó hely.
2013. máj. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%

Én nem mennék. Kanada túl messze van. Európában is van rengeteg működőképes ország, ahol szép jövőtök lehetne. Ha franciául/angolul beszél, akkor mindjárt ott van Svájc, Anglia, Franciao... mindenhol jó fizetések és számtalan lehetőség...


Miért pont Kanada? Messze van, hideg van, és a fizetés gyakran alacsonyabb, mint pl. Svájcban vagy Angliában. Kultúrája sem nagyon van. A táj szép, de ennyi.


Én a helyedben megmondanám a férjednek, hogy vagy te, vagy Kanada, és hogy egyéb európai országba költözni hajlandó vagy, de annál messzebb nem...válasszon. Ha nem téged választ, akkor meg megtudod, mennyit érsz neki.

2013. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!