Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves korban rokontartás...

18 éves korban rokontartás jár már gyerektartás helyett a külön élő gyermekemre?

Figyelt kérdés
Ha valaki volt már hasonló helyzetben,az legyen szíves nekem tanácsot adni.15.000 Ft gyt.fizetek a 17 éves gyermekem után,de nem régen tudtam meg,hogy 18 éves korában már rokontartás névre változik a gyt.Erre teljesen más jogszabályok vonatkoznak.Bíróságnál kell ezt is kérni vagy mi?
2013. jún. 6. 15:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Rokontartásnak nevezik, de az összeg nem változik, ha nappalin tanul tovább 22 éves koráig.
2013. jún. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Rokontartásnak a neve igen más szabály vonatkozik rá.

Pl ha van kiskorú gyermekei akkor az ő tartásuk elsőbbséget élvez, illetve a gyerektartást saját károsra is fizetni kell míg a rokontartást nem.

2013. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

2/2-es

Ha jól értelmezem a válaszod,akkor magyarul fogalmazva mérsékeltethettem vagy meg is szüntethettem bíróságon keresztül,ha a gyermekem nagy korú lesz?Azóta van egy másik házasságom,melyből szintén született 2 gyermekem egy 3 és 5 éves.Rájuk tekintettel csökkenthetik?

2013. jún. 6. 20:05
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

NEM szüntetheted meg, HA továbbtanul nappali tagozaton 22 éves koráig, leírtam világosan. Csökkenteni meg mit akarsz ezt a 15 ezer forintot, már ne haragudj?

Ha nem fog dolgozni, mert egyetemre jár, akkor az anyja tartsa el minden költségével együtt egyedül, vagy hogy gondoltad?

2013. jún. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Elnézést,hogy megmertem kérdezni!!!!!Egy kicsit változtathatnál a hangnemeden barátom!!!!!
2013. jún. 6. 20:21
 6/15 anonim ***** válasza:

A fizetésed mértékétől függ, igen csökkenthető ha nagyon keveset fizetésed. Illetve akkor lehet megszüntetni ha a gyerek érdemtelen rá, azaz pl nem tartja a kapcsolatot veled. De ez mind egyéni dolog, szóval ügyvéddel kell beszélni.


#3 válaszoló egyetemistaként mivel elváltak a szülei szociális ösztöndíjat biztos kap, bursat is kap, és a jól tanul, és miért ne tanulna azért ment egyetemre havi 40-50. ezer körül simán kaphat azért mert tanul.

Szóval éhen nem fog halni.

2013. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Te meg szégyellhetnéd magad, hogy azon jár az eszed, hogy megszünteted a kötelességedet. Az már nem tetszik, hogy akkor is kell fizetni, ha elmúlt 18, nem? Pedig ha tetszik, ha nem, ez van.
2013. jún. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

4. válaszoló, attól, mert elváltak a szülei, még NEM fog szociális ösztöndíjat kapni, tehát nem tudom, miről beszélsz. Max tanulmányit kap, de az sem haladja meg a 20 ezer forintot havonta. Ha jártál volna egyetemre, sejthetnéd, mennyi költséggel jár, 20 ezerből pedig nem fog enni, koleszt vagy albérletet fizetni, tankönyvet, vagy netán tandíjat is.

Szóval nem fogják eltörölni kérdező, biztos lehetsz benne.

2013. jún. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mármint 6. válaszoló.
2013. jún. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó ha te jártál volna akkor tudnád, hogy pontok határozzák meg a szociális összegét.

Elvált szülők gyereket, 3 eltartott gyerek és nyugdíjas szülő mind plusz pontot ér ami szinte egyenló azzal, hogy kap.

Bursca hungarikát meg szinte minden egyetemista megkapja. Ösztöndíj pedig igenis lehet 20. ezernél több.

2013. jún. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!