Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogyan vehetném...

Szerintetek hogyan vehetném rá a szüleimet? 13/L

Figyelt kérdés

13 éves vagyok, 7. osztályos. januárban felvételizek és egy olyan gimnáziumi tagozatot fogok megjelölni (speciális angol), ahol van szóbeli felvételi. járok külön angol tanárhoz is mert az iskolai angol oktatás egyenlő a nullával. egy hónapba az angol 5.600 ft-ba kerül, de mamám fizeti. (azt nem szeretném írni, hogy miért). na és júniusig hetente 2x kéne járnom a szóbeli miatt. mondtam anyukámnak, de erre ő azt mondta, hogy ez nekünk nem fér bele!! (hozzá teszem nem vagyunk rossz anyagi helyzetbe, átlagosan élünk. étel mindig van az asztalon. ) és ez nagyon fontos lenne, hogy járhassak hetente 2x mert szeretném ha felvennének a gimnáziumba. de még azt is mondta anyukám, hogy elég az a heti egy alkalom, és hogy adjon a tanár házi feladatot, hogy majd itthon tanulok...a kérdésem az, hogy hogy tudnám rávenni a szüleimet, hogy járhassak heti 2x?

ÉRTELMES VÁLASZOKAT KÉREK!!!!!!13/L



2013. máj. 28. 15:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Meg kell vele beszélni. De attól, hogy van mindig étel az asztalotokon még egyáltalán nem biztos, hogy annyira jó az anyagi helyzetetek, hogy simán ki tudjanak adni még majdnem 6000 forintot az angolodra.
2013. máj. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem tudod rávenni örülj hogy egyszer is mehetsz. Más meg se engedheti magának. Magadtól nem tudsz gyakorolni? Sok jó angol könyv van amiben hátul még a megoldást is megtalálod.
2013. máj. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha megsem tudod oket ravenni, talalsz online tanfolyamokat is (ingyenest, fizetost egyarant).
2013. máj. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg keress ingyenes angol nyelvi beszélgetőkört, ahova direkt gyakorlás céljából mennek az emberek. Heti egy alkalom a tanárral a nyelvhelyességért, heti egy alkalom beszélgetés a folyékony beszédért. Akár hasonló diákokkal is összeállhatsz, ha mások is készülnek ilyen nyelvi suliba, és csináltok olyan délutánt, hogy mindenki csak angolul beszélhet! Szigorúan!!! :)
2013. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
Nekem van egy ismerősöm, aki ingyenes online angol nyelvoktatással foglalkozik. Angol szakon végzett egyetemen. Ha gondolod megmondom a weblapjának a cmét, és hajrá: tanluhatsz magadtól is. Nyilván nem véletlenül mondja Édesanyád, hogy nem fér bele.
2013. máj. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A mamáddal az oldaladon beszéld meg a szüleiddel. Esetleg bevállalhatsz valamit, amire ők is rá szeretnének venni, de eddig nem nagyon ment nekik. Ha látják tőled, hogy áldozatra is hajlandó vagy, talán ők is hajlékonyabbak lesznek.
2013. máj. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

memrise.com


ingyenes szógyakorlás, tanfolyam.


Ha anyukád így döntött, bizonyára nem azért tette, mert sajnálja a pénzt tőled angolra, hanem mert másra kell a pénz, ami jelen esetben fontosabb.

2013. máj. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

inkább örülnének a szülők, hogy nem a 26 ájfónt meg hasonló badarságokat kér a gyerek, hanem tanulni szeretne.

a tanulásba fektetett pénz sosem megy kárba.

valahogy egyezz meg velük, mondj le szülinapi-névnapi ajándékról, 6000-t valahogy kigazdálkodik egy kétkeresős család. anyám engem egyedül nevelt, mégis járhattam angolra, németre, matekra.

2013. máj. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

igazából szerintem ki tudnánk fizetni, csak hát apukám eléggé spórolós típus. ezalatt azt kell érteni, hogy mindenből próbálja a legolcsóbbat venni. próbál rajtam és a húgomon spórolni, de persze a cigarettáján nem spórolna, de rajtunk igen..szóval ezt nem tartom a részéről igazságosnak. mondok egy példát: mondjuk ha reggel kérek pénzt, mert a suliba szeretnék reggelit venni, akkor azt mondja, hogy mért nem készítek magamnak, mikor a hűtőbe van májas, szalámi, sonka stb..?! tehát ilyen pár száz forinton akar takarékoskodni. persze anyukám szerintem megengedné, hogy járjak hetente kétszer angolra, csak nálunk ez úgy van, hogy apa kezeli a pénzügyeket, ő vásárol.. tehát mondom a pénzügyekről mindig apa dönt, anya véleménye nem számít az ő szemébe, mindig megy a saját feje után..

de azért köszönöm a válasziitokat:)!

2013. máj. 28. 17:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Esetleg beszélgess anyanyelviekkel és más angolul tanulókkal e-mailben, skype-on. Penpal, penfriends oldalakat keress a neten, regisztrálj, és ésszel, de ismerkedj :)

[link]

2013. máj. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!