Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18 éves korban rokontartás...

18 éves korban rokontartás jár már gyerektartás helyett a külön élő gyermekemre?

Figyelt kérdés
Ha valaki volt már hasonló helyzetben,az legyen szíves nekem tanácsot adni.15.000 Ft gyt.fizetek a 17 éves gyermekem után,de nem régen tudtam meg,hogy 18 éves korában már rokontartás névre változik a gyt.Erre teljesen más jogszabályok vonatkoznak.Bíróságnál kell ezt is kérni vagy mi?
2013. jún. 6. 15:56
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ja és ha jártál volna te egyetemre nem csak okoskodnál akkor tudnád, hogy aki kap ösztöndíjat az nem lehet tandíjas mivel ösztöndíjat csak államis kap.

Az pedi, hogy valaki tandíjas suliba jár, bocs de nem más hibája, jobban kellett volna tanulnia vagy levelezős suliba menni és mellette dolgozni előteremteni a tandíj árát

De te megint a saját sértődéseden túl nem látsz.

2013. jún. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Kedves 7-eske!


Nem fogom magam szégyelni egy olyan dolog miatt,ami még egyenlőre meg sem történt!A másik része pedig az,hogy a kedves leányzóm már évek óta felém se néz és én ennek ellenére önszántamból utalom a kedves anyukának a bíróság által kiszabott Gyt.Úgy,hogy ha valóban úgy döntök,hogy kérelmet nyújtok be a csökkentésre,akkor szerintem,teljesen jogos lesz!És szerintem sem látsz a sértődéseden túl!!!!!

2013. jún. 6. 21:44
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Azért vegyél levegőt, mert mindjárt felrobbansz. Képzeld, én kint tanultam, de az biztos, hogy szociális ösztöndíjat itt nem kap az, akinek elváltak a szülei, összevissza beszélsz.

450 vagy több pontot szedj össze a gazdasági szakokra nyugodtan, ha olyan okos vagy. S tájékoztatlak, hogy most már rengeteg olyan szak van, melyek CSAK fizetősön indulnak, sőt, iskola, mint pl. BKF. A kérdező meg jobban tenné, ha a gyerekkel, meg az anyjával beszélné meg ezt, nem a hátuk mögött próbálna akciózni gerinctelen módon.

2013. jún. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt a főiskola,egyetem témát....itt most nem ez volt a kérdés!A lányom biztos vagyok benne,hogy ilyen iskolába nem fog menni,mert már ált.isk.7-ben is megbukott és középiskola 1.osztályban is,szóval,kétlem,hogy ilyen szóba jöhetne.És kedves előttem szóló:én csak annyira vagyok gerinctelen,mint a kedves anyuka!Ahogy ő sem beszélt/beszél meg velem továbbra sem semmit,így én sem fogom bejelenteni azt,h én mire készülök :) Nevetséges!
2013. jún. 6. 22:07
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha nem tanul tovább, akkor már nem kell fizetned semmit 18 éves kora után.

Van olyan egyetem, ahol havi 100 ezer forint is lehet az ösztöndíj. Van ilyen ismerősöm, aki bölcsész szakon kapott ennyit, bár ez ritka. Néhány mérnök szakon meg elég nagy összeg az ösztöndíj.

2013. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!