Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért csinálja ezt néhány...

Miért csinálja ezt néhány anya a gyermekével?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan kérdést olvasok, amiben arról van szó, hogy az anya, miután szétmentek az apával, utána akadályozza a láthatást. Itt persze nem arra gondolok, amikor az apa agresszív vagy hasonló, hanem amikor normális, és tartani szeretné a kapcsolatot a saját gyermekével. Miért tekintik a saját tulajdonuknak a gyermeket? Nem veszik észre, hogy ezzel mennyit ártanak? És ráadásul pont ezek az anyák tudják annyira hangoztatni, h mennyire szeretik a gyereküket, és mennyi mindent megtesznek érte. Csak épp a saját apjától fosztják meg, vagy esetleg a testvéreitől is, ha az apának van új családja. Arra nem gondolnak, hha velük történik valami, ne adj' isten meghalnak, akkor a gyerekkel mi lesz? Bekerül szerencsétlen egy számára idegen családba, mert az anya tiltotta tőlük. És a legszebb, h az ilyenek ismerősei se szólnak rá, hanem még szítják is, h csak így tovább! Milyen felnőtt lesz az ilyen gyerekből?

2013. máj. 29. 11:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%

Nem! Nem veszik észre, hogy ezzel legtöbbet a saját gyereküknek ártanak!

De van erre sokkal rosszabb történet is! Pl. nálunk az van, hogy elmaradtam tavaly 4 hónap gyerektartással, amit törlesztek rendesen és most kaptam a hírt, hogy meg akarja vonatni a szülői felügyeleti jogom emiatt!! Ez sem egy épp gondolkodás. Tudom hogy hibáztam, de törlesztem az elmaradásom!!!

2013. máj. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert buta a nő de a gyerek előbb utobb felnő és rájön, hogy nem az apa volt a hibás és egy életre megutálja az anyját
2013. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Szerencsésebbik esetben úgy lesz ahogy a kettes írja! Bár ehhez elég sok bizonyíték is kell az apa részéről!! Mi is gyűjtünk és írunk mindent a gyerekeimmmel kapcsolatba....aztán majd idővel majd eldől, hogy mennyire állja meg a hellyét annál a gyermekemnél ,akit az anyja ellenem nevelt.
2013. máj. 29. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
valóban ártanak a gyermeknek ,a szülőnek kötelessége felülkerekedni vélt vagy valós sérelmein a gyermek érdekében...sajnos nálunk pont fordítva van hiába kérem ,gyermekem apja egyátalán nem jön...
2013. máj. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az apa minden láthatás akadályozásánál feljelentené, kapna egy szép nagy büntetést előbb utóbb megunná.

Sok férfiban az a baj, hogy ő maga is elhiszi, hogy a gyereknek csak az anyjára van szüksége és nem harcol érte.

2013. máj. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Általánosítani nem lehet, de írígylésre méltóak azok a szülők , akik jó kapcsolatot tudnak fenntartani egymással a gyerekek érdekében! De ezek az esetek nagyon minimálisak!! Sajnos! Pedig egy válásnál mindkét fél hibás! Nem történnek ok nélkül egyék fél életében sem dolgok, mindennek megvan az előzménye.
2013. máj. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert a gyerek születésével az emberek jelleme nem változik, és nem kerül glória senki fejére. Kicsinyes és bosszúálló nőből nem lesz nagyvonalú, laza elvált exnej.
2013. máj. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Én sem akarok általánosítani, az én szüleim is elváltak, mégsem lettem apukám ellen szítva. Meg persze azokat az apákat sem értem, akik nem látogatják a gyereküket. De az apa hiába harcol a láthatásért, ha közben az anya ellene neveli, és a gyerek nem akar az apjához menni. Akkor az apa hiába kényszeríti, a láthatást megette a fene úgy.
2013. máj. 29. 12:17
 9/17 anonim ***** válasza:
57%

Én sok elvált pasit ismerek, és az összes azt csinálja, hogy hónapokig a gyerek felé se néz, aztán a gyereknek azt meséli (meg ismerőseinek), hogy anyuka nem engedi. Az elején még látogatják a gyerekeket, aztán szépen lemorzsolódnak, mert fontosabbak a baráti sörözések, az új csajok.


Ismerek olyan apukát, aki röhögve meséli, hogy miként manipulálja a gyereket, amikor éppen ott van nála, hogy az utálja az anyját. Persze kábé 2-3 havonta megy csak a gyerekért.

2013. máj. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van ellenpélda is mint mindenre.
2013. máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!