Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg igazságtalan anya...

Tényleg igazságtalan anya vagyok? Vagy anyámnak nincs igaza?

Figyelt kérdés
20 éves főiskolás a legnagyobb lányom,két éve elköltözött a mamájához(én anyukám),mivel elváltam az apukájától,mindkettőnket beperelt rokontartásért.A bíróságon meg is egyeztünk én is volt férjem is fizet neki havi 15000ft-ot.Mivel volt férjemtől még van két kiskorú gyerekem ő utánuk százalékos megállapítás után fizet(ez több mint 15000ft fejenként.)Tegnap azt mondta anyukám,hogy én a két gyerek után járó gyerektartásból vonjam ki a fejenként 15000ft-ot majd a fennmaradó összeget osszam el 3 fele és ami így összeg kijön azt adjam a lányomnak mert így igazságos!!Mert így a másik kettőnek több jut!!És ezt az összeget amit így még kapna anyám szavaival:az apjától én ugyan annyival pótoljam még ki a saját pénzemmel is!Mivel erre nemet mondtam,minden voltam csak rendes anya nem.Szerintetek most tényleg én vagyok a gonosz anya???
2013. máj. 29. 19:03
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
94%

Nem, vállaljon diákmunkát meg tanuljpon úgy, hogy kapjon ösztöndíjat ha nem elég 30. ezer.

Pofámról leszakadna a bőr a helyében.

2013. máj. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
91%
A kiskorú gyerekek előnyt élveznek a felnőtt testvérük előtt ezt megmondhatod neki.
2013. máj. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
29%
30000-nél többet kap a másik kettő gyerek? Ha igen, akkor jogos, ha nem akkor viszont ne pattogjon.
2013. máj. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
97%
Én nem is értem ennek a számításnak a logikáját...mi köze neki ahhoz, hogy a két kiskorú mennyit kap. Neki is megítélte a bíróság, ami "jár". Miért akarja a tulajdon testvéreitől elszedni a pénzt? Meg milyen alapon osztogatnád három felé meg pótolgatnád ki? Tényleg nem értem....
2013. máj. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
86%
Mondjuk én azt sem értem, ha a nagyszülőhöz költözött akkor , hogy perelheti be a szüleit rokontartásra?
2013. máj. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
95%

Pont azért, mert odaköltözött. Nappali tagozatos tanulóként jár neki. Így, hogy anyut is otthagyta, nem csak aputól (a gyerektartás meghosszabbításaként) kapja a válás okán.

Egyébként miért lakik a nagyinál? A fősuli miatt? Bár így sem értem, hogy miért nem lehetett családon belül megoldani, miért kellett bíróságra menni.

2013. máj. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
31%

De hát nem akkor kell rokontartást fizetni ha a másik szülőnél él és azt a szülőt támogatni kell a másiknak.

Ha elköltözik játssza a nagylányt akkor teremtse elő rá a pénzt is.

2013. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
88%
Ha a bíróság megítélte a neki járó pénzt, akkor se az anyádnak, sem pedig a gyerekednek nincs oka ez ellen lázadni. Mindenki annyit kap, amennyi neki jár. Ez így igazságos. Ha több pénzre van szüksége, nyugodtan elmehet a főiskola mellett dolgozni is.
2013. máj. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
23%
Biztos oka volt rá,hogy elköltözött.Igaza van.Jár neki is annyi mint a másik kettőnek.
2013. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
95%
Ha a főiskolás lányod tőled is és az apjától is megkapja azt, amit a bíróság megítélt, akkor nem lehet további igénye. A gyerektartást a kiskorúakra kapod, nem őrá, tehát ahhoz semmi köze. Anyukádat pedig nem értem. Nem elég neked, hogy zsákutcába került a házasságod, még a gyerekedet is ellened hergeli? Nyilvánvalóan hozzájárul a lányod megélhetéséhez, és szeretné, ha többel segítenéd, mint most, de akkor olyan stílusban kérje a segítségedet, hogy az elfogadható is legyen.
2013. máj. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!