Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik egy apa így...

Yakumo18 kérdése:

Miért viselkedik egy apa így a gyermekével? Valóban az lehet az ok, hogy nem szeret, és ki akar törölni az életéből?

Figyelt kérdés

Érdekes az apai szeretet igen. Én a mai napig (21/L) szomorúan érzem magam ha ránézek egy olyan családra ahol az apa játszik,nevet,beszélget, vagy akár sétál a gyermekével. És azért szomorúan...mert olyankor mindig megkérdezem magamtól hogy nekem miért nem lehetett ilyen édesapám ?! Szüleim elváltak mikor én ovis voltam. Rendszeresen csalta anyukám,aki egy mai napi gyönyörű nő...még ma is megfordulnak utána a férfiak. Bár csak én lehetnék olyan szép :) Sokszor volt olyan hogy éjszaka ültem a panel ablakban és csak vártam és vártam hogy mikor jön haza. Persze nem jött...akkor is kimaradt éjszaka mint oly sokszor.A válás után volt hogy meglátogatott, mert követeltem,nagyon apás voltam.Aztán megismerkedett egy roma származású nővel aki engem és bátyámat nagyon utált.Soha nem fogadott el minket,féltékeny volt,csak a saját gyerekeit nyomta.Szabályosan ordítozott,meg ki akarta dobni a lakásból apámat ha minket meglátogatott.Persze nem értettem apám hogy miért nem tesz ez ellen?Nekem egy ember sem tilthatná meg hogy ne lássam a gyermekeim (ha lennének) Közben cseperedtem felfelé, eljött az érettségizős ballagásom.Felhívtam telefonon apám hogy jöjjön el ő is ballagásomra.Nem kell se virág,se pénz, se semmi.Csak annyi hogy jöjjön el és legyen rám büszke, nézzen meg!Eljött a nap,kerestem a szememmel mindenfelé, de sehol sem láttam:( Nem jött el! Ez bennem akkora törést okozott hogy a mai napig nem tudom feldolgozni hogy miért érdemlem én ezt?Nem szeret?Vagy nem is érdeklem?Ha eljön a születésnapom,névnapom, egy sms-t vagy egy képeslapot sem kapok tőle.Mondtam neki régebben szintén hogy azokra sem kell semmi,csak köszöntsön fel és adjon 2 puszit,nekem ezzel hatalmas örömet okozna.Másnak egy egyszerű puszi fel sem tűnik az apjától.Nekem boldogságot jelentene.Az érettségizős ballagásom után anyukám felhívta hogy ennyire sem volt képes hogy csak benézzen.Zokogtam nagyon aznap holott annak kellet volna aznap a legszebb napomnak lenni.Persze még ő sértődött meg hogy le lett szidva.Azóta eltelt 2év. 2x láttam egyszer a tescoban futottam össze vele, annyit mondott hogy "Hello" és pakolt tovább a szatyorba.Szintén nagyon rosszul esett, még azt sem kérdezte meg hogy hogy vagyok vagy ilyesmi.Újra magamba zuhantam...hogy miért érdemlem ezt?!

Másodjára pedig kocsival jött felém,de akkor már csak nem is köszönt,pedig a szemembe nézett.Hozzáteszem nem iszik egy kortyot sem,nem dohányzik, van munkája. Csak éppen minket felejt el :( egyébként a gyerektartást sem küldött, megtiltotta neki az élettársa, azt is elfogadtam, mondtam anyunak ne jelentsük fel,mert csak az apám. Szóval arról is lemondtam,csak a szeretete kellet volna. Semmi más!

És mégis levegőnek néz. Valóban ilyen lenne egy apa ? :(



2013. jún. 7. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egy i.diota es nem apa!Ne foglalkozz vele!
2013. jún. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
89%
sajnálom :/ nem próbáltál meg beszélni az élettársával? vagy az is lehetetlen? én 18 éves vagyok, apámat 5x láttam eddig, nem keres, igaz nekem nincs rá szükségem, anyum 6 éve kiment külföldre, őt imádom nagyon, viszont a mamámékat is, akikkel itthon élek, mindent megtesznek értem, és ők pótolják a szüleimet.. nem tudom mit tehetnél, és nem is tudom,hogy milyen lehet ez, csak azt,hogy nekem anyum hiányzik nagyon sokszor, de ő szeret engem..
2013. jún. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Sajnos az élettársa nagyon elutasító volt velünk mikor még kisebbek voltunk akkor is.Lehetetlen lenne vele beszélni,ha meglát minket akkor csak méreget.Inkább oda sem nézek. Nem akarok még több problémát. Nekem már csak anyukám,mamám ,és a tesóim maradtak!

Megértem hogy neked is hiányzik édesanyád. De szeret téged nagyon és ez a lényeg !! :)) És olyan lehetőség nincs hogy kimenj utána külföldre?

2013. jún. 7. 22:36
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sajnos lehet ilyen is egy apa. Szard le te is.Nem könnyű, de mást nem tehetsz. Sírni meg bánkódni valakiért, akinek a szemében egy senki vagy(már)? Baromság. Én sosem ismertem apámat(1x láttam). Ebből a szempontból könnyebb abszolút nem ismerni, mint ismerni majd elveszíteni. De én sem törődöm vele és neked sem kellene. Ott van anyukád, a bátyád. Gondolom barátaid is vannak és/vagy barátod. Azokkal foglalkozz akik megérdemlik. Szerintem te az apádtól nem azt kapod amit érdemelsz, de te azt add amit ő érdemel. Semmit.
2013. jún. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
de, persze, lenne lehetőség, csak rajta kívül mindenkim itt van, és eléggé összetartó család vagyunk, és nehéz lenne őket itt hagyni :/
2013. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Valóban igen ott van anyukám,testvéreim,mamám, és a párom. Nagyon nehéz elfelejteni hiszen az ő nevét viselem. Az apám felőli részből nagyon sok rosszat kaptam...az apám leszar , az apai nagymamám kitagadott mert a szüleim elváltak, az apám felőli nagyapám pedig 14 éves koromban molesztált szexuálisan. Nem értem hogy tudtak így el aljasulni. Az utolsó dolgot, a családomban sem emlegetem. Nem akarok problémát,inkább igyekszem eltemetni magamban.De néha úgy érzem muszáj kibeszélnem magamból,rátaláltam erre az oldalra ahol úgymond anonim maradhat az ember. Így név nélkül és arc nélkül könnyebb beszélni ezekről. De amúgy... :(
2013. jún. 7. 22:44
 7/20 A kérdező kommentje:
Akkor így érthető igen hogy nem szívesen hagyod el az otthonod, barátaid , családod. Azért csak megszokott és kialakult életed van már itt :)
2013. jún. 7. 22:46
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

22.37-es vagyok. Molesztált az apja? Jézusom ez durva... és amig együtt voltak se mondtad senkinek?

Amúgy igen énis ezért szeretem ezt az oldalt...

2013. jún. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Ő egy végtelenül primitív ember. Ezen sajnos változtatni nem lehet. Mondanám hogy ne törődj vele, de tudom hogy lehetetlen...nekem a tesóm ilyen, a születésemtől fogva utál, mert ő egyke akart maradni. Teljesen tönkre is vágott lelkileg, kezelésre szorulok.

Szóval tudom hogy akárhogyan is bánik veled, és akárki is mondja hogy sz.rd le, képtelen vagy rá. Csak annyit tudok tanácsolni, hogy hagyj fel a felesleges reménykedéssel. Ne várd hogy találkozni akarjon, vagy hogy küldjön egy nyomorult képeslapot, mert ezzel csak magadat szadizod. Ha meg egyszer mégis megtörténne a csoda, és kíváncsi lenne rád, legalább ér egy kellemes meglepetés.

El kell könyvelni hogy ő nem apa, hanem egy ilyen primitív lény. Keress apafigurákat akikre felnézhetsz, az segít picit, bár semmit nem pótol.

Annyira sajnálom hogy ilyen dolgokat kell megélned :(

25/L

2013. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Igen az apám apja...Akkor indultam úgy mond fejlődének, nőttek a melleim, valamennyire már formásabb voltam.Tudod először próbáltam nem felvenni hogy simogatja a hátam,majd mellemhez ért,aztán a bugyimba. És teljesen lemerevedtem, nem mertem megmozdulni sem..csak tűrtem és tűrtem. Sosem voltam ilyen helyzetben hogy bárki olyan helyeken fogdosott volna. Aztán mondta hogy másnap is menjek el hozzá egyedül. Örültem hogy vége lett és menekültem egyből haza. Soha többet nem mentem. Úgy éreztem hogy piszkos lettem,és undorító vagyok ez miatt. Emlékszem egész nap csak a fürdőt jártam, úgy éreztem nem jön le rólam az a mocsok. A legrosszabb pedig az volt hogy nem mertem elmondani senkinek. És ez a mai napig sincs máshogy, nem beszélek erről otthon.
2013. jún. 7. 22:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!