Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bíróságilag lemondhatok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bíróságilag lemondhatok a gyerektartásról ha a férjem a láthatásról lemond?

Figyelt kérdés

Meg tudtunk egyezni közösen mindenben, de nem szeretnénk kezeket lerögzíteni a bírósági papírokon,tehát nyilatkozhatom azt,hogy lemondok a gyerektartás összegéről, mert a férjem lemond a gyerekek láthatásáról?

..ezek csak papírok nem,tehát megtehetem?



2013. jún. 1. 21:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
nem
2013. jún. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Nem. A gyt a gyereknek jár, nem mondhatsz le róla.

Állapodjatok meg fix összegben, senki nem fogja ellenőrizni hogy megkapod-e.

2013. jún. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Az a baj,hogy a lakáshitelünkből csak úgy tudok kiszállni ,hogy ne legyek adóstárs, ha ezt meg lehet oldani.

Mert a bank kéri a kereseti papírokat és ez számít és arra gondoltuk ha ezt meg tudjuk oldani akkor rendezni tudjuk a hoteles dolgot is, mert emiatt lenne.persze ügyvéddel mi írnánk egy külön szerződést de ez válóperen kívül..amit nem adunk a bíróságnak le.Én külföldre költözök a gyerekekkel az apa fogja látogatni a gyereket és én is hozom haza őket,megegyeztünk mindenben egyszerűen csak papíron kellene máshogy legyen.Ezért gondoltunk erre, ha én mint anya úgy nyilatkozok nem tartok igényt a gyerektartásra akkor ez így megoldható..

2013. jún. 1. 21:53
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Két év múlva meg meg felteszed azt a kérdést, mit tehetsz, ha szóban így egyeztetek meg, papíron máshogy, és nem tartja be...
2013. jún. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem ez a kérdés!


és ha elolvastad a kommentemet leírtam,hogy a bírósági papíron kívül mi egy ügyvéd általi szerződést csinálnánk ettől függetlenül.De most azzal sem járok jobban ha adóstársa maradok és egyrést ha ő nem fizeti a lakást az én nyakamba varrják a hitelt ami sokkal nagyobb mint a gyerektartás és én sem vehetek fel hitelt ha szükségem van rá,mert neki adóstársa lennék-tehát a kérdésem most is ugyan az,hogy dönthetek e úgy bíróságilag, hogy nem kérek gyerektartást ? (... és ettől függetlenül nekünk lenne egy külön szerződésünk.)

2013. jún. 1. 22:09
 6/19 A kérdező kommentje:
és bocsánat,hogy ezt írom,de most nem a személyes tapasztalatokra vagyok kíváncsi,hogy mi lenne x év után,hanem,hogy jogilag megtehetem e ezt?
2013. jún. 1. 22:11
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem mondhatsz le jogilag a gyerektárasról és ő sem mondhat le a láthatásról. Viszont a láthatás az csak jog, de nem kötelesség.
2013. jún. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
ok és mennyi a legalacsonyabb összeg amit le kell papírozni gyerektartásra?
2013. jún. 1. 22:26
 9/19 anonim ***** válasza:

Ijett papiron nem lehet csinálni

a gyt a gyerek pénze, a láthatás a gyerek joga nem irhatok olyan papirt amiben erről lemondtok mert nem rólatok szól,

és a gyt-nak semmi köze a hitelhez közösen vettétek fel vállás után felezödik, a bank magasról tesz a gyt.

Ti egymás között lebeszélhetitek de ilyen nem lehet és nincs is értelme papirt beszerezni.

2013. jún. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Hazudnátok a bíróságon, "hamis" papírt adnátok a bankba, és gondolod, van ügyvéd, aki ezt még le is írja?
2013. jún. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!