Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell megbeszélnem a...

Miért kell megbeszélnem a szüleimmel a szexuális életemet?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok és mielőtt bármi félreértés esne még szűz. van egy barátom, akit a szüleim is kedvelnek. (legalábbis így veszem észre) de sokáig nem akartam itthon bemutatni, meg nem akartam semmi ilyesmiről beszélni, mert cikinek érzem. aztán nagy nehezen mondtam, hogy van valakim, meg össze is ismerkedtek, mert volt itt nálunk már többször is. de azóta anyu meg apu is folyton csak piszkál, hogy volt-e valami, mit csináltunk eddig, nem e csinált olyat amit én nem akarok, el akarok e menni nőgyógyászhoz meg ilyenek.... de én ilyenekről nem akarok beszélni. engem sem érdekel, hogy anyuék mikor fekszenek le egymással vagy hasonlók. soha nem is mondott semmi ilyet, még a 'fiatalkorukról' sem mesélnek, akkor nekem miért kell? hogy értessem meg velük, hogy nem akarok erről beszélni?

ezt már így mondtam nekik értelmesen, nem is egyszer, de azóta is ugyanúgy piszkálnak. mit csináljak??



2013. jún. 1. 12:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
67%
Mert nem szeretnék,hogy valami hülyeséget csinálj
2013. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
55%
Amint meglett az első alkalom, mondd el nekik, hogy volt, nyugtasd meg őket, hogy védekeztetek, hogy a barátod óvatos és törődő volt. Utána többet nem kérdezik, ha igen, akkor mondd el megint, hogy védekeztetek és hogy a barátod óvatos és törődő volt. Aztán leállnak. Nálam legalábbis leálltak.
2013. jún. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
91%
Azzal, hogy én azt mondtam el mind a kétszer, hogy "Iiigen, védekeztünk, vigyáztam a lányra, nem fog teherbe esni, nem vagyok hülye, nem akarom elb.szni sem a magam, de főleg nem a lány jövőjét" Mert én fiú vagyok.
2013. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
74%
áááá nálunk is ugyanez megy...mondjuk szerencsére csak anya faggatózik, de néha ő is túlzásba viszi
2013. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Mondd el ezt nekik.....
2013. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
55%
Csupán azért kell ilyenekről beszélned velük, mert a SZÜLEID. Felelősséggel tartoznak érte. Inkább legyél hálás, hogy foglalkoznak ilyen szinten is veled. Szerintem amit leírtál inkább körültekintő, és elvárt szülői magatartás. Gondolom a nőgyógyász anyukád ajánlotta, hogy elmegy Veled szívesen. Szerintem inkább örülj, hogy ilyen szüleid vannak, akik foglalkoznak veled. Most még kiscsikó vagy, így nem biztos, hogy érted, amit mondok, de pár év múlva hálás leszel nekik, hogy feltétel nélkül szeretnek és foglalkoznak veled. Ha neked kényelmetlen szerintem bírd ki jobban jársz hidd el. Kicsivel több élettapasztalattal rendelkeznek már, mint Te.
2013. jún. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Hanariko válasza:
80%

aggódnak érted, ez normális. de ha nem szeretnéd hogy faggassanak, akkor győzd meg őket hogy egy okos, értelmes, érett lány vagy (remélem így is van:) ) és hogy tudod magad intézni a dolgaidat és illedelmesen kérd meg őket, hogy ne kérdezősködjenek.

Egyébként nem ciki erről beszélni.

2013. jún. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

de teljesen mindegy, hogy mit mondunk. a barátom előtt is kérdezősködtek már, mire ő azt mondta, hogy nagyon fog rám vigyázni. alap helyzetben is nagyon figyel rám, akkor az elsőnél miért ne tenné?

de mintha süket füleknek beszélne, ugyanúgy folytatják egy perc múlva... és az egészben az a pláne, hogy én még nem szeretnék vele lefeküdni. a barátom megérti, csak mintha a szüleimnek nem menne :(

2013. jún. 1. 12:40
 9/17 anonim ***** válasza:
32%
Egyáltalán nem kell megbeszélni. A kérdésedre válaszolva: azért, mert furdalja őket a kivácsiság.Legfőképpen ezért és csak másodsorban az aggódásuk miatt. Mond meg, hogy nagylány vagy, tisztában vagy a szexulis élet következményeivel, erről többet nem vagy hajlandó nekik beszélni. "Baleset" pedig bárkit érhet, még a szexuálpszichológust is. Ne hagyd magad faggatni. Egyszer-és mindenkorra zárd le a témát velük!
2013. jún. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
57%
Meg kell értetni velük, hogy a már lassan felnőtt lányuk intim szférájában vannak és jó lenne, ha befejeznék. Első alkalomkor, jó hogy nem akarnak segíteni majd óvatosan bedugni...
2013. jún. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!